Tag:
  • Adobe Stock

    Dekalog zdrowych piersi

    By piersi mogły cieszyć się nie tylko koronkami, ale też zdrowiem, warto przestrzegać dekalogu zdrowych piersi. Zasady są proste i dotyczą nie tylko kobiet, ale też mężczyzn – zaznacza dr n. med. Anna Skrzypczyk-Ostaszewicz, onkolożka z Kliniki Onkologii Wojskowego Instytutu Medycznego (WIM).

    2 minuty czytania
  • PAP/P. Werewka

    Onkolog: terapie podskórne w placówkach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej szansą na odciążenie szpitali

    Materiał promocyjny

    Zwiększająca się liczba pacjentów onkologicznych to dziś jedno z większych obciążeń systemu ochrony zdrowia – podkreśla specjalista onkologii klinicznej dr Katarzyna Stencel. Według niej szansą na poprawę kondycji służby zdrowia jest „odwrócenie piramidy świadczeń”. Główne założenie tego modelu to przeniesienie części świadczeń, związanych z podawaniem leków, z poziomu szpitalnego do ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS). Celem jest odciążenie szpitali i zwiększenie dostępności leczenia.

    3 minuty czytania
  • Servier Polska

    Kampania „Servier - Wyłącz Raka” wyróżniona prestiżową nagrodą Prix Galien

    Materiał promocyjny

    Podczas uroczystej Gali Prix Galien, która odbyła się 19 listopada 2024 roku w Warszawie, kampania społeczna „Servier - Wyłącz Raka” została wyróżniona prestiżową nagrodą Prix Galien w kategorii „Najlepsza kampania promująca zdrowie”.

    2 minuty czytania
  • Sekretariat All.Can Polska

    Jakie bariery utrudniają dostęp do innowacyjnego leczenia nowotworów w Polsce?

    Materiał promocyjny

    Aktualna oraz kompleksowa analiza stanu lecznictwa przeciwnowotworowego w Polsce, odwołująca się do przykładów raka płuca oraz nerki została przedstawiona w najnowszym raporcie pt.: „Bariery w dostępie do leczenia innowacyjnego w wybranych chorobach nowotworowych”.

    8 minut czytania
  • Servier Polska

    Kolejny Grant Onkologiczny Servier-CARE przyznany

    Materiał promocyjny

    Konkurs grantowy organizowany przez Polskie Towarzystwo Onkologiczne pod auspicjami Warsaw Health Innovation Hub został rozstrzygnięty. Ideą konkursu jest wyróżnienie i dofinansowanie projektów naukowych mających poprawić wyniki w zakresie diagnostyki i terapii chorych z nowotworami układu pokarmowego. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany ze środków finansowych przekazanych przez firmę Servier Polska w ramach Grantu Onkologicznego Servier-CARE, którego wartość wynosi 175 000 zł.

    3 minuty czytania
  • Żródło informacji: IRSS

    Nowa lista refundacyjna - rewolucja w terapii nowotworów krwi

    Materiał promocyjny

    Hematoonkologia odnotowała w ostatnich latach znaczący postęp w zakresie rejestracji nowych terapii. Polska obecnie ma dostęp do nich na europejskim poziomie, a następna lista refundacyjna przyniesie kolejny przełom dla pacjentów.

    5 minut czytania
  • Fot.PAP/Kmieciński

    Potencjał ambulatoryjnej opieki specjalistycznej

    Materiał promocyjny

    Potrzebne jest wzmocnienie specjalistycznej opieki ambulatoryjnej, bo to poprawi dostęp do onkologów w szpitalu, żeby to osiągnąć musimy wykorzystać potencjał AOS-u, który jest szczególnie ważny pod kątem nowych terapii - ocenił prof. dr hab. n. med. Krzysztof Giannopoulos, prezes Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów podczas debaty Pulsu Medycyny.

    1 minuta czytania
  • Grafika: PAP – Kadr z filmu

    Diagnostyka genetyczna postawą skutecznych terapii onkologicznych

    Materiał promocyjny

    Eksperci z Polskiego Towarzystwa Onkologicznego i Polskiej Koalicji Medycyny Personalizowanej alarmują, że brak decyzji Ministerstwa Zdrowia w kwestii diagnostyki molekularnej (genetycznej) i medycyny personalizowanej sprawia, że pacjenci onkologiczni z rakiem płuca, jajnika czy piersi tracą szanse na skuteczne leczenie.

    3 minuty czytania
  • zdj. Gorodenkoff, AdobeStock

    Coraz więcej chorych bierze udział w badaniach klinicznych

    Udział w badaniu klinicznym daje chorym możliwość leczenia nowymi obiecującymi lekami o jeszcze nie udowodnionej skuteczności. Dla wielu chorych to jedyna szansa na wyleczenie lub znaczące przedłużenie życia.

    3 minuty czytania
  • Fot. materiał kampanii (P)okaż serce

    Nowotwór dziecięcy – diagnoza nie jest prosta

    Aż 20 proc. dorosłych Polaków nie potrafi wymienić żadnego objawu mogącego świadczyć o nowotworach u dzieci, a niemal 60 proc. deklaruje, że nie posiada wystarczającej wiedzy na ten temat – wynika z badania przeprowadzonego przez ABR SESTA i SYNO Poland na zlecenie Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka. Zainicjowała ona kampanię (P)okaż serce, aby zwiększyć świadomość społeczną na temat nowotworów dziecięcych oraz wagi ich wczesnego rozpoznawania.

    4 minuty czytania

NAJNOWSZE

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Przezroczyste nakładki zamiast aparatu

  • Osoby z niepełnosprawnością – pracownicy, na których czeka rynek

    Patronat Serwisu Zdrowie
  • Insulinooporność to synonim nadwagi lub otyłości, a nie choroba

  • Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

  • PAP/P. Werewka

    Robot Rosa pomógł naprawić kolano 75-latka

    Po zabiegu wspomaganym przez robota medycznego Rosa, 75-letni mężczyzna otrzymał implant prawego stawu kolanowego. Do domu wyszedł w pierwszej dobie po operacji. Jeszcze niedawno, kiedy nie było takich robotów, musiałby spędzić w szpitalu około tygodnia.

  • Ratownik medyczny: na polu walki nikt się nie przejmuje bakteriami

  • Dekalog zdrowych piersi