-
AI pomoże w diagnozowaniu neuroróżnorodności?
Sztuczną inteligencję można częściowo wykorzystać we wspieraniu osób ze spektrum autyzmu poprzez chatboty terapeutyczne, które mogą korygować błędy poznawcze czy wspierać w radzeniu sobie z emocjonalnym wymiarem niektórych interakcji społecznych – uważa dr Marcin Rządeczka, członek zespołu „Psychiatria i fenomenologia obliczeniowa” działającego w IDEAS NCBR.
6 minut czytania -
Neuroróżnorodni w szkole
Pora skończyć ze stereotypem, że młodzi ludzie z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD) nie chcą nawiązywać relacji z innymi. Oni potrzebują mieć obok siebie osoby, które szczerze się o nich troszczą, a dobre relacje z rówieśnikami są dla nich wyjątkowo ważne – przekonują specjaliści.
6 minut czytania
NAJNOWSZE
-
Mięśnie, ścięgna i więzadła w sporcie
Patronat Serwisu ZdrowieCiało człowieka to skomplikowana architektura, szczególnie w sporcie narażona na ekstremalne siły. Jak odnajdują się w tym mięśnie, więzadła i ścięgna? Co to za struktury i dlaczego powinno zmienić się filozofię sportu? – wyjaśnia dr Marek Krochmalski, specjalista ortopedii, traumatolog, prezes Polskiego Towarzystwa Mięśni, Ścięgien i Więzadeł.
-
Pacjent, lekarz i nauka – razem czy obok siebie?
Patronat Serwisu Zdrowie -
Szkorbut – czy na pewno choroba przeszłości? Pamiętajmy o witaminach
-
Podsumowanie roku w kardiologii
-
Milowy krok – przeszczep gałki ocznej