Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
29.06.2024 , 13:45 Aktualizacja: 01.07.2024, 09:38
Materiał promocyjny

Potencjał ambulatoryjnej opieki specjalistycznej

Potrzebne jest wzmocnienie specjalistycznej opieki ambulatoryjnej, bo to poprawi dostęp do onkologów w szpitalu, żeby to osiągnąć musimy wykorzystać potencjał AOS-u, który jest szczególnie ważny pod kątem nowych terapii - ocenił prof. dr hab. n. med. Krzysztof Giannopoulos, prezes Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów podczas debaty Pulsu Medycyny.

Fot.PAP/Kmieciński Fot.PAP/Kmieciński

Specjaliści podczas spotkania podkreślili, że w hematologii konieczne jest wzmocnienie specjalistycznej opieki ambulatoryjnej, co mogłoby poprawić dostęp do specjalistów w ramach hospitalizacji.

- Osoby, które zostaną skutecznie zdiagnozowane ambulatoryjnie nie będą zajmowały miejsc, których brakuje na oddziałach szpitalnych, a tu - choć przybywa oddziałów - sytuacja nie zmienia się od lat. Dlatego musimy wykorzystać potencjał AOS-u, który jest szczególnie ważny pod kątem nowych terapii - uważa prof. Giannopoulos.

Jednocześnie odniósł się do kwestii najnowszych terapii stosowanych w ostrej białaczce szpikowej, która nadal pozostaje największym wyzwaniem w hematoonkologii.

Źródło informacji: PAP Mediaroom

Za materiały sponsorowane opublikowane w Serwisie Zdrowie odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem Serwis Zdrowie PAP lub PAP MediaRoom są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.
Id materiału: 4001

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.