-
Czy dr Google to dobry lekarz?
Dr Google zastępuje nam coraz częściej poradę u lekarza. Nie trzeba dzwonić, umawiać się, czekać w kolejce. Czy rzeczywiście to dobry doradca w kwestiach zdrowotnych? Gdzie kryją się pułapki? - o tym wszystkim opowiada Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, jeden z prelegentów VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach.
1 minuta czytania -
Jak nie zwariować w wirtualnym świecie?
Pandemia COVID-19 spowodowała, że coraz więcej czasu spędzamy w wirtualnym świecie. Ryzyko zetknięcia się ze szkodliwymi treściami, czy bycia ofiarą wykorzystania online, zwłaszcza wśród najmłodszych, jest coraz większe. Kondycja zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży może się znacząco pogorszyć w tym czasie. Bądźmy czujni – apeluje UNICEF Polska.
4 minuty czytania
NAJNOWSZE
-
Uzależnienia u dzieci i młodzieży – na co należy zwrócić uwagę?
Za występowanie uzależnień wśród dzieci i młodzieży w dużej mierze odpowiadają czynniki środowiskowe, czyli to, co dzieje się w najbliższym otoczeniu tych dzieci. Nastolatki przyznają, że sięgają po substancje psychoaktywne albo z ciekawości albo dlatego, że nie radzą sobie ze stresem, z wyzwaniami, że czują się samotni, przeciążeni presją wywieraną przez osoby dorosłe. O tym jakie są objawy uzależnienia u dziecka czy nastolatka - wyjaśnia dr n. med. Aleksandra Lewandowska, ordynator oddziału psychiatrycznego dla dzieci w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Łodzi, konsultant krajowa w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży.
-
Kiedy zacząć myć zęby dziecku?
-
Niejadki. Kiedy trudności w jedzeniu mają podłoże sensoryczne
-
Morfologia trwa krócej niż zapuszczanie wąsów
-
"Niepełnosprawny" czy "osoba z niepełnosprawnością"?