Ubezpieczenie zdrowotne a profilaktyka - jak dbać o zdrowie z właściwym ubezpieczeniem?

Aktywna umowa z towarzystwem ubezpieczeniowym w zakresie ochrony zdrowia i życia jest niezbędna, aby mieć możliwość skorzystania z kompleksowego wsparcia np. w razie wystąpienia poważnej choroby. Takie rozwiązanie to wsparcie profilaktyczne i diagnostyczne dla całej Twojej rodziny. Chcesz dowiedzieć się, jak zadbać o swoje zdrowie posiadając odpowiednio dobrane ubezpieczenie? Przeczytaj ten poradnik i wybierz odpowiedni zakres ochrony.

AdobeStock
AdobeStock

Kompleksowe warianty ubezpieczenia dla rodzin – dlaczego warto się zdecydować?

Umowa ubezpieczenia zdrowotnego to wsparcie, z którego mogą skorzystać zarówno single, jak i rodziny. Jeśli zależy Ci na pełnej ochronie zdrowia bez konieczności długiego oczekiwania na terminy do specjalistów, możesz podpisać umowę z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

Decydując się na ubezpieczenie ERGO Zdrowie Przychodnia w ERGO Hestii, zyskasz:

- krótkie terminy oczekiwania na konsultacje do specjalistów,

- szeroki pakiet badań diagnostycznych do wyboru,

- możliwość realizowania świadczeń w ponad 3300 placówkach na terenie całej Polski,

- wsparcie na infolinii medycznej dostępnej 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Ubezpieczenia zdrowotne zapewnia wsparcie dla Ciebie i Twojej rodziny, pokrywając koszty badań laboratoryjnych, konsultacji oraz zabiegów ambulatoryjnych. W ERGO Hestii dostępne są ubezpieczenia dla osób dorosłych w wieku od 18 do 64. roku życia oraz dzieci od 3 do 17 lat.

Jakie ubezpieczenie zdrowotne warto wybrać?

W ramach ubezpieczenia Przychodnia dostępnego w pakiecie zdrowotnym ERGO Zdrowie uzyskasz dostęp do:

- konsultacji lekarskich w placówkach medycznych na terenie całego kraju,

- profilaktyki zdrowotnej obejmującej interpretację swoich wyników badań i rekomendację odnośnie do dalszego postępowania,

- zdalnych konsultacji lekarskich, a także badań diagnostycznych, w tym takich, które wykorzystują zaawansowane techniki obrazowania.

Dzięki ubezpieczeniu zyskujesz możliwość umawiania się na wizyty lekarskie, badania i konsultacje w przypadku wystąpienia zdarzeń określonych w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Wystarczy, że wypełnisz formularz w koncie klienta lub zadzwonisz na dedykowany numer telefonu, a wtedy bez problemu umówisz się do wielu specjalistów dostępnych w placówkach medycznych współpracujących z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Z jakich usług mogą skorzystać osoby objęte ochrona ubezpieczenia zdrowotnego Przychodnia?

Osoby objęte ochroną ubezpieczenia zdrowotnego w przypadku wystąpienia zdarzeń określonych w ogólnych warunkach ubezpieczenia mogą skorzystać z szerokiej gamy usług medycznych, które pomagają dbać o zdrowie w różnych sytuacjach. Wśród najchętniej wybieranych są:

- konsultacje lekarskie - zdalne i stacjonarne,

- rehabilitacje,

- badania laboratoryjne,

- przedłużeniem e-recepty w celu kontynuacji leczenia,

- konsultacja lekarska w celu uzyskania zwolnienia lekarskiego.

Dodatkowo możesz umówić się na szczepienia przeciw grypie i tężcowi, EKG, a także na badania obrazowe, a w tym: tomografię komputerową, rezonans magnetyczny.

Szybka pomoc medyczna z ubezpieczeniem zdrowotnym Przychodnia - jak to działa w praktyce?

Wsparcie w ramach wykupionego ubezpieczenia zdrowotnego obejmuje błyskawiczny dostęp do usług medycznych. Na e-konsultację z lekarzem specjalistą możesz umówić się nawet w terminie do 3 dni roboczych, a w przypadku wizyt stacjonarnych maksymalny czas oczekiwania to 7 dni roboczych.

Co więcej, do lekarza pediatry, internisty i rodzinnego umówisz się w ciągu jednego dnia. To szczególnie dobra opcja dla rodzin z dziećmi, które często potrzebują szybkiej konsultacji z lekarzem.

Leczenie za granicą a ubezpieczenie zdrowotne - czy pomoc będzie dostępna?

Wybierając odpowiedni wariant ubezpieczenia zdrowotnego, możesz skorzystać z leczenia za granicą. Dobrym przykładem takiego wsparcia jest program Global Doctor Plus dostępny w ofercie ERGO Hestii.

Dzięki temu, jeśli dojdzie do zdarzenia ubezpieczeniowego określonego w OWU, otrzymasz profesjonalną opiekę medyczną i skorzystasz z leczenia w renomowanych klinikach za granicą do kwoty sięgającej nawet 2 milionów euro. W zakres leczenia objętego ochroną wchodzą m.in. leczenie nowotworów, zabieg wymiany zastawki serca, operacja neurochirurgiczna, operacja pomostowania tętnic wieńcowych (by-pass), a także przeszczep narządów od żywego dawcy albo szpiku kostnego.

Niniejsza informacja jest materiałem marketingowym Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A. Szczegółowe informacje o opisywanych produktach, w tym wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności znajdziesz w aktualnym OWU ERGO Zdrowie dostępnym na stronie internetowej ERGO Hestii.

Więcej na: https://www.ergohestia.pl/

Źródło informacji: ergohestia.pl
 

Źródła

ergohestia.pl

ZOBACZ PODOBNE

  • Instytut Rozwoju Spraw Społecznych

    Polski przepis na e-zdrowie: Jakie rozwiązania zaproponujemy Europie podczas prezydencji?

    Materiał promocyjny

    Cyfrowa rewolucja w medycynie staje się faktem, ale czy Polska jest gotowa, by przewodzić zmianom w Europie? To pytanie zdominowało debatę ekspertów podczas konferencji „Droga do Prezydencji: Cyfrowa transformacja w medycynie i ochronie zdrowia” zorganizowanej przez Instytut Rozwoju Spraw Społecznych (IRSS) oraz Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  • zdj. AdobeStock

    Zmiany czasu odbijają się na naszym zdrowiu

    Już w ten weekend, w nocy z 26 na 27 października, przestawimy zegarki z godz. 3 na 2, co oznacza, że pośpimy o godzinę "dłużej". Eksperci jednak już od dawna przekonują, że dwukrotna zmiana czasu w ciągu roku powoduje wiele negatywnych konsekwencji dla naszego zdrowia - zanim przyzwyczaimy się do nowego ustawienia godziny często borykamy się z zaburzonym rytmem snu, problemami z zaśnięciem, nagłą zmianą nastroju i zmęczeniem.

  • zdj. PAP/kadr z filmu

    Zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów wymaga skutecznych narzędzi prawnych

    Materiał promocyjny

    Naszą misją jest ochrona praw pacjenta, dlatego postuluję o wzmocnienie narzędzi prawnych, aby skutecznie zwiększać bezpieczeństwo każdej leczonej osoby - powiedział Bartłomiej Chmielowiec, rzecznik praw pacjenta, podczas uroczystej gali 15-lecia działalności tej instytucji. Dodał, że budowanie nowoczesnego systemu ochrony zdrowia musi być skoncentrowane na pacjencie.

  • materiały EFNI

    Dariusz Joński o ustawie „Apteka dla Aptekarza 2.0”: konieczna rewizja

    Materiał promocyjny

    Brak stabilności i niespójność przepisów: to główne bolączki, na które zwracali uwagę uczestnicy panelu o rynku aptecznym podczas Europejskiego Forum Idei (EFNI) w Sopocie. Przedsiębiorcy biorący udział w dyskusji zapowiedzieli także złożenie pozwu zbiorowego, związanego ze stratami spowodowanymi przez ustawę potocznie zwaną „Apteką dla Aptekarza 2.0”. Zdaniem europosła Dariusza Jońskiego, ustawa jest niekonstytucyjna i powinna zostać wycofana.

NAJNOWSZE

  • AdobeStock, Seventyfour

    Wysokie dawki witaminy D3 nie poprawiają wyników leczenia raka jelita grubego

    Od wielu lat toczą się dyskusje nad wpływem witaminy D3 na wyniki leczenia raka jelita grubego. Ostatnie ustalenia naukowe gaszą entuzjazm wywołany wcześniejszymi doniesieniami. Wyniki badania SOLARIS wskazują, że dużej dawki witaminy D3 nie można zalecać jako leczenia pacjentów z nieleczonym przerzutowym rakiem jelita grubego.

  • Robot Rosa pomógł naprawić kolano 75-latka

  • Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

  • Apiterapia: pszczoły i leczenie nowotworów

    Patronat Serwisu Zdrowie
  • Przezroczyste nakładki zamiast aparatu

  • Adobe Stock

    Szkorbut – czy na pewno choroba przeszłości? Pamiętajmy o witaminach

    Szkorbut wywoływał dawniej potworne cierpienia, a wystarczyłby choćby sok z cytryn, aby się przed nim uchronić. Dzięki postępowi nauki i większej dostępności świeżych warzyw i owoców dzisiaj choroba jest już bardzo rzadka, chociaż nadal zdarzają się jej przypadki. Szczególnie wyczuleni na to ryzyko powinni być pacjenci dializowani oraz po operacji bariatrycznej.

  • Dekalog zdrowych piersi

  • Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę