-
Zawodowy technostres – realne zagrożenie, ale istnieją rozwiązania
W miejscach pracy spotykamy się z coraz większą liczbą nowoczesnych technologii. Choć co do zasady mają one ułatwiać życie, to na różne sposoby potrafią je też utrudniać. Niekiedy przeciążenie techniką odbija się również na zdrowiu. Radzenie sobie z tzw. technostresem i technoniepewnością na szczęście nie jest trudne.
5 minut czytania -
COVID-19 jako choroba zawodowa
Komisja Europejska zaleci państwom członkowskim Unii Europejskiej uznanie COVID-19 za chorobę zawodową – zapowiedział niedawno Nicolas Schmit, komisarz do spraw miejsc pracy i praw socjalnych. Jednak w Polsce COVID-19 już jest uznawany za chorobę zawodową. Nie zawsze jednak zarażenie się w pracy będzie skutkować tego rodzaju orzeczeniem. Dowiedz się więcej.
5 minut czytania -
Gdy nie masz siły pracować…
Wypalenie zawodowe nie jest chorobą, choć ten zespół objawów skutecznie uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie - nie tylko w pracy. Tym bardziej warto wiedzieć, jak się przed nim chronić i jak sobie z nim radzić, gdy do niego dojdzie.
4 minuty czytania -
Dolar wydany na profilaktykę zwraca się po 10 latach 5-krotnie (komunikat)
Badanie przeprowadzone w krajach Europy, Ameryki Północnej i Australii wykazało, że inwestycja 1 EUR w ochronę zdrowia pracujących zwraca się w kwocie 2,2 EUR , a korzyści obejmują zwiększone bezpieczeństwo i lepszy stan zdrowia pracowników.
4 minuty czytania
NAJNOWSZE
-
Pozbądź się presji, ruszaj się dla przyjemności
Jest dobra wiadomość - nie musimy codziennie robić 10 tys. kroków i „zaliczać” kilka treningów w tygodniu, aby być zdrowym. Specjaliści obalają ten popularny mit i przekonują, że każda forma aktywności fizycznej ma pozytywny wpływ na zdrowie, niezależnie od wieku i aktualnej kondycji.
-
Opieka długoterminowa pod jednym parasolem
-
Badanie: większość Polaków za zakazem reklam alkoholu
-
Ćwicz dla siebie i dziecka
-
Badania kliniczne szansą chorych na raka dzieci