Dr n. med. Iwona Patejuk-Mazurek

zdj. Archiwum prywatne

Specjalista psychiatra, specjalista terapii środowiskowej, psychoterapeuta. Kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego w Pruszkowie, przy Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia. Przez wiele lat była pracownikiem naukowo-dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, prowadziła oddział ogólnopsychiatryczny w MSCZ w Pruszkowie. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń nastroju, psychoz, zaburzeń lękowych. Jest autorką i współautorką artykułów z dziedziny psychiatrii, materiałów edukacyjnych dla pacjentów i ich bliskich.

Materiały Ekspertki

  • zdj. AdobeStock

    Schizofrenia - odczarować mit zastrzyku

    Schizofrenia to przewlekła choroba, którą trzeba leczyć. Leczyć nowocześnie. Odczarować mit, że zastrzyk to jest jakaś kara. O chorobie, jej obrazie kiedyś i dziś, opowiada dr n. med. Iwona Patejuk-Mazurek, specjalistka psychiatrii, kierująca Centrum Zdrowia Psychicznego w Pruszkowie.

NAJNOWSZE

  • AdobeStock/terovesalainen

    Czy da się uchronić dziecko przed uzależnieniem?

    Maltretowanie w dzieciństwie sprzyja późniejszym nałogom. Podobnie stres w ogóle. Duże znaczenie ma też narażenie na uzależniające substancje w okresie płodowym czy późniejsza łatwa ich dostępność oraz stosowanie przez rówieśników. Jeszcze zanim młodzi ludzie się uzależnią, ich mózgi mogą pracować w zmieniony sposób – donoszą naukowcy.

  • Schizofrenia - odczarować mit zastrzyku

  • Nie bądźmy obojętni

  • Nie wszystkie chore z rakiem piersi mają dostęp do nowoczesnego leczenia

  • Czy rodzice mają ulubione dziecko? Oto, co mówią nowe badania.

  • Adobe

    Wyzwania medycyny: choroby neuronu ruchowego

    Choroby neuronu ruchowego (MND) to grupa nieuleczalnych schorzeń, do której należy m.in. stwardnienie zanikowe boczne (ALS). Mimo wielu lat intensywnych badań naukowcy wciąż nie do końca rozumieją, dlaczego komórki nerwowe odpowiedzialne za kontrolę mięśni degenerują się, co prowadzi do paraliżu, a ostatecznie do śmierci.

  • Świat bez „jedynki”? Zbadaj dziecku krew