-
Zaćma: przyczyny, objawy i leczenie zaćmy
Osłabienie wzroku u starszych osób bardzo często jest związane z zaćmą. Ta choroba, znana również jako katarakta, wynika przede wszystkim z osłabienia soczewki, która traci elastyczność, staje się mniej przejrzysta, słabiej odżywiona i bardziej podatna na niekorzystne zmiany. Jakie czynniki wpływają na powstawanie zaćmy i w jaki sposób można ją leczyć?
3 minuty czytania -
Zaćma – kto jest nią zagrożony?
Dziś Światowy Dzień Wzroku. Według Światowej Organizacji Zdrowia zaćma jest główną przyczyną upośledzenia wzroku. Odpowiada także za co drugi przypadek ślepoty. Sprawdź, jakie są czynniki ryzyka rozwoju zaćmy.
4 minuty czytania -
Które okulary przeciwsłoneczne chronią oko?
O tym, jak dobrze wybrać okulary przeciwsłoneczne mówi dr Łukasz Kołodziejski z Kliniki Okulistyki CMKP i Warszawskiego Centrum Okulistycznego LIBERMEDIC.
Dr Łukasz Kołodziejski4 minuty czytania
NAJNOWSZE
-
Opieka długoterminowa pod jednym parasolem
Opiekę długoterminową powinno się przeorganizować, by zmieściła się pod jednym parasolem. Pacjent nie może czekać. By tak się stało, potrzebny jest dialog, również między resortami rządowymi. Standardy właśnie powstają w oparciu o sprawdzone rozwiązania i rozmowy z kadrą zarządzającą zakładami opieki długoterminowej. To oddolna inicjatywa – opowiada o niej prof. dr hab. n.med. Agnieszka Neumann-Podczaska, dyrektor Instytutu Senioralnego Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.
-
Badanie: większość Polaków za zakazem reklam alkoholu
-
Badania kliniczne szansą chorych na raka dzieci
-
Leczenie arytmii z mapowaniem serca w 3D
-
Leczenie nadciśnienia zaraz po diagnozie daje większe szanse na zdrowie