-
Oddech to lustro naszej psychiki i stanu organizmu
- Ponad 80 proc. osób oddycha poniżej możliwości optymalnego dotlenienia organizmu. Kluczowe jest przywrócenie oddychania przez nos w dzień i w nocy. Zwalnia to oddech, zmniejsza jego objętość, ociepla, nawilża i oczyszcza powietrze oraz pomaga w lepszym uruchomieniu przepony – mówi lek. med. Elżbieta Dudzińska, zajmująca się terapiami oddechowymi i pomocą w przywracaniu prawidłowego, fizjologicznego sposobu oddychania.
-
Gdy niemowlę się dusi
Prawie wszystkie dzieci do 2. roku życia przejdą zakażenie wirusem RS. U większości wywołuje zapalenie oskrzeli lub płuc. Do najgroźniejszych powikłań dochodzi u wcześniaków. Sześcioro z nich zmarło z tego powodu w ostatnim sezonie jesienno-zimowym.
NAJNOWSZE
-
Zespół niespokojnych nóg
Zespół niespokojnych nóg, zwany także chorobą Willisa-Ekboma, jest zaburzeniem neurologicznym, które pojawia się w nocy lub podczas odpoczynku. Wiąże się z nieodpartą potrzebą poruszania kończynami dolnymi. Towarzyszy mu często mrowienie, pieczenie, drętwienie, a nawet ból. Przyczyny nie są do końca znane. Dwa razy częściej dotyka kobiety.
-
Zimą astma może się zaostrzać
-
Blue Monday – szkodliwy mit
-
Zimno. Co naprawdę dzieje się w ciele, gdy spada temperatura
-
Jak lit ratuje mózg