Ubezpieczenie zdrowotne a profilaktyka - jak dbać o zdrowie z właściwym ubezpieczeniem?

Aktywna umowa z towarzystwem ubezpieczeniowym w zakresie ochrony zdrowia i życia jest niezbędna, aby mieć możliwość skorzystania z kompleksowego wsparcia np. w razie wystąpienia poważnej choroby. Takie rozwiązanie to wsparcie profilaktyczne i diagnostyczne dla całej Twojej rodziny. Chcesz dowiedzieć się, jak zadbać o swoje zdrowie posiadając odpowiednio dobrane ubezpieczenie? Przeczytaj ten poradnik i wybierz odpowiedni zakres ochrony.

AdobeStock
AdobeStock

Kompleksowe warianty ubezpieczenia dla rodzin – dlaczego warto się zdecydować?

Umowa ubezpieczenia zdrowotnego to wsparcie, z którego mogą skorzystać zarówno single, jak i rodziny. Jeśli zależy Ci na pełnej ochronie zdrowia bez konieczności długiego oczekiwania na terminy do specjalistów, możesz podpisać umowę z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

Decydując się na ubezpieczenie ERGO Zdrowie Przychodnia w ERGO Hestii, zyskasz:

- krótkie terminy oczekiwania na konsultacje do specjalistów,

- szeroki pakiet badań diagnostycznych do wyboru,

- możliwość realizowania świadczeń w ponad 3300 placówkach na terenie całej Polski,

- wsparcie na infolinii medycznej dostępnej 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Ubezpieczenia zdrowotne zapewnia wsparcie dla Ciebie i Twojej rodziny, pokrywając koszty badań laboratoryjnych, konsultacji oraz zabiegów ambulatoryjnych. W ERGO Hestii dostępne są ubezpieczenia dla osób dorosłych w wieku od 18 do 64. roku życia oraz dzieci od 3 do 17 lat.

Jakie ubezpieczenie zdrowotne warto wybrać?

W ramach ubezpieczenia Przychodnia dostępnego w pakiecie zdrowotnym ERGO Zdrowie uzyskasz dostęp do:

- konsultacji lekarskich w placówkach medycznych na terenie całego kraju,

- profilaktyki zdrowotnej obejmującej interpretację swoich wyników badań i rekomendację odnośnie do dalszego postępowania,

- zdalnych konsultacji lekarskich, a także badań diagnostycznych, w tym takich, które wykorzystują zaawansowane techniki obrazowania.

Dzięki ubezpieczeniu zyskujesz możliwość umawiania się na wizyty lekarskie, badania i konsultacje w przypadku wystąpienia zdarzeń określonych w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Wystarczy, że wypełnisz formularz w koncie klienta lub zadzwonisz na dedykowany numer telefonu, a wtedy bez problemu umówisz się do wielu specjalistów dostępnych w placówkach medycznych współpracujących z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Z jakich usług mogą skorzystać osoby objęte ochrona ubezpieczenia zdrowotnego Przychodnia?

Osoby objęte ochroną ubezpieczenia zdrowotnego w przypadku wystąpienia zdarzeń określonych w ogólnych warunkach ubezpieczenia mogą skorzystać z szerokiej gamy usług medycznych, które pomagają dbać o zdrowie w różnych sytuacjach. Wśród najchętniej wybieranych są:

- konsultacje lekarskie - zdalne i stacjonarne,

- rehabilitacje,

- badania laboratoryjne,

- przedłużeniem e-recepty w celu kontynuacji leczenia,

- konsultacja lekarska w celu uzyskania zwolnienia lekarskiego.

Dodatkowo możesz umówić się na szczepienia przeciw grypie i tężcowi, EKG, a także na badania obrazowe, a w tym: tomografię komputerową, rezonans magnetyczny.

Szybka pomoc medyczna z ubezpieczeniem zdrowotnym Przychodnia - jak to działa w praktyce?

Wsparcie w ramach wykupionego ubezpieczenia zdrowotnego obejmuje błyskawiczny dostęp do usług medycznych. Na e-konsultację z lekarzem specjalistą możesz umówić się nawet w terminie do 3 dni roboczych, a w przypadku wizyt stacjonarnych maksymalny czas oczekiwania to 7 dni roboczych.

Co więcej, do lekarza pediatry, internisty i rodzinnego umówisz się w ciągu jednego dnia. To szczególnie dobra opcja dla rodzin z dziećmi, które często potrzebują szybkiej konsultacji z lekarzem.

Leczenie za granicą a ubezpieczenie zdrowotne - czy pomoc będzie dostępna?

Wybierając odpowiedni wariant ubezpieczenia zdrowotnego, możesz skorzystać z leczenia za granicą. Dobrym przykładem takiego wsparcia jest program Global Doctor Plus dostępny w ofercie ERGO Hestii.

Dzięki temu, jeśli dojdzie do zdarzenia ubezpieczeniowego określonego w OWU, otrzymasz profesjonalną opiekę medyczną i skorzystasz z leczenia w renomowanych klinikach za granicą do kwoty sięgającej nawet 2 milionów euro. W zakres leczenia objętego ochroną wchodzą m.in. leczenie nowotworów, zabieg wymiany zastawki serca, operacja neurochirurgiczna, operacja pomostowania tętnic wieńcowych (by-pass), a także przeszczep narządów od żywego dawcy albo szpiku kostnego.

Niniejsza informacja jest materiałem marketingowym Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A. Szczegółowe informacje o opisywanych produktach, w tym wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności znajdziesz w aktualnym OWU ERGO Zdrowie dostępnym na stronie internetowej ERGO Hestii.

Więcej na: https://www.ergohestia.pl/

Źródło informacji: ergohestia.pl
 

Źródła

ergohestia.pl

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock

    Lex Szarlatan uderza w pseudoterapie

    Projekt nowelizacji Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, nazywany też „Lex Szarlatan”, może całkowicie przekształcić rynek usług zdrowotnych, suplementów i tzw. terapii alternatywnych w Polsce. Zakłada m.in. zakaz promowania „uzdrowień” bez podstaw naukowych, obowiązek informowania o braku kwalifikacji medycznych oraz możliwość nakładania kar do 2 mln zł i blokowania treści w sieci przez Rzecznika Praw Pacjenta. O tym jakie konkretne zmiany to oznacza mówi mec. Karolina Pilawska.

  • iStock

    Tak klimat uderza w nasze zdrowie

    Materiał promocyjny

    Zmiana klimatu oznacza realne zagrożenia dla zdrowia Polek i Polaków. Rosnąca liczba i długość fal upałów, ekstremalne zjawiska pogodowe i coraz częstsze przypadki chorób wektorowych to tylko wierzchołek góry lodowej. Ale dobra wiadomość jest taka, że wiemy, jak się na to przygotować.

  • PAP

    Eksperci: indywidualne decyzje i zachowania każdego z nas kształtują obraz zdrowia publicznego

    Materiał promocyjny

    Zdrowie publiczne w głównej mierze zależy od naszych indywidualnych postaw i decyzji w zakresie odżywiania się, stosowania używek, aktywności fizycznej i profilaktyki - wskazali eksperci Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH-PIB i Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prezentującej najnowszy raport pt.: „Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowaniach 2025”.

  • Badanie: większość Polaków za zakazem reklam alkoholu

    Piwo to najczęstszy wybór młodzieży sięgającej po alkohol po raz pierwszy. Nie można w tym kontekście nie wspomnieć o oddziaływaniu reklam, nawet jeśli na ekranie lub billboardzie pojawia się etykieta „zero procent”. Dlatego Fundacja GrowSpace rusza z kampanią antyalkoholową „Zero procent prawdy”. Zlecony przez nią sondaż potwierdza słuszność tej decyzji.

NAJNOWSZE

  • AdobeStock

    Zanim kupisz przeczytaj skład

    W 2023 roku do GIS zgłoszono ponad 26 tys. nowych suplementów. "Tymczasem z raportu UOKiK i danych z Głównego Inspektoratu Sanitarnego wynika, że nie wszystkie produkty zawierają deklarowane substancje w odpowiednich dawkach. Dlatego studenci farmacji postanowili zaanagażować się w kampanię edukacyjną" - mówi mgr farmacji Artur Chojnacki Przewodniczący PTSF.

  • Proste sposoby na upały

  • Kiedy rozpocząć ćwiczenia po porodzie?

  • Lex Szarlatan uderza w pseudoterapie

  • Zawał serca bez miażdżycy. Przyczyną bywa stres, zmęczenie lub używki

  • AdobeStock

    Polskie dzieci z szansą na refundację ultranowoczesnego leczenia białaczki

    W leczeniu białaczek limfoblastycznych immunoterapia zwiększa szanse na wyzdrowienie także dzieciom z grupy wysokiego ryzyka nawrotu choroby. Daje też mniej toksycznych skutków ubocznych i nie wymaga hospitalizacji. Staramy się, aby była dostępna w ramach programu lekowego – mówi prof. dr hab. n. med. Wojciech Młynarski, kierownik Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

  • Lato z komarami, swędzące lato

Serwisy ogólnodostępne PAP