Priorytety w Ochronie Zdrowia - już w najbliższą środę 25 stycznia! 

Jak co roku, od X lat, na Zamku Warszawskim, odbędzie się prestiżowa konferencja medyczna poświęcona omówieniu dokonań minionego roku w branży oraz wskazaniu kierunków na najbliższą przyszłość. Do udziału w konferencji zaproszono autorytety z wybranych dziedzin medycznych, decydentów kształtujących system opieki zdrowotnej, przedstawicieli globalnych firm farmaceutycznych oraz organizacji pacjenckich.

źródło: Termedia
źródło: Termedia

Dyskusja toczyć się będzie m.in. nad wyzwaniami zdrowotnymi i makroekonomicznymi, oczekiwaniami pacjentów, biznesu oraz środowiska lekarskiego względem możliwości państwa, zdrowiem publicznym w dobie pandemii czy roli sektora prywatnego.

W programie Priorytetów w Ochronie Zdrowia 2023 zaplanowano sesje: 

•    Sesja inauguracyjna: wyzwania i priorytety na rok 2023 
•    Nowotwory ginekologiczne kobiet 
•    Powrót wielkiej interny w ocenie Ministerstwa Zdrowia 
•    Choroba Parkinsona – program pilotażowy 
•    Dlaczego prawidłowa realizacja szczepień powinna być priorytetem dla Polski 
•    Nowe szanse terapeutyczne dla pacjentów z chorobami rzadkimi 
•    Digitalizacja – na ile przełomowe innowacje technologiczne pomogą rozwinąć obecne problemy ochrony zdrowia? 
•    Wielodyscyplinarność leczenia chorób autoimmunologicznych i onkologicznych układu pokarmowego. Nowy wymiar leczenia 
•    Innowacyjne leczenie raka piersi 
•    Dostęp do leków w kontekście obecnego spiętrzenia problemów zdrowotnych 
•    Narodowy program bezpłatnych szczepień przeciwko HPV – wyzwania na rok 2023 
•    Choroby rzadkie – stan obecny, wyzwania i perspektywy oczami pacjentów, ekspertów i decydentów Priorytety w obszarze onkologii na rok 2023 
•    Dokąd zmierzasz neurologio? Niezaspokojone potrzeby pacjentów i klinicystów 
•    Wczesne interwencje w onkologii – realizacja ambitnych celów 
•    Choroby autoimmunologiczne – dlaczego potrzebujemy opieki personalizowanej? 

Do poszczególnych paneli zaprosiliśmy ministra i wiceministrów zdrowia, konsultantów krajowych, prezesów towarzystw, szefów organizacji medycznych, posłów oraz uznanych ekspertów.
Po konferencji odbędzie się uroczysta Gala prowadzonego od 22 lat konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny. 

Zarówno Priorytety jak i Gala prowadzone będą zarówno w formie stacjonarnej jak i online z transmisja na stronie www.termedia.pl

Po raz drugi konferencja Priorytety w Ochronie Zdrowia będzie miała swój ciąg dalszy. Dzień po głównym wydarzeniu – 26 stycznia – zapraszamy na debaty systemowe w ramach Post Scriptum – Priorytety w Ochronie Zdrowia 2023.
 

ZOBACZ WIĘCEJ

  • Adobe Stock/Photographee.eu

    Kiedy wybrać się po raz pierwszy z córką do ginekologa?

    Pierwsza wizyta dziewczynki u ginekologa to duże przeżycie, ale lepiej jej nie odkładać. Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje, to można pojawić się w gabinecie po roku od pierwszego krwawienia, nie później jednak niż do ukończenia przez młodą pacjentkę 15 lat. Przed wizytą warto porozmawiać o tym, co czeka ją w gabinecie – radzi dr n. med. Ewa Kuś, konsultant ds. ginekologii i położnictwa Grupy Luxmed.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

    Niedobór jodu może wywołać chorobę charakteryzującą się głębokim ubytkiem możliwości intelektualnych. To właśnie on odpowiadał w dawnych czasach za występowanie na terenie Szwajcarii tzw. kretynizmu endemicznego. Polska ustrzegła się tego losu, bo w 1935 roku wprowadzono skuteczną profilaktykę - do soli kuchennej dodawany był jodek potasu.

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Kobiety w ciąży powinny się szczepić

    Kobiety w ciąży powinny się szczepić. Po mniej więcej czterech tygodniach od szczepienia wytwarzają się przeciwciała, które przechodzą przez łożysko i chronią dziecko – wyjaśnia prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka, specjalistka neonatologii, prezeska Fundacji Koalicja dla Wcześniaka.

  • Sposoby na spowolnienie krótkowzroczności

  • Intymność nie kończy się wraz z wiekiem

  • 10 dobrych sposobów na lepsze trawienie

  • Joga – jak dobrać praktykę do zdrowia

  • AdobeStock

    Zmiana czasu nie jest dobra dla serca

    Dwukrotna w roku zmiana czasu jest nie tylko niewygodna, ale coraz więcej mówi się o tym, że ma również poważne konsekwencje dla zdrowia. Utrata godziny snu w marcową niedzielę po zmianie czasu wiąże się m.in. z większą liczbą zawałów serca i śmiertelnych wypadków drogowych w kolejnych dniach.

  • Nowe terapie w hematoonkologii

  • Hemofilia – most między leczeniem a życiem

Serwisy ogólnodostępne PAP