Katarzyna Gaber-Kasprzyk

Fot.Archiwum prywatne

Psycholog i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia, w Instytucie Poznawczym w Krakowie. Jest absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Posiada również dyplom z Studium Zaburzeń Odżywiania w OCZO we Wrocławiu oraz ukończyła pierwszy stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Jako terapeutka prowadzi własny gabinet psychoterapeutyczny i współpracuje z zespołem specjalistów w Instytucie Psychoterapii HEALIO. Dodatkowo, pracuje w roli terapeuty indywidualnego oraz rodzinnego w Fundacji helpED. Jej głównym obszarem specjalizacji jest praca z osobami dotkniętymi zaburzeniami odżywiania, co znalazło odzwierciedlenie w książce, której jest współautorką, zatytułowanej „Kiedy cierpisz na zaburzenia odżywiania”.Nieustannie poszerza swój warsztat pracy. Jej praca obejmuje różnorodne formy terapii, dostosowane do indywidualnych potrzeb, a także aktywny udział w organizacjach i instytucjach dedykowanych wsparciu psychicznemu i terapeutycznemu. Jest członkiem zarządu Fundacji helpED.

Materiały Ekspertki

  • anihta/Adobe Stock

    Zaburzenia odżywiania – pustka i życie w czerni

    Zaburzenia odżywiania zabierają wszystko. To pustka i życie w czerni, bez znajomych i pasji – tak mówią osoby, które dzielą się swoimi doświadczeniami w filmie edukacyjnym przygotowanym przez Fundację helpED. Psychoterapeutka Katarzyna Gaber-Kasprzyk wyjaśnia, kiedy w głowie powinna zapalić się lampka ostrzegawcza, że coś jest nie tak.

  • zdj. archiwum

    Anoreksja boli – fizycznie i psychicznie

    Oznaczająca „brak apetytu” anoreksja to bardzo poważne zaburzenie psychiczne, które bywa śmiertelne - w Polsce umiera na nią co 10. pacjent. Pacjenci cierpią  na brak poczucia własnej wartości i mają potrzebę kontroli – mówi psycholożka Katarzyna Gaber,  współautorka książki pt. „Kiedy cierpisz na zaburzenia odżywiania”.

NAJNOWSZE

  • Adobe

    Czego nie wiecie o wit. B

    Dlaczego witamin B jest kilka, a A i C tylko jedna? I czy potrzebujemy ich wszystkich, czy niektóre są ważniejsze? Może najlepiej suplementować „B-kompleks”? – to tylko niektóre z pytań, jakie przewijają się w internetowych dyskusjach. Warto poszerzyć wiedzę o wit. B, bo bywają one… niebezpieczne.

  • Niebieskie Igrzyska przekraczają Atlantyk

  • Wstęp do diagnozy autyzmu w bilansie dwulatka

  • Brak apetytu może być winą nowotworu

  • Nieswoiste Choroby Zapalne Jelit spychają pacjentów na drugi tor

  • Adobe Stock

    Rozmawiajmy szczerze z dzieckiem o śmierci

    Warto dziecku wyjaśniać od samego początku, czym jest śmierć, nazywając rzeczy wprost. Dziecko może nie zrozumieć, co znaczy „odeszła”, „jest w niebie” – mówi Serwisowi Zdrowie Milena Pacuda, psycholożka i psychoterapeutka zajmująca się m.in. traumą i żałobą.

  • Szybki test diagnozujący endometriozę

  • 8 powodów, by porządnie się wyspać