dr Marek Krochmalski

Grzegorz Michałowski

chirurg ortopeda-traumatolog z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu urazów sportowych. Założyciel i prezes Polskiego Towarzystwa Mięśni, Ścięgien i Więzadeł. Współzałożyciel (2014) oraz prezes Zarządu Fundacji Zdrowia Ziemi Łódzkiej. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej,Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, Komisji Medycznej PKOl. Wieloletni konsultant ortopedyczny w Polskich Związkach Sportowych: Siatkówki, Podnoszenia Ciężarów, Piłki Ręcznej, Zapasów, Piłki Nożnej, a obecnie Lekkiej Atletyki. Pełnił funkcję członka Komisji Medycznej Europejskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów, przewodniczącego Komisji Medycznej PZPN, kierownika Poradni Sportowo-Lekarskiej ŁKS. Uczestniczył w Misji Medycznych PKOl na Igrzyska Olimpijskie: w Pekinie (2008), Londynie (2012), Soczi (2014), Rio de Janeiro (2016), PyeongChang (2018), Tokyo 2020 r. (w 2021 r.) oraz Paryżu (2024). Prelegent i uczestnik licznych konferencji i szkoleń naukowych w Polsce i na świecie. Organizator Międzynarodowych Kongresów Polskiego Towarzystwa Mięśni, Ścięgien i Więzadeł. IV edycja odbywa się 12-14 grudnia br. pod hasłem: "Stay in the game - praktyczne zastosowania medycyny w sporcie".

Materiały Eksperta

  • Adobe Stock

    Mięśnie, ścięgna i więzadła w sporcie

    Patronat Serwisu Zdrowie

    Ciało człowieka to skomplikowana architektura, szczególnie w sporcie narażona na ekstremalne siły. Jak odnajdują się w tym mięśnie, więzadła i ścięgna? Co to za struktury i dlaczego powinno zmienić się filozofię sportu? – wyjaśnia dr Marek Krochmalski, specjalista ortopedii, traumatolog, prezes Polskiego Towarzystwa Mięśni, Ścięgien i Więzadeł.

NAJNOWSZE

  • Adobe

    Czego nie wiecie o wit. B

    Dlaczego witamin B jest kilka, a A i C tylko jedna? I czy potrzebujemy ich wszystkich, czy niektóre są ważniejsze? Może najlepiej suplementować „B-kompleks”? – to tylko niektóre z pytań, jakie przewijają się w internetowych dyskusjach. Warto poszerzyć wiedzę o wit. B, bo bywają one… niebezpieczne.

  • Niebieskie Igrzyska przekraczają Atlantyk

  • Wstęp do diagnozy autyzmu w bilansie dwulatka

  • Brak apetytu może być winą nowotworu

  • Nieswoiste Choroby Zapalne Jelit spychają pacjentów na drugi tor

  • Adobe Stock

    Rozmawiajmy szczerze z dzieckiem o śmierci

    Warto dziecku wyjaśniać od samego początku, czym jest śmierć, nazywając rzeczy wprost. Dziecko może nie zrozumieć, co znaczy „odeszła”, „jest w niebie” – mówi Serwisowi Zdrowie Milena Pacuda, psycholożka i psychoterapeutka zajmująca się m.in. traumą i żałobą.

  • Szybki test diagnozujący endometriozę

  • 8 powodów, by porządnie się wyspać