Ubezpieczenie zdrowotne a profilaktyka - jak dbać o zdrowie z właściwym ubezpieczeniem?

Aktywna umowa z towarzystwem ubezpieczeniowym w zakresie ochrony zdrowia i życia jest niezbędna, aby mieć możliwość skorzystania z kompleksowego wsparcia np. w razie wystąpienia poważnej choroby. Takie rozwiązanie to wsparcie profilaktyczne i diagnostyczne dla całej Twojej rodziny. Chcesz dowiedzieć się, jak zadbać o swoje zdrowie posiadając odpowiednio dobrane ubezpieczenie? Przeczytaj ten poradnik i wybierz odpowiedni zakres ochrony.

AdobeStock
AdobeStock

Kompleksowe warianty ubezpieczenia dla rodzin – dlaczego warto się zdecydować?

Umowa ubezpieczenia zdrowotnego to wsparcie, z którego mogą skorzystać zarówno single, jak i rodziny. Jeśli zależy Ci na pełnej ochronie zdrowia bez konieczności długiego oczekiwania na terminy do specjalistów, możesz podpisać umowę z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

Decydując się na ubezpieczenie ERGO Zdrowie Przychodnia w ERGO Hestii, zyskasz:

- krótkie terminy oczekiwania na konsultacje do specjalistów,

- szeroki pakiet badań diagnostycznych do wyboru,

- możliwość realizowania świadczeń w ponad 3300 placówkach na terenie całej Polski,

- wsparcie na infolinii medycznej dostępnej 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Ubezpieczenia zdrowotne zapewnia wsparcie dla Ciebie i Twojej rodziny, pokrywając koszty badań laboratoryjnych, konsultacji oraz zabiegów ambulatoryjnych. W ERGO Hestii dostępne są ubezpieczenia dla osób dorosłych w wieku od 18 do 64. roku życia oraz dzieci od 3 do 17 lat.

Jakie ubezpieczenie zdrowotne warto wybrać?

W ramach ubezpieczenia Przychodnia dostępnego w pakiecie zdrowotnym ERGO Zdrowie uzyskasz dostęp do:

- konsultacji lekarskich w placówkach medycznych na terenie całego kraju,

- profilaktyki zdrowotnej obejmującej interpretację swoich wyników badań i rekomendację odnośnie do dalszego postępowania,

- zdalnych konsultacji lekarskich, a także badań diagnostycznych, w tym takich, które wykorzystują zaawansowane techniki obrazowania.

Dzięki ubezpieczeniu zyskujesz możliwość umawiania się na wizyty lekarskie, badania i konsultacje w przypadku wystąpienia zdarzeń określonych w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Wystarczy, że wypełnisz formularz w koncie klienta lub zadzwonisz na dedykowany numer telefonu, a wtedy bez problemu umówisz się do wielu specjalistów dostępnych w placówkach medycznych współpracujących z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Z jakich usług mogą skorzystać osoby objęte ochrona ubezpieczenia zdrowotnego Przychodnia?

Osoby objęte ochroną ubezpieczenia zdrowotnego w przypadku wystąpienia zdarzeń określonych w ogólnych warunkach ubezpieczenia mogą skorzystać z szerokiej gamy usług medycznych, które pomagają dbać o zdrowie w różnych sytuacjach. Wśród najchętniej wybieranych są:

- konsultacje lekarskie - zdalne i stacjonarne,

- rehabilitacje,

- badania laboratoryjne,

- przedłużeniem e-recepty w celu kontynuacji leczenia,

- konsultacja lekarska w celu uzyskania zwolnienia lekarskiego.

Dodatkowo możesz umówić się na szczepienia przeciw grypie i tężcowi, EKG, a także na badania obrazowe, a w tym: tomografię komputerową, rezonans magnetyczny.

Szybka pomoc medyczna z ubezpieczeniem zdrowotnym Przychodnia - jak to działa w praktyce?

Wsparcie w ramach wykupionego ubezpieczenia zdrowotnego obejmuje błyskawiczny dostęp do usług medycznych. Na e-konsultację z lekarzem specjalistą możesz umówić się nawet w terminie do 3 dni roboczych, a w przypadku wizyt stacjonarnych maksymalny czas oczekiwania to 7 dni roboczych.

Co więcej, do lekarza pediatry, internisty i rodzinnego umówisz się w ciągu jednego dnia. To szczególnie dobra opcja dla rodzin z dziećmi, które często potrzebują szybkiej konsultacji z lekarzem.

Leczenie za granicą a ubezpieczenie zdrowotne - czy pomoc będzie dostępna?

Wybierając odpowiedni wariant ubezpieczenia zdrowotnego, możesz skorzystać z leczenia za granicą. Dobrym przykładem takiego wsparcia jest program Global Doctor Plus dostępny w ofercie ERGO Hestii.

Dzięki temu, jeśli dojdzie do zdarzenia ubezpieczeniowego określonego w OWU, otrzymasz profesjonalną opiekę medyczną i skorzystasz z leczenia w renomowanych klinikach za granicą do kwoty sięgającej nawet 2 milionów euro. W zakres leczenia objętego ochroną wchodzą m.in. leczenie nowotworów, zabieg wymiany zastawki serca, operacja neurochirurgiczna, operacja pomostowania tętnic wieńcowych (by-pass), a także przeszczep narządów od żywego dawcy albo szpiku kostnego.

Niniejsza informacja jest materiałem marketingowym Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A. Szczegółowe informacje o opisywanych produktach, w tym wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności znajdziesz w aktualnym OWU ERGO Zdrowie dostępnym na stronie internetowej ERGO Hestii.

Więcej na: https://www.ergohestia.pl/

Źródło informacji: ergohestia.pl
 

Źródła

ergohestia.pl

ZOBACZ PODOBNE

  • Badanie: większość Polaków za zakazem reklam alkoholu

    Piwo to najczęstszy wybór młodzieży sięgającej po alkohol po raz pierwszy. Nie można w tym kontekście nie wspomnieć o oddziaływaniu reklam, nawet jeśli na ekranie lub billboardzie pojawia się etykieta „zero procent”. Dlatego Fundacja GrowSpace rusza z kampanią antyalkoholową „Zero procent prawdy”. Zlecony przez nią sondaż potwierdza słuszność tej decyzji.

  • Rzecznik Praw Pacjenta

    Rzecznik Praw Pacjenta i lekarze łączą siły w walce z szarlatanerią medyczną

    Materiał promocyjny

    Internet ułatwia szarlatanom medycznym szerzenie dezinformacji i żerowanie na dramacie chorych. Skuteczną walkę ze szkodliwym procederem umożliwią ustawowe uprawnienia do nakładania kary administracyjnej przez Rzecznika Praw Pacjenta, na wzór uprawnień prezesa UOKiK do karania nieuczciwych firm - uważają Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta i Łukasz Jankowski, prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, którzy łączą siły i zapowiadają do 1 mln zł kary dla oszustów. Rozwiązanie to będzie możliwe do wprowadzenia w życie dzięki działaniom minister zdrowia Izabeli Leszczynie.

  • PAP – grafika z filmu

    Rzecznik Praw Pacjenta: polska prezydencja w UE zabiega o przyjęcie Europejskiej Karty Praw Pacjenta

    Materiał promocyjny

    Europejska Karta Praw Pacjenta jako dokument społeczny wypracowany przez organizacje pacjentów jest znany od ponad dwóch dekad. Polska w czasie prezydencji w Radzie Unii Europejskiej zainicjowała konsultacje w sprawie zmiany tego dokumentu w obowiązujący w całej Wspólnocie akt prawny - wskazał Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta, który wspólnie z Ministerstwem Zdrowia prowadzi prace w tej sprawie. Konsultacje europejskie odbywają się na X Kongresie Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach.

  • Adobe Stock

    Przemoc wobec starszych osób

    Przemoc wobec osób starszych rzadko jest zgłaszana. Osoby, które jej doświadczają, najczęściej wstydzą się o tym mówić albo nie wiedzą, gdzie szukać pomocy. Niekiedy nie uświadamiają sobie swojego położenia, gdyż przemoc nie musi zostawiać śladów na ciele – to także porzucenie czy zaniedbanie.

NAJNOWSZE

  • Badanie: większość Polaków za zakazem reklam alkoholu

    Piwo to najczęstszy wybór młodzieży sięgającej po alkohol po raz pierwszy. Nie można w tym kontekście nie wspomnieć o oddziaływaniu reklam, nawet jeśli na ekranie lub billboardzie pojawia się etykieta „zero procent”. Dlatego Fundacja GrowSpace rusza z kampanią antyalkoholową „Zero procent prawdy”. Zlecony przez nią sondaż potwierdza słuszność tej decyzji.

  • Trzeba śledziony, by wyleczyć serce

  • Badania kliniczne szansą chorych na raka dzieci

  • Ćwicz dla siebie i dziecka

  • Czerniak – 5 liter, które ratują życie

  • AdobeStock

    VR - nowe narzędzie do leczenia fobii

    Zdaniem dr Agnieszki Popławskiej, Kierownika Zakładu Psychologii Organizacji i Marketingu Uniwersytetu SWPS w Sopocie psychoterapie z wykorzystaniem AI to tylko kwestia czasu. VR-owe gogle są już powszechne, teraz czas na specjalne VR-owe pokoje, gdzie można np. zmierzyć się z fobiami albo popracować nad uzależnieniami. Specjalistka przekonuje, że terapia wspomagana VR daje dużo lepsze efekty.

  • Źródło głosu

  • Supermoce ludzkiego ciała

Serwisy ogólnodostępne PAP