prof. Ewa Mojs

zdj. Archiwum prywatne

Prof. dr hab. n. o zdr. ; psycholog, neuropsycholog i neuropsychoterapeuta. Kierowniczka Katedry i Zakładu Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Poradni Zdrowia Psychicznego UMP. Współtwórczyni Towarzystwa Naukowego Psychologii Klinicznej i Medycyny Behawioralnej oraz członek Rady Naukowej MindHealth. Członkini towarzystw naukowych. Wykładowczyni z zakresu psychologii klinicznej, neuronauki i neuropsychoterapii na wielu kierunkach studiów, kursach i szkoleniach, w tym podyplomowych UMP, SWPS i WSZIP. Promotorka w rozprawach doktorskich. Współautorka podręczników z zakresu psychologii klinicznej i neuropsychologii, np. „Kompetencje psychologiczne w pracy lekarza”. Autorka ponad 600 artykułów i wystąpień na konferencjach naukowych. Prowadzi badania z zakresu neuropsychologii klinicznej, następstw uszkodzeń układu nerwowego u dzieci oraz możliwości neurorehabilitacji wcześniaków. Ekspertka UE w zakresie zdrowia i zdrowego społeczeństwa, ekspertka ABM.

Materiały Ekspertki

  • AdobeStock/Pituk

    Nie bądźmy obojętni

    Reagujmy, jeśli widzimy, że z kimś dzieje się coś niedobrego. Jeśli nie czujemy się na tyle silni, by wziąć na siebie te historie wystarczy pokazać: widzę, że coś się dzieje i powiedzieć, że może warto porozmawiać z kimś kto pomoże. Nie oceniajmy, nawet jeśli nam wydaje się to błahe, może z jego perspektywy to jest ważna sprawa, dlatego i ty potraktuj ją poważnie - namawia prof. dr hab. n. o zdr. Ewa Mojs, psycholog, kierownik Katedry i Zakładu Psychologii Klinicznej UM w Poznaniu, współautorka „Kodeksu Wrażliwości w mediach społecznościowych”, którego pomysłodawcą jest Fundacja Zdrowego Postępu.

    7 minut czytania

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Każdy lekarz wypisze już dziecku i seniorowi darmowy lek

    Prezydent podpisał nowelizację ustawy, która uprawnia każdego lekarza - niezależnie, czy przyjmuje pacjentów na NFZ, czy pracuje w prywatnym gabinecie - do wypisania recepty na refundowany lek dla dziecka, jak również pacjenta w wieku 65 lat i starszego. Od lat na takie ułatwienie czekali pacjenci, ale też lekarze.

  • Nie wszystkie chore z rakiem piersi mają dostęp do nowoczesnego leczenia

  • Czy rodzice mają ulubione dziecko? Oto, co mówią nowe badania.

  • Karmienie piersią jak dodatkowy trymestr ciąży

  • Zamrożony bark, czyli tajemnica tkanki łącznej

  • Adobe

    Zanurz się w lesie, odzyskaj zdrowie

    „Leśne kąpiele” polegają na świadomym przebywaniu w lesie i zanurzeniu się w doznaniach, jakie oferuje natura. Praktyka ta nie wymaga intensywnego wysiłku fizycznego – służy relaksacji i doświadczaniu świata wszystkimi zmysłami. W badaniach naukowych wykazano, że korzyści, jakie niesie dla zdrowia, są zaskakujące duże jak na tak niewielki wysiłek.

  • Recepta transgraniczna – brać czy nie brać?

  • Świat bez „jedynki”? Zbadaj dziecku krew