Magdalena Pach 

archiwum własne

psycholog

Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo‐behawioralny w Centrum Terapii Dialog. Z pacjentami pracuje od ponad 10 lat. Swoje doświadczenie zdobywała m.in. współpracując z Fundacją „Nagle Sami” na dyżurach przy telefonie wsparcia dla osób pozostających w żałobie (do dzisiaj wolontaryjnie nadal dyżuruje) i w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego w Wojskowym Instytucie Medycznym Centralnego Szpitala Klinicznego MON w Warszawie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Specjalizuje się w prowadzeniu psychoterapii w nurcie CBT, interwencji kryzysowej oraz pomocy ofiarom przemocy i mobbingu w pracy.

Materiały Ekspertki

  • Jak wytrwać w realizacji postanowień

    Według badań potrzebujemy od 21 nawet do 70 dni, aby zmienić swoje nawyki, a realizacja nowego postanowienia będzie wymagała wyjścia ze strefy komfortu, akceptacji porażki i ciężkiej pracy. O tym, jak nie rezygnować z nowych celów w połowie i jak w chwili zwątpienia znajdować w sobie motywację, mówi psycholog i psychoterapeuta poznawczo - behawioralny Magdalena Pach z Centrum Terapii Dialog. 

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Halitoza – oddech, który nie pachnie miętą

    Halitoza to dolegliwość, o której wzmiankowano już w Księdze Hioba, a i w dzisiejszych czasach nie należy wcale do rzadkości. Wynika głównie z nieodpowiedniej higieny jamy ustnej, ale może też być objawem choroby – w niekontrolowanym przebiegu cukrzycy typu 1 może pojawiać się aceton, przypominający zapach kwaśnych jabłek.

  • Gdy mleko kobiece staje się darem

  • Kotlet sojowy kontra schabowy

  • Nieśmiałość można zwalczyć

  • Gdy śliskie chodniki, bądź jak... pingwin

  • AdobeStock/motortion

    Atak paniki to jak utrata zmysłów

    Atak paniki to reakcja organizmu na przeciążenie stresem, nadmiarem bodźców lub traumatycznych przeżyć sprzed lat. Może być też objawem choroby somatycznej. Jeżeli takie intensywne napady lęku nawracają, lepiej zgłosić się po pomoc do specjalisty. Mamy dziś wiele możliwości, by pomóc w takiej sytuacji - mówi psychiatra dr n. med. Ewa Drozdowicz-Jastrzębska, Kierownik Poradni Nerwic i Lęku w Poradni Dialog.

  • Lek na potencję – okazjonalnie, nie regularnie

  • Melatonina nie tylko na sen. To hormon regeneracji