Ubezpieczenie zdrowotne a profilaktyka - jak dbać o zdrowie z właściwym ubezpieczeniem?

Aktywna umowa z towarzystwem ubezpieczeniowym w zakresie ochrony zdrowia i życia jest niezbędna, aby mieć możliwość skorzystania z kompleksowego wsparcia np. w razie wystąpienia poważnej choroby. Takie rozwiązanie to wsparcie profilaktyczne i diagnostyczne dla całej Twojej rodziny. Chcesz dowiedzieć się, jak zadbać o swoje zdrowie posiadając odpowiednio dobrane ubezpieczenie? Przeczytaj ten poradnik i wybierz odpowiedni zakres ochrony.

AdobeStock
AdobeStock

Kompleksowe warianty ubezpieczenia dla rodzin – dlaczego warto się zdecydować?

Umowa ubezpieczenia zdrowotnego to wsparcie, z którego mogą skorzystać zarówno single, jak i rodziny. Jeśli zależy Ci na pełnej ochronie zdrowia bez konieczności długiego oczekiwania na terminy do specjalistów, możesz podpisać umowę z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

Decydując się na ubezpieczenie ERGO Zdrowie Przychodnia w ERGO Hestii, zyskasz:

- krótkie terminy oczekiwania na konsultacje do specjalistów,

- szeroki pakiet badań diagnostycznych do wyboru,

- możliwość realizowania świadczeń w ponad 3300 placówkach na terenie całej Polski,

- wsparcie na infolinii medycznej dostępnej 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Ubezpieczenia zdrowotne zapewnia wsparcie dla Ciebie i Twojej rodziny, pokrywając koszty badań laboratoryjnych, konsultacji oraz zabiegów ambulatoryjnych. W ERGO Hestii dostępne są ubezpieczenia dla osób dorosłych w wieku od 18 do 64. roku życia oraz dzieci od 3 do 17 lat.

Jakie ubezpieczenie zdrowotne warto wybrać?

W ramach ubezpieczenia Przychodnia dostępnego w pakiecie zdrowotnym ERGO Zdrowie uzyskasz dostęp do:

- konsultacji lekarskich w placówkach medycznych na terenie całego kraju,

- profilaktyki zdrowotnej obejmującej interpretację swoich wyników badań i rekomendację odnośnie do dalszego postępowania,

- zdalnych konsultacji lekarskich, a także badań diagnostycznych, w tym takich, które wykorzystują zaawansowane techniki obrazowania.

Dzięki ubezpieczeniu zyskujesz możliwość umawiania się na wizyty lekarskie, badania i konsultacje w przypadku wystąpienia zdarzeń określonych w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Wystarczy, że wypełnisz formularz w koncie klienta lub zadzwonisz na dedykowany numer telefonu, a wtedy bez problemu umówisz się do wielu specjalistów dostępnych w placówkach medycznych współpracujących z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Z jakich usług mogą skorzystać osoby objęte ochrona ubezpieczenia zdrowotnego Przychodnia?

Osoby objęte ochroną ubezpieczenia zdrowotnego w przypadku wystąpienia zdarzeń określonych w ogólnych warunkach ubezpieczenia mogą skorzystać z szerokiej gamy usług medycznych, które pomagają dbać o zdrowie w różnych sytuacjach. Wśród najchętniej wybieranych są:

- konsultacje lekarskie - zdalne i stacjonarne,

- rehabilitacje,

- badania laboratoryjne,

- przedłużeniem e-recepty w celu kontynuacji leczenia,

- konsultacja lekarska w celu uzyskania zwolnienia lekarskiego.

Dodatkowo możesz umówić się na szczepienia przeciw grypie i tężcowi, EKG, a także na badania obrazowe, a w tym: tomografię komputerową, rezonans magnetyczny.

Szybka pomoc medyczna z ubezpieczeniem zdrowotnym Przychodnia - jak to działa w praktyce?

Wsparcie w ramach wykupionego ubezpieczenia zdrowotnego obejmuje błyskawiczny dostęp do usług medycznych. Na e-konsultację z lekarzem specjalistą możesz umówić się nawet w terminie do 3 dni roboczych, a w przypadku wizyt stacjonarnych maksymalny czas oczekiwania to 7 dni roboczych.

Co więcej, do lekarza pediatry, internisty i rodzinnego umówisz się w ciągu jednego dnia. To szczególnie dobra opcja dla rodzin z dziećmi, które często potrzebują szybkiej konsultacji z lekarzem.

Leczenie za granicą a ubezpieczenie zdrowotne - czy pomoc będzie dostępna?

Wybierając odpowiedni wariant ubezpieczenia zdrowotnego, możesz skorzystać z leczenia za granicą. Dobrym przykładem takiego wsparcia jest program Global Doctor Plus dostępny w ofercie ERGO Hestii.

Dzięki temu, jeśli dojdzie do zdarzenia ubezpieczeniowego określonego w OWU, otrzymasz profesjonalną opiekę medyczną i skorzystasz z leczenia w renomowanych klinikach za granicą do kwoty sięgającej nawet 2 milionów euro. W zakres leczenia objętego ochroną wchodzą m.in. leczenie nowotworów, zabieg wymiany zastawki serca, operacja neurochirurgiczna, operacja pomostowania tętnic wieńcowych (by-pass), a także przeszczep narządów od żywego dawcy albo szpiku kostnego.

Niniejsza informacja jest materiałem marketingowym Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A. Szczegółowe informacje o opisywanych produktach, w tym wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności znajdziesz w aktualnym OWU ERGO Zdrowie dostępnym na stronie internetowej ERGO Hestii.

Więcej na: https://www.ergohestia.pl/

Źródło informacji: ergohestia.pl
 

Źródła

ergohestia.pl

ZOBACZ PODOBNE

  • Instytut Rozwoju Spraw Społecznych

    Polski przepis na e-zdrowie: Jakie rozwiązania zaproponujemy Europie podczas prezydencji?

    Materiał promocyjny

    Cyfrowa rewolucja w medycynie staje się faktem, ale czy Polska jest gotowa, by przewodzić zmianom w Europie? To pytanie zdominowało debatę ekspertów podczas konferencji „Droga do Prezydencji: Cyfrowa transformacja w medycynie i ochronie zdrowia” zorganizowanej przez Instytut Rozwoju Spraw Społecznych (IRSS) oraz Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  • zdj. AdobeStock

    Zmiany czasu odbijają się na naszym zdrowiu

    Już w ten weekend, w nocy z 26 na 27 października, przestawimy zegarki z godz. 3 na 2, co oznacza, że pośpimy o godzinę "dłużej". Eksperci jednak już od dawna przekonują, że dwukrotna zmiana czasu w ciągu roku powoduje wiele negatywnych konsekwencji dla naszego zdrowia - zanim przyzwyczaimy się do nowego ustawienia godziny często borykamy się z zaburzonym rytmem snu, problemami z zaśnięciem, nagłą zmianą nastroju i zmęczeniem.

  • zdj. PAP/kadr z filmu

    Zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów wymaga skutecznych narzędzi prawnych

    Materiał promocyjny

    Naszą misją jest ochrona praw pacjenta, dlatego postuluję o wzmocnienie narzędzi prawnych, aby skutecznie zwiększać bezpieczeństwo każdej leczonej osoby - powiedział Bartłomiej Chmielowiec, rzecznik praw pacjenta, podczas uroczystej gali 15-lecia działalności tej instytucji. Dodał, że budowanie nowoczesnego systemu ochrony zdrowia musi być skoncentrowane na pacjencie.

  • materiały EFNI

    Dariusz Joński o ustawie „Apteka dla Aptekarza 2.0”: konieczna rewizja

    Materiał promocyjny

    Brak stabilności i niespójność przepisów: to główne bolączki, na które zwracali uwagę uczestnicy panelu o rynku aptecznym podczas Europejskiego Forum Idei (EFNI) w Sopocie. Przedsiębiorcy biorący udział w dyskusji zapowiedzieli także złożenie pozwu zbiorowego, związanego ze stratami spowodowanymi przez ustawę potocznie zwaną „Apteką dla Aptekarza 2.0”. Zdaniem europosła Dariusza Jońskiego, ustawa jest niekonstytucyjna i powinna zostać wycofana.

NAJNOWSZE

  • zdj. AdobeStock/GordonGrand

    Sztuczna inteligencja pomaga w operacjach oczu

    31-letnia pacjentka niekwalifikująca się wcześniej do zabiegu odzyskała doskonały wzrok dzięki wspartej przez sztuczną inteligencję operacji LASIK. Jednak technologia SI ma dużo większy potencjał we wspieraniu diagnostyki i chirurgii oka.

  • Jak mówić o uzależnieniach?

  • Mięśnie, ścięgna i więzadła w sporcie

    Patronat Serwisu Zdrowie
  • Farmakoterapia pomoże osobom ze spektrum autyzmu?

  • Szykują się zmiany w szczepieniach dla dorosłych

  • PAP

    Enzybiotyki – następcy antybiotyków?

    Enzybiotyki to alternatywa dla coraz mniej skutecznych antybiotyków. Te białka pochodzące od bakteriofagów niszczą ściany komórkowe chorobotwórczych bakterii, co w efekcie prowadzi do ich rozpadu. Działają przy tym wyłącznie na patogeny, nie niszcząc korzystnej mikroflory organizmu.

  • Kongo zmaga się z nową epidemią, ale służby uspokają

  • Malaria – wcale nie tak odległa choroba