Ratowanie życia przez kupowanie 

Operacja, ciężka choroba czy rehabilitacja? Wydarzenia losowe po prostu się zdarzają. Fundacja Wspieraj.pl stworzyła aplikację, dzięki której szybciej i skuteczniej można uzbierać środki na wsparcie leczenia, operacji czy innego wybranego celu. Wystarczy założyć zbiórkę i pozwolić innym pomóc poprzez dokonywanie codziennych zakupów. To proste rozwiązanie.

Fot. Wspieraj.pl
Fot. Wspieraj.pl

Dzięki aplikacji Wspieraj.pl nawet najprostsze, codzienne wydatki niosą ze sobą iskierkę nadziei na sfinansowanie operacji ratującej życie lub niezbędną rehabilitację. Korzystając z aplikacji, część pieniędzy z zakupów w sklepie spożywczym, na stacji benzynowej lub podczas zamawiania jedzenia jest przekazywana na potrzebną operację 9-letniej Kasi czy rehabilitację 7-letniego Tomka. I nieważne jest to, czy zakupy są robione w sklepie stacjonarnym czy online.

Założenie zbiórki na sfinansowanie operacji czy rehabilitacji jest proste. Wystarczy wejść na stronę Wspieraj.pl, kliknąć na „Załóż zbiórkę” i wypełnić podstawowe dane. Załączyć zdjęcie, kliknąć link aktywacyjny i... Gotowe. Wystarczy chwila i otwiera się ocean możliwości.

Na jakiej zasadzie działa Wspieraj.pl? Główną formą działania są „Zwrotki”. Użytkownicy aplikacji podczas zakupów na Allegro, stacji BP, czy innym z 1700 sklepów internetowych i stacjonarnych współpracujących z Wspieraj.pl, wspierają finansowo operację Kasi czy rehabilitację Tomka, bo to firmy, w których robią zakupy przekazują pieniądze na prowadzone zbiórki. Dzięki temu codzienne zakupy czynią cuda. To ważne - użytkownicy aplikacji płacą za zakupy tyle samo, co do tej pory.

Oprócz tego aplikacja pozwala zbiórkowiczom na otrzymywanie bezpośrednich darowizn oraz stworzenie licytacji, z których środki również są przekazywane na cel. Każda zbiórka założona w maju jest dodatkowo całkowicie zwolniona z kosztów i pozwala na otrzymanie weekendu w czterogwiazdkowym hotelu w Krakowie na jedną z prowadzonych licytacji. 

Aplikacja jest przejrzysta, tak dla zbiórkowiczów, jak i użytkowników, pozwala na wgląd w zrealizowane transakcje oraz zgromadzone środki. Zbiórkowicze, dzięki takim funkcjom jak „Aktualności” czy „Tablica” pozostają w stałym kontakcie zarówno z wspierającymi ich osobami, jak i innymi zbiórkowiczami, a aplikacja wysyła podziękowania w ich imieniu.

Z Wspieraj.pl mogą korzystać osoby prywatne, firmy czy inne organizacje - możliwości aplikacji sprawiają, że pomaganie i szukanie pomocy nigdy nie było prostsze i bardziej dostępne. Wspieraj.pl całkowicie zmienia sposób, w jaki do tej pory prowadzone były zbiórki, będąc jednocześnie najnowocześniejszym rozwiązaniem tego typu na świecie. 

KONTAKT: 

Kontakt do osoby odpowiedzialnej za kontakty z mediami:

Sebastian Konieczny

e-mail: zarzad@dobrezakupy.org

tel. 519 513 223

Źródło informacji prasowej: Wspieraj.pl

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock/Photographee.eu

    Kiedy wybrać się po raz pierwszy z córką do ginekologa?

    Pierwsza wizyta dziewczynki u ginekologa to duże przeżycie, ale lepiej jej nie odkładać. Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje, to można pojawić się w gabinecie po roku od pierwszego krwawienia, nie później jednak niż do ukończenia przez młodą pacjentkę 15 lat. Przed wizytą warto porozmawiać o tym, co czeka ją w gabinecie – radzi dr n. med. Ewa Kuś, konsultant ds. ginekologii i położnictwa Grupy Luxmed.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

    Niedobór jodu może wywołać chorobę charakteryzującą się głębokim ubytkiem możliwości intelektualnych. To właśnie on odpowiadał w dawnych czasach za występowanie na terenie Szwajcarii tzw. kretynizmu endemicznego. Polska ustrzegła się tego losu, bo w 1935 roku wprowadzono skuteczną profilaktykę - do soli kuchennej dodawany był jodek potasu.

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock/vadim

    Operacja bariatryczna to nie koniec choroby otyłościowej

    Operacja bariatryczna, którą wykonuje się u pacjentów z otyłością, by leczyć ją skuteczniej, nie jest końcem choroby. Kluczowa jest praca pacjenta, która nabiera coraz większego znaczenie wraz z upływem czasu – przyznaje Aldona Żukowska, przedstawicielka Fundacji FLO - Fundacji na Rzecz Leczenia Otyłości.

  • Wizyta adaptacyjna u stomatologa

  • Deepfake medyczny to poważne zagrożenie dla zdrowia

  • Wyrostek robaczkowy na straży mikrobioty

  • Zaszczep się! To naprawdę ma sens.

  • Polscy naukowcy na tropie nowych leków w SM i chorobie Crohna

    Udało nam się wykazać, że białka „mimiczne” mogą skutecznie łagodzić objawy chorób o podłożu zapalnym. Teraz przed nami kolejne etapy badań, które obejmą badania przedkliniczne, a następnie przejście do badań klinicznych. Liczymy na to, że przyniesie to przełomowe zmiany w leczeniu przewlekłych schorzeń, m.in. stwardnienia rozsianego i choroby Leśniowskiego Crohna - mówi dr hab. Katarzyna Donskow-Łysoniewska, prof. UŁa z Zakładu Immunoterapii Eksperymentalnej Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego.

  • Problem z węchem może oznaczać chorobę

  • 8 powodów, by porządnie się wyspać