Tag:
  • Fot. Materiały nadawcy komunikatu/Klaudia- bohaterka PacjenciMająMOCgłosu

    Głos pacjentów w debacie o terapiach komórkowych (komunikat)

    Dobiegła końca II odsłona kampanii społecznej Moc Komórek – Wybierajmy Potwierdzone Terapie Komórkowe. W tej edycji staraliśmy się przede wszystkim przedstawić perspektywę pacjenta, czyli w jaki sposób zastosowanie potwierdzonych terapii komórkowych wpływa na poprawę jakości życia. Nie zabrakło także wypowiedzi lekarzy specjalistów, którzy na co dzień wspierają pacjentów podczas terapii oraz rehabilitacji.

    3 minuty czytania
  • Fot. Kampania społeczna: Moc Komórek – Wybierajmy Potwierdzone Terapie Komórkowe.

    Debata publiczna na temat terapii komórkowych trwa - poznaj poruszające historie pacjentów (komunikat)

    Trwa II odsłona kampanii społecznej „Moc Komórek – Wybierajmy Potwierdzone Terapie Komórkowe”, w której główny nacisk został położony na perspektywę pacjenta będącego w trakcie bądź po zakończonej terapii komórkowej. W ramach kampanii została zainicjowana akcja #PacjenciMająMOCgłosu, podczas której publikowane są materiały filmowe z udziałem pacjentów, którzy opowiadają o tym, jak zmieniła się ich jakość funkcjonowania i życia po zastosowaniu terapii komórkowej. Podczas drugiej edycji kampanii głos zabierają także specjaliści i eksperci, którzy z perspektywy naukowej oraz bazując na własnych doświadczeniach ukazują funkcjonowanie systemu wsparcia pacjenta, który podjął się takiej terapii.

    3 minuty czytania

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock/vadim

    Operacja bariatryczna to nie koniec choroby otyłościowej

    Operacja bariatryczna, którą wykonuje się u pacjentów z otyłością, by leczyć ją skuteczniej, nie jest końcem choroby. Kluczowa jest praca pacjenta, która nabiera coraz większego znaczenie wraz z upływem czasu – przyznaje Aldona Żukowska, przedstawicielka Fundacji FLO - Fundacji na Rzecz Leczenia Otyłości.

  • Deepfake medyczny to poważne zagrożenie dla zdrowia

  • Zaszczep się! To naprawdę ma sens.

  • Przesilenie wiosenne to żadna choroba, ale…

  • Statyny – leki niedoceniane, a jednak ratujące życie

  • Polscy naukowcy na tropie nowych leków w SM i chorobie Crohna

    Udało nam się wykazać, że białka „mimiczne” mogą skutecznie łagodzić objawy chorób o podłożu zapalnym. Teraz przed nami kolejne etapy badań, które obejmą badania przedkliniczne, a następnie przejście do badań klinicznych. Liczymy na to, że przyniesie to przełomowe zmiany w leczeniu przewlekłych schorzeń, m.in. stwardnienia rozsianego i choroby Leśniowskiego Crohna - mówi dr hab. Katarzyna Donskow-Łysoniewska, prof. UŁa z Zakładu Immunoterapii Eksperymentalnej Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego.

  • Problem z węchem może oznaczać chorobę

  • 8 powodów, by porządnie się wyspać