Ratowanie życia przez kupowanie 

Operacja, ciężka choroba czy rehabilitacja? Wydarzenia losowe po prostu się zdarzają. Fundacja Wspieraj.pl stworzyła aplikację, dzięki której szybciej i skuteczniej można uzbierać środki na wsparcie leczenia, operacji czy innego wybranego celu. Wystarczy założyć zbiórkę i pozwolić innym pomóc poprzez dokonywanie codziennych zakupów. To proste rozwiązanie.

Fot. Wspieraj.pl
Fot. Wspieraj.pl

Dzięki aplikacji Wspieraj.pl nawet najprostsze, codzienne wydatki niosą ze sobą iskierkę nadziei na sfinansowanie operacji ratującej życie lub niezbędną rehabilitację. Korzystając z aplikacji, część pieniędzy z zakupów w sklepie spożywczym, na stacji benzynowej lub podczas zamawiania jedzenia jest przekazywana na potrzebną operację 9-letniej Kasi czy rehabilitację 7-letniego Tomka. I nieważne jest to, czy zakupy są robione w sklepie stacjonarnym czy online.

Założenie zbiórki na sfinansowanie operacji czy rehabilitacji jest proste. Wystarczy wejść na stronę Wspieraj.pl, kliknąć na „Załóż zbiórkę” i wypełnić podstawowe dane. Załączyć zdjęcie, kliknąć link aktywacyjny i... Gotowe. Wystarczy chwila i otwiera się ocean możliwości.

Na jakiej zasadzie działa Wspieraj.pl? Główną formą działania są „Zwrotki”. Użytkownicy aplikacji podczas zakupów na Allegro, stacji BP, czy innym z 1700 sklepów internetowych i stacjonarnych współpracujących z Wspieraj.pl, wspierają finansowo operację Kasi czy rehabilitację Tomka, bo to firmy, w których robią zakupy przekazują pieniądze na prowadzone zbiórki. Dzięki temu codzienne zakupy czynią cuda. To ważne - użytkownicy aplikacji płacą za zakupy tyle samo, co do tej pory.

Oprócz tego aplikacja pozwala zbiórkowiczom na otrzymywanie bezpośrednich darowizn oraz stworzenie licytacji, z których środki również są przekazywane na cel. Każda zbiórka założona w maju jest dodatkowo całkowicie zwolniona z kosztów i pozwala na otrzymanie weekendu w czterogwiazdkowym hotelu w Krakowie na jedną z prowadzonych licytacji. 

Aplikacja jest przejrzysta, tak dla zbiórkowiczów, jak i użytkowników, pozwala na wgląd w zrealizowane transakcje oraz zgromadzone środki. Zbiórkowicze, dzięki takim funkcjom jak „Aktualności” czy „Tablica” pozostają w stałym kontakcie zarówno z wspierającymi ich osobami, jak i innymi zbiórkowiczami, a aplikacja wysyła podziękowania w ich imieniu.

Z Wspieraj.pl mogą korzystać osoby prywatne, firmy czy inne organizacje - możliwości aplikacji sprawiają, że pomaganie i szukanie pomocy nigdy nie było prostsze i bardziej dostępne. Wspieraj.pl całkowicie zmienia sposób, w jaki do tej pory prowadzone były zbiórki, będąc jednocześnie najnowocześniejszym rozwiązaniem tego typu na świecie. 

KONTAKT: 

Kontakt do osoby odpowiedzialnej za kontakty z mediami:

Sebastian Konieczny

e-mail: zarzad@dobrezakupy.org

tel. 519 513 223

Źródło informacji prasowej: Wspieraj.pl

ZOBACZ PODOBNE

  • Fot.Kmieciński/PAP

    Czy czerwone światło będzie leczyć oczy?

    Kolejne doniesienia mówią o tym, że relatywnie prosta i nieobciążająca pacjenta terapia z użyciem czerwonego światła może pomagać w różnych chorobach oczu – od tzw. jęczmieni czy gradówek, przez krótkowzroczność, aż po zwyrodnienie plamki żółtej. Ile w tym prawdy?

  • Rys. Krzysztof "Rosa" Rosiecki

    Jak skutecznie poradzić sobie z bezsennością

    Po 40-tce zaczynamy spać coraz krócej i coraz płycej, przez co sen nie jest już tak regenerujący i nie zawsze daje odświeżenie intelektualne. To efekt  starzenia się ośrodkowego układu nerwowego i procesów, które zachodzą w mózgu wraz z wiekiem. Dowiedz się, kiedy wybrać się do specjalisty i jakie proste triki można zastosować, by poprawić jakość snu.

  • Rys. Krzysztof "Rosa" Rosiecki

    Jelita – czynna kolonia, kanalizacja i centrum dowodzenia

    Jelito cienkie i grube to autostrada biegnąca od żołądka po odbyt. Ale też droga łącząca ten organ z centrum dowodzenia – naszym mózgiem. Od zawartości i jakości dostarczanego nią towaru zależy nasz dobrostan. Czym tak naprawdę są jelita, jakich powinny mieć mieszkańców, by funkcjonowały bez zarzutu? Jak dbać o zdrowie jelit i dlaczego?

  • Adobe Stock

    Cukier równa się próchnica

    Dentyści apelują do rodziców o powstrzymanie się przed dodawaniem cukru, w tym syropów owocowych i miodu, do posiłków i przekąsek w pierwszych dwóch latach życia dziecka. Potem lepiej też go ograniczać. Zobacz, co jeszcze pomoże ci uniknąć próchnicy. 

NAJNOWSZE

  • zdj. AdobeStock

    Śmiertelnie niebezpieczne trutki

    W ostatnich tygodniach miało miejsce kilka tragicznych w skutkach zatruć preparatami do zwalczania gryzoni. „To szokujące sytuacje, do których nie powinno dojść, zasady stosowania tych preparatów są jasne, wystarczy uważnie przeczytać etykietę” – uważa Paweł Kaczmarczyk, specjalista branży pestcontrol.

  • W górach lęk może przerodzić się w panikę. To śmiertelnie niebezpieczne!

  • Dysleksja rozwojowa: jej objawy pojawiają się już w przedszkolu!

  • Czy czerwone światło będzie leczyć oczy?

  • Bezpłatne szczepienia przeciwko krztuścowi w ciąży: co warto wiedzieć?

  • zdj. AdobeStock

    Uzależnienia u dzieci i młodzieży coraz większym problemem

    Liczba dzieci i nastolatków, które wymagają specjalistycznej pomocy w zakresie uzależnień rośnie. Nastolatki upijają się, sięgają po coraz mocniejsze alkohole, spożywają leki nasenne i godzinami przesiadują w internecie. A przecież używki mają destrukcyjny wpływ na rozwijający się układ nerwowy - alarmuje dr n. med. Aleksandra Lewandowska krajowa konsultant w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży, ordynator oddziału psychiatrycznego dla dzieci w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Łodzi.

  • Wapowanie - „sport” nastolatków

  • Nie tylko szczepienia przeciw HPV ważne w prewencji raka szyjki macicy