dr Iwona Patejuk-Mazurek

Archiwum prywatne

Dr n. med.; specjalistka psychiatra, specjalistka terapii środowiskowej, psychoterapeutka. Kierowniczka Centrum Zdrowia Psychicznego w Pruszkowie przy Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia. Przez wiele lat była pracownikiem naukowo-dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, prowadziła oddział ogólnopsychiatryczny w MSCZ w Pruszkowie. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń nastroju, psychoz, zaburzeń lękowych. Jest autorką i współautorką artykułów z dziedziny psychiatrii, materiałów edukacyjnych dla pacjentów i ich bliskich.

Materiały Ekspertki

  • zdj. AdobeStock

    Schizofrenia - odczarować mit zastrzyku

    Schizofrenia to przewlekła choroba, którą trzeba leczyć. Leczyć nowocześnie. Odczarować mit, że zastrzyk to jest jakaś kara. O chorobie, jej obrazie kiedyś i dziś, opowiada dr n. med. Iwona Patejuk-Mazurek, specjalistka psychiatrii, kierująca Centrum Zdrowia Psychicznego w Pruszkowie.

NAJNOWSZE

  • PAP/Jacek Turczyk

    Badanie: siedzimy nie tylko w pracy, stąd często bóle szyjne i lędźwiowe kręgosłupa

    Prowadzimy siedzący tryb życia, co nie poprawia naszej kondycji. Najczęściej skarżymy się na dolegliwości kręgosłupa, w odcinku lędźwiowym i szyjnym. Jeśli podejmujemy aktywność fizyczną, to zazwyczaj jest to spacer, rower i bieganie – wynika z raportu „Polacy wobec planowych operacji ortopedycznych” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.

  • Uwaga – długie siedzenie sprzyja nowotworom

  • Jak przygotować małe dzieci na zmianę rutyny w czasie wakacji

  • Badanie: długowieczność tak, ale pod pewnymi warunkami

  • Program „Moje zdrowie” to przede wszystkim sito dla zdrowych

  • Adobe Stock

    Cyklosporoza, czyli „wybuchowa biegunka"

    Gwałtowna wodnista biegunka, bóle brzucha, osłabienie i utrata masy ciała – tak może objawiać się cyklosporoza, choroba pasożytnicza wywoływana przez Cyclospora cayetanensis. Jeszcze niedawno kojarzono ją głównie z podróżami do tropików. Dziś wiadomo, że zakażenia mogą pojawiać się również w krajach rozwiniętych, a źródłem problemu bywają świeże warzywa, owoce i zioła.

  • Różnorodność seksualna to wiele wyzwań

  • (Neuro)radiologia płodowa – zaawansowana metoda diagnostyczna

Serwisy ogólnodostępne PAP