Ratowanie życia przez kupowanie 

Operacja, ciężka choroba czy rehabilitacja? Wydarzenia losowe po prostu się zdarzają. Fundacja Wspieraj.pl stworzyła aplikację, dzięki której szybciej i skuteczniej można uzbierać środki na wsparcie leczenia, operacji czy innego wybranego celu. Wystarczy założyć zbiórkę i pozwolić innym pomóc poprzez dokonywanie codziennych zakupów. To proste rozwiązanie.

Fot. Wspieraj.pl
Fot. Wspieraj.pl

Dzięki aplikacji Wspieraj.pl nawet najprostsze, codzienne wydatki niosą ze sobą iskierkę nadziei na sfinansowanie operacji ratującej życie lub niezbędną rehabilitację. Korzystając z aplikacji, część pieniędzy z zakupów w sklepie spożywczym, na stacji benzynowej lub podczas zamawiania jedzenia jest przekazywana na potrzebną operację 9-letniej Kasi czy rehabilitację 7-letniego Tomka. I nieważne jest to, czy zakupy są robione w sklepie stacjonarnym czy online.

Założenie zbiórki na sfinansowanie operacji czy rehabilitacji jest proste. Wystarczy wejść na stronę Wspieraj.pl, kliknąć na „Załóż zbiórkę” i wypełnić podstawowe dane. Załączyć zdjęcie, kliknąć link aktywacyjny i... Gotowe. Wystarczy chwila i otwiera się ocean możliwości.

Na jakiej zasadzie działa Wspieraj.pl? Główną formą działania są „Zwrotki”. Użytkownicy aplikacji podczas zakupów na Allegro, stacji BP, czy innym z 1700 sklepów internetowych i stacjonarnych współpracujących z Wspieraj.pl, wspierają finansowo operację Kasi czy rehabilitację Tomka, bo to firmy, w których robią zakupy przekazują pieniądze na prowadzone zbiórki. Dzięki temu codzienne zakupy czynią cuda. To ważne - użytkownicy aplikacji płacą za zakupy tyle samo, co do tej pory.

Oprócz tego aplikacja pozwala zbiórkowiczom na otrzymywanie bezpośrednich darowizn oraz stworzenie licytacji, z których środki również są przekazywane na cel. Każda zbiórka założona w maju jest dodatkowo całkowicie zwolniona z kosztów i pozwala na otrzymanie weekendu w czterogwiazdkowym hotelu w Krakowie na jedną z prowadzonych licytacji. 

Aplikacja jest przejrzysta, tak dla zbiórkowiczów, jak i użytkowników, pozwala na wgląd w zrealizowane transakcje oraz zgromadzone środki. Zbiórkowicze, dzięki takim funkcjom jak „Aktualności” czy „Tablica” pozostają w stałym kontakcie zarówno z wspierającymi ich osobami, jak i innymi zbiórkowiczami, a aplikacja wysyła podziękowania w ich imieniu.

Z Wspieraj.pl mogą korzystać osoby prywatne, firmy czy inne organizacje - możliwości aplikacji sprawiają, że pomaganie i szukanie pomocy nigdy nie było prostsze i bardziej dostępne. Wspieraj.pl całkowicie zmienia sposób, w jaki do tej pory prowadzone były zbiórki, będąc jednocześnie najnowocześniejszym rozwiązaniem tego typu na świecie. 

KONTAKT: 

Kontakt do osoby odpowiedzialnej za kontakty z mediami:

Sebastian Konieczny

e-mail: zarzad@dobrezakupy.org

tel. 519 513 223

Źródło informacji prasowej: Wspieraj.pl

ZOBACZ PODOBNE

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

  • M.Kmieciński/PAP

    Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

    Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to jedna z najważniejszych chorób, z którymi boryka się okulistyka i najczęstsza przyczyną utraty wzroku w krajach rozwiniętych. Dla lekarzy to wyzwanie, bo pacjenci często zgłaszają się zbyt późno, a wystarczy wykonać prosty test – podkreśla prof. dr hab. n. med. Sławomir Teper, okulista, chirurg witreoretinalny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    "Niepełnosprawny" czy "osoba z niepełnosprawnością"?

    Język jest materią żywą. Słowo potrafi z jednej strony krzywdzić i ranić, z drugiej uskrzydlać i wspierać. Niektóre zwroty czy pojedyncze słowa odchodzą do lamusa, nabierają innego znaczenia lub są zastępowane innymi, bo wydają nam się stygmatyzujące. Czy dlatego coraz częściej słyszymy wyrażenie: „osoba z niepełnosprawnością” zamiast: „osoba niepełnosprawna”?

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Pompy insulinowe również dla pacjentów po 26. roku życia

    Refundacją pomp insulinowych powinni być objęci pacjenci z cukrzycą typu 1 również po ukończeniu 26 lat. Zbiegamy o takie rozwiązanie w Ministerstwie Zdrowia. Dlaczego? Bo nowoczesne technologie pozwalają na lepszą kontrolę glikemii i minimalizują ryzyko powikłań – zaznacza prof. Małgorzata Myśliwiec, specjalista endokrynologii i diabetologii dziecięcej z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

  • Alkohol wcale nie rozgrzewa na chłodzie

  • Krioterapia – zimno ratujące życie 

  • Geofagia, czyli jedzenie ziemi

  • Pacjent z wrodzoną wadą serca musi mieć zdrowe zęby

  • AdobeStock

    Chatbot-psychoterapeuta? Lepiej zachować ostrożność

    Eksperci analizują coraz intensywniej rozwijane programy, które dzięki sztucznej inteligencji (AI) mają pomagać osobom doświadczających kryzysu psychicznego, a nawet – jak sugeruje niekiedy marketing – potencjalnie zastąpić terapeutę. Wniosek? Przy ich stosowaniu trzeba bardzo uważać.

  • Postanowienie noworoczne: z przyjemnością o siebie zadbam

  • Nadmiar herbat ziołowych nie sprzyja zdrowiu