-
Kongres Wyzwań Zdrowotnych: problemy chorych na PZZPzPN lepiej rozumiane niż rok temu
Przewlekłe zapalenie zatok przynosowych z polipami nosa (PZZPzPN) to choroba, która dotyczy aż 4 proc. populacji, chorzy to głównie młodzi dorośli. To poważne schorzenie układu oddechowego, które ma wyjątkowo negatywny wpływ na komfort życia pacjentów. Specjaliści zwracają uwagę na to, że PZZPzPN jest chorobą interdyscyplinarną i dlatego przy jej leczeniu trzeba pamiętać o współpracy alergologów i laryngologów.
4 minuty czytania -
Przewlekłe zapalenie zatok przynosowych z polipami nosa - problem młodych
Ponad 88 proc. osób, które miały zabieg usuwania polipów z nosa, przyznało, że operacja nie przyniosła oczekiwanego i trwałego efektu - wynika z badania zaprezentowanego na konferencji z okazji Światowego Dnia Świadomości Przewlekłego Zapalenia Zatok Przynosowych z Polipami Nosa. Spotkanie zapoczątkowało kampanię pod hasłem „Masz to w nosie?”, która ma zwiększyć świadomość społeczną choroby.
4 minuty czytania -
Kongres Wyzwań Zdrowotnych: lekceważone zapalenie zatok z polipami nosa
Przewlekłe zapalenie zatok przynosowych z polipami nosa dotyka około 4 proc. populacji. Jest niesłusznie bagatelizowane, zarówno przez lekarzy, jak i samych pacjentów. W wielu przypadkach leczenie wymaga interwencji chirurgicznych. Nowe leki uderzające prosto w procesy zapalne stojące za tym schorzeniem dają nadzieję na skuteczne jego wyleczenie – dowodzili uczestnicy VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, który odbywał się w Katowicach.
3 minuty czytania -
Zapalenie zatok przynosowych – co je wywołuje?
Katar, trudności w oddychaniu, ból głowy nasilający się przy schylaniu – to mogą być objawy zapalenia zatok. Tych dolegliwości nie wolno lekceważyć. Ostre zapalenie zatok poddaje się leczeniu zachowawczemu, ale jeśli nie zostaną zniwelowane przyczyny stanu zapalnego, problemy z zatokami mogą przybrać charakter nawracający lub chroniczny. Sprawdź, co wywołuje zapalenie zatok przynosowych i jak radzić sobie z tą dolegliwością.
4 minuty czytania
NAJNOWSZE
-
Pozbądź się presji, ruszaj się dla przyjemności
Jest dobra wiadomość - nie musimy codziennie robić 10 tys. kroków i „zaliczać” kilka treningów w tygodniu, aby być zdrowym. Specjaliści obalają ten popularny mit i przekonują, że każda forma aktywności fizycznej ma pozytywny wpływ na zdrowie, niezależnie od wieku i aktualnej kondycji.
-
Opieka długoterminowa pod jednym parasolem
-
Badanie: większość Polaków za zakazem reklam alkoholu
-
Ćwicz dla siebie i dziecka
-
Badania kliniczne szansą chorych na raka dzieci