Materiał promocyjny

Abbott zdobywa nagrodę Prix Galien Polska

Abbott otrzymał prestiżową nagrodę Prix Galien Polska 2024 w kategorii „Najlepsza technologia medyczna” za swój system monitorowania glikemii FreeStyle Libre® 2.

 Abbott
Abbott

Nagroda Prix Galien, ustanowiona przez Fundację Galien w 1970 roku, jest uznawana za odpowiednik Nagrody Nobla w dziedzinie badań biofarmaceutycznych i docenia doskonałość w badaniach medycznych i innowacjach naukowych. System FreeStyle Libre otrzymał także tytuł „Najlepszej technologii medycznej ostatnich 50 lat” podczas gali Prix Galien Golden Jubilee Awards w Nowym Jorku w 2022 r., zorganizowanej przez Fundację Galien.

„Zdobycie nagrody Prix Galien Polska jest dowodem naszego zaangażowania w projektowanie przystępnych cenowo i innowacyjnych technologii, które mogą pomóc większej liczbie osób z cukrzycą żyć pełnią życia i zdrowiem - mówi Sylwia Borowska-Kurek, dyrektor generalna Abbott w Polsce. - FreeStyle Libre 2 to nie tylko system monitorujący stężenie glukozy, ale to także narzędzie telemedyczne, które umożliwia dostęp do danych glikemicznych w czasie rzeczywistym za pośrednictwem chmury internetowej LibreView. Dodatkowo członkowie rodziny mogą stale monitorować poziom cukru u swoich bliskich, co jest szczególnie ważne w leczeniu cukrzycy u dzieci i osób starszych”.

Według niezależnej rady naukowej, która przyznała nagrodę, „system FreeStyle Libre 2 to przełomowa innowacja, która pomaga poprawić zdrowie i jakość życia pacjentów na całym świecie”.

Coraz więcej dowodów klinicznych potwierdza skuteczność systemu FreeStyle Libre w redukcji ostrych zdarzeń związanych z cukrzycą i hospitalizacji u osób z cukrzycą typu 1 i typu 2 stosujących intensywną insulinoterapie jak również stosujących jedynie insulinę bazalną [1, 2].

Technologia ta wyznaczyła nowy standard w leczeniu cukrzycy, potwierdzony zarówno przez krajowe, jak i międzynarodowe diabetologiczne towarzystwa naukowe, które zalecają stosowanie systemów ciągłego monitorowania glikemii osobom z cukrzycą.
O systemie FreeStyle Libre 2

System FreeStyle Libre 2 dostarcza dane dotyczące stężenia glukozy co minutę do kompatybilnego smartfona lub czytnika. Dzięki skanowaniu za pomocą czytnika lub automatycznemu przesyłaniu odczytów do kompatybilnego smartfona z sensora noszonego na tylnej części ramienia przez okres do 14 dni, użytkownicy widzą aktualizowany co jedną minutę poziom glukozy w czasie rzeczywistym, historyczne trendy i wzorce zmian stężenia glukozy oraz strzałki wskazujące, w jakim tempie i w jakim kierunku zmienia się poziom glukozy, wszystko bez konieczności nakłuwania palca [3, 4, 5, 6]. Użytkownik może na podstawie tych informacji podjąć odpowiednie działania dotyczące podawania leków, stosowanej diety, podejmowanego wysiłku. System FreeStyle Libre 2 oferuje opcjonalne alarmy ostrzegające w przypadku zbyt niskiego lub zbyt wysokiego poziomu glukozy.

O firmie Abbott

Abbott jest światowym liderem w dziedzinie opieki zdrowotnej, który pomaga żyć pełniej na wszystkich etapach życia, a jego portfolio technologii zmieniających życie obejmuje całe spektrum opieki zdrowotnej, oferując wiodące produkty w zakresie diagnostyki, urządzeń medycznych, środków odżywczych i markowych leków generycznych. 114000 pracowników firmy służy ludziom w ponad 160 krajach.

Znajdź Abbott na www.abbott.com oraz na LinkedIn, Facebook, Instagram, X i YouTube.

FreeStyle Libre 2 system monitorowania glikemii flash (czujnik), wyrób medyczny używany wraz ze zgodnym czytnikiem lub aplikacją do monitorowania poziomu glukozy w płynie śródtkankowym u osób z cukrzycą i zaprojektowany, aby zastąpić oznaczanie stężenia glukozy we krwi w samodzielnym kontrolowaniu cukrzycy, w tym w dawkowaniu insuliny. Producent: Abbott Diabetes Care Ltd., Upoważniony przedstawiciel: Abbott B.V., Reklamodawca: Abbott Laboratories Poland Sp. z o.o. Obudowa czujnika, FreeStyle, Libre oraz powiązane z nimi znaki są własnością firmy Abbott.

© 2024 Abbott.ADC-104903 v1.0

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Źródła

Bibliografia
[1] Roussel R, Riveline J-P, Vicaut E, et al. Important Drop Rate of Acute Diabetes Complications in People With Type 1 or Type 2 Diabetes After Initiation of Flash Glucose Monitoring in France: The RELIEF Study. Diabetes Care 2021; dc201690; doi: 10.2337/dc20-1690.
[2] Nathanson D, Eeg-Olofsson K, Spelman T, Bülow E, Kyhlstedt M, Levrat-Guillen F, Bolinder J. Intermittently scanned continuous glucose monitoring compared with blood glucose monitoring is associated with lower HbA1c and a reduced risk of hospitalisation for diabetes-related complications in adults with type 2 diabetes on insulin therapies. Diabetologia. 2024 Oct 26. doi: 10.1007/s00125-024-06289-z. Epub ahead of print. PMID: 39460755.
[3] Aplikacje FreeStyle Libre 2 i LibreLinkUp są kompatybilne tylko z niektórymi urządzeniami mobilnymi i systemami operacyjnymi. Przed użyciem aplikacji sprawdź na naszej stronie internetowej www.freestylelibre.pl informacje dotyczące kompatybilności urządzeń. Korzystanie z aplikacji LibreLinkUp wymaga rejestracji w LibreView.
[4] Konieczne jest przeprowadzanie testów za pomocą nakłuwania palca i glukometru, gdy odczyty [i alarmy] nie odpowiadają objawom i oczekiwanym wartościom.
[5] Dane niepublikowane. Abbott Diabetes Care. W porównaniu do poprzednich wersji systemu.
[6] Urządzenie użytkownika musi mieć połączenie z Internetem, aby dane dotyczące glukozy mogły być automatycznie przesyłane do LibreView.

Źródło informacji: Abbott

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe

    Czy dieta wpływa na ADHD?

    Choć nadal brakuje jednoznacznych naukowych dowodów łączących zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) ze sposobem odżywiania, coraz więcej przesłanek skłania badaczy do uważniejszego przyglądania się temu zagadnieniu.

  • Adobe

    Afazja – odbiera język, zostawia rozum

    Pewnego dnia budzisz się i odkrywasz, że słowa już nie są ci posłuszne. Próbujesz się komunikować, ale w oczach bliskich widzisz tylko niezrozumienie; w głowie kłębią się myśli, ale nie sposób ich przekazać. Taki koszmar stał się rzeczywistością dla tysięcy ludzi dotkniętych afazją – zaburzeniem neurologicznym, które odbiera człowiekowi język, choć nie wpływa na inteligencję. 

  • AdobeStock

    Polskie dzieci z szansą na refundację ultranowoczesnego leczenia białaczki

    W leczeniu białaczek limfoblastycznych immunoterapia zwiększa szanse na wyzdrowienie także dzieciom z grupy wysokiego ryzyka nawrotu choroby. Daje też mniej toksycznych skutków ubocznych i nie wymaga hospitalizacji. Staramy się, aby była dostępna w ramach programu lekowego – mówi prof. dr hab. n. med. Wojciech Młynarski, kierownik Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

  • AdobeStock

    Zanim kupisz przeczytaj skład

    W 2023 roku do GIS zgłoszono ponad 26 tys. nowych suplementów. "Tymczasem z raportu UOKiK i danych z Głównego Inspektoratu Sanitarnego wynika, że nie wszystkie produkty zawierają deklarowane substancje w odpowiednich dawkach. Dlatego studenci farmacji postanowili zaanagażować się w kampanię edukacyjną" - mówi mgr farmacji Artur Chojnacki Przewodniczący PTSF.

NAJNOWSZE

  • Adobe

    Czy dieta wpływa na ADHD?

    Choć nadal brakuje jednoznacznych naukowych dowodów łączących zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) ze sposobem odżywiania, coraz więcej przesłanek skłania badaczy do uważniejszego przyglądania się temu zagadnieniu.

  • Polskie dzieci z szansą na refundację ultranowoczesnego leczenia białaczki

  • Zanim kupisz przeczytaj skład

  • Proste sposoby na upały

  • Kiedy rozpocząć ćwiczenia po porodzie?

  • Adobe Stock

    Jak rzucić palenie

    Wychodzenie z nałogu nikotynowego bywa długotrwałe, ponieważ nikotyna silnie uzależnia – pobudza mózgowy układ nagrody, wyzwalając dopaminę, czyli tzw. hormon szczęścia. To sprawia, że organizm zaczyna kojarzyć palenie z przyjemnością i ulgą, a zerwanie z tym mechanizmem wymaga czasu i zmiany nawyków. Trzeba nauczyć się zajmować i mózg, i ręce czymś innym oraz radzić sobie w sytuacjach, które uruchamiają odruch sięgania po nikotynę. O sposobach wychodzenia z nikotynizmu opowiada dr n. med. Magdalena Cedzyńska z Narodowego Instytutu Onkologii – PIB.

  • Afazja – odbiera język, zostawia rozum

  • Lato z komarami, swędzące lato

Serwisy ogólnodostępne PAP