Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
23.01.2023 , 11:58 Aktualizacja: 23.01.2023, 12:09
Informacja prasowa

Priorytety w Ochronie Zdrowia - już w najbliższą środę 25 stycznia! 

Jak co roku, od X lat, na Zamku Warszawskim, odbędzie się prestiżowa konferencja medyczna poświęcona omówieniu dokonań minionego roku w branży oraz wskazaniu kierunków na najbliższą przyszłość. Do udziału w konferencji zaproszono autorytety z wybranych dziedzin medycznych, decydentów kształtujących system opieki zdrowotnej, przedstawicieli globalnych firm farmaceutycznych oraz organizacji pacjenckich.

źródło: Termedia źródło: Termedia

Dyskusja toczyć się będzie m.in. nad wyzwaniami zdrowotnymi i makroekonomicznymi, oczekiwaniami pacjentów, biznesu oraz środowiska lekarskiego względem możliwości państwa, zdrowiem publicznym w dobie pandemii czy roli sektora prywatnego.

W programie Priorytetów w Ochronie Zdrowia 2023 zaplanowano sesje: 

•    Sesja inauguracyjna: wyzwania i priorytety na rok 2023 
•    Nowotwory ginekologiczne kobiet 
•    Powrót wielkiej interny w ocenie Ministerstwa Zdrowia 
•    Choroba Parkinsona – program pilotażowy 
•    Dlaczego prawidłowa realizacja szczepień powinna być priorytetem dla Polski 
•    Nowe szanse terapeutyczne dla pacjentów z chorobami rzadkimi 
•    Digitalizacja – na ile przełomowe innowacje technologiczne pomogą rozwinąć obecne problemy ochrony zdrowia? 
•    Wielodyscyplinarność leczenia chorób autoimmunologicznych i onkologicznych układu pokarmowego. Nowy wymiar leczenia 
•    Innowacyjne leczenie raka piersi 
•    Dostęp do leków w kontekście obecnego spiętrzenia problemów zdrowotnych 
•    Narodowy program bezpłatnych szczepień przeciwko HPV – wyzwania na rok 2023 
•    Choroby rzadkie – stan obecny, wyzwania i perspektywy oczami pacjentów, ekspertów i decydentów Priorytety w obszarze onkologii na rok 2023 
•    Dokąd zmierzasz neurologio? Niezaspokojone potrzeby pacjentów i klinicystów 
•    Wczesne interwencje w onkologii – realizacja ambitnych celów 
•    Choroby autoimmunologiczne – dlaczego potrzebujemy opieki personalizowanej? 

Do poszczególnych paneli zaprosiliśmy ministra i wiceministrów zdrowia, konsultantów krajowych, prezesów towarzystw, szefów organizacji medycznych, posłów oraz uznanych ekspertów.
Po konferencji odbędzie się uroczysta Gala prowadzonego od 22 lat konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny. 

Zarówno Priorytety jak i Gala prowadzone będą zarówno w formie stacjonarnej jak i online z transmisja na stronie www.termedia.pl

Po raz drugi konferencja Priorytety w Ochronie Zdrowia będzie miała swój ciąg dalszy. Dzień po głównym wydarzeniu – 26 stycznia – zapraszamy na debaty systemowe w ramach Post Scriptum – Priorytety w Ochronie Zdrowia 2023.
 

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki wideo) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Za materiał opublikowany jako "informacja prasowa" w „Serwisie Zdrowie. Postaw na Wiedzę!” odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jej nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji prasowej”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. Zdjęcie załączone do informacji prasowej można bezpłatnie wykorzystać wyłącznie z treścią niniejszej informacji. Materiały oznaczone jako „materiał partnerski” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami, instytucjami lub organizacjami w ramach umów na obsługę medialną. „Portal Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę” ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie może być traktowany jako źródło porad medycznych. W sytuacji problemów ze zdrowiem należy udać się po pomoc do odpowiedniego profesjonalisty medycznego.
Id materiału: 2853

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.