-
Jeśli lekarz coś zaleca, lepiej go słuchać
Leki nie działają, gdy chorzy ich nie biorą – to banalna prawda, ale też problem, z którym borykają się lekarze wszystkich specjalności. Jakie są zatem sposoby na to, by pacjent przestrzegał zaleceń lekarskich? Sporo zależy od tego, jaką lekarz ma relację z pacjentem i jak się z nim komunikuje.
-
Jakie mamy wymówki, by nie brać leków?
WHO ocenia, że aż połowa pacjentów nie przyjmuje zalecanych leków zgodnie z instrukcją lekarza. W Polsce takich chorych jest jeszcze więcej. Dlaczego pacjenci to sobie robią? Czy można wpłynąć na ich decyzje?
NAJNOWSZE
-
Pączki – niezbyt zdrowa tradycja
Pączki przez niektórych jedzone raz w roku, to spora dawka kalorii, węglowodanów prostych i tłuszczów. Zjedzmy jednego, by tradycji stało się zadość. Nie więcej. Sięgajmy po te mniej wysmażone, raczej z konfiturą, bez lukru. Dlaczego? – wyjaśnia dr inż. Marianna Raczyk z InLife Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie.
-
Paciorkowce – od anginy do szkarlatyny
-
Rola dziadka czy babci może wspierać umysł
-
Międzynarodowy Dzień na Rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi
Patronat Serwisu Zdrowie -
Transplantologia – możesz uratować osiem istnień ludzkich