dr Marek Krochmalski

Grzegorz Michałowski

chirurg ortopeda-traumatolog z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu urazów sportowych. Założyciel i prezes Polskiego Towarzystwa Mięśni, Ścięgien i Więzadeł. Współzałożyciel (2014) oraz prezes Zarządu Fundacji Zdrowia Ziemi Łódzkiej. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej,Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, Komisji Medycznej PKOl. Wieloletni konsultant ortopedyczny w Polskich Związkach Sportowych: Siatkówki, Podnoszenia Ciężarów, Piłki Ręcznej, Zapasów, Piłki Nożnej, a obecnie Lekkiej Atletyki. Pełnił funkcję członka Komisji Medycznej Europejskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów, przewodniczącego Komisji Medycznej PZPN, kierownika Poradni Sportowo-Lekarskiej ŁKS. Uczestniczył w Misji Medycznych PKOl na Igrzyska Olimpijskie: w Pekinie (2008), Londynie (2012), Soczi (2014), Rio de Janeiro (2016), PyeongChang (2018), Tokyo 2020 r. (w 2021 r.) oraz Paryżu (2024). Prelegent i uczestnik licznych konferencji i szkoleń naukowych w Polsce i na świecie. Organizator Międzynarodowych Kongresów Polskiego Towarzystwa Mięśni, Ścięgien i Więzadeł. IV edycja odbywa się 12-14 grudnia br. pod hasłem: "Stay in the game - praktyczne zastosowania medycyny w sporcie".

Materiały Eksperta

  • Adobe Stock

    Mięśnie, ścięgna i więzadła w sporcie

    Patronat Serwisu Zdrowie

    Ciało człowieka to skomplikowana architektura, szczególnie w sporcie narażona na ekstremalne siły. Jak odnajdują się w tym mięśnie, więzadła i ścięgna? Co to za struktury i dlaczego powinno zmienić się filozofię sportu? – wyjaśnia dr Marek Krochmalski, specjalista ortopedii, traumatolog, prezes Polskiego Towarzystwa Mięśni, Ścięgien i Więzadeł.

NAJNOWSZE

  • zdj. AdobeStock

    Przełom w leczeniu cytomegalii wrodzonej

    Każdy przypadek podejrzenia zakażenia wirusem cytomegalii u ciężarnej powinien być skierowany na badanie. W Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie ruszył właśnie projekt POL PRENATAL CMV realizowany przez Klinikę Położnictwa i Ginekologii. To pierwsze takie badanie w Polsce i drugie na świecie.

  • Nadwaga, otyłość i szkoła

  • Piłka nożna – świetna na zdrowie, byle z głową

  • Chrzan – świąteczny superfood

  • Równowaga energetyczna klucz do zdrowia

  • AdobeStock

    Rosnące endoprotezy zamiast amputacji

    Kiedyś nowotwór kości u dziecka oznaczał najczęściej amputację, dziś można im zaproponować endoprotezy rosnące, które wydłużają się wraz ze wzrostem dziecka. „Dzięki postępowi technologicznemu, ale także dzięki postępowi naszej wiedzy i umiejętności zaopatrujemy coraz młodsze dzieci, przekraczamy granice, które jeszcze dla naszych nauczycieli były niewyobrażalne” - mówi dr Bartosz Pachuta, specjalista ortopedii i traumatologii w Instytucie Matki i Dziecka.

  • Komórki macierzyste – nadzieja w leczeniu cukrzycy

  • Trendy na TikToku: szkodliwe, a nawet niebezpieczne