Materiał promocyjny

Zakochaj się na zdrowie - walentynki z DOZ.pl

40 proc. Polaków boi się o swoje zdrowie psychiczne, 4 miliony osób w Polsce zmaga się z migreną, 1,2 mln cierpi na łuszczycę.

Canva
Canva

W świecie pełnym wyzwań i codziennych obowiązków, zdrowie często staje się jedynie tłem naszych zmartwień. Czasem zapominamy, jak ważne jest, aby o nie dbać. Z tej właśnie perspektywy rusza kampania edukacyjna DOZ.pl pod hasłem „Zakochaj się na zdrowie”, która ma na celu przypomnienie, jak istotne jest dbanie o siebie każdego dnia.

Walentynki to idealny moment, aby zastanowić się nad tym, co tak naprawdę dla nas ważne. Oczywiście, życzymy sobie zdrowia w różnych okolicznościach, ale czy to życzenie przekłada się na konkretne działania?

Jak to często w życiu bywa, rzeczywistość jest mniej różowa niż nam się wydaje. Statystyki dotyczące zdrowia Polaków są alarmujące - 4 miliony osób zmaga się z migreną, a wśród 30-40-latków rośnie liczba przypadków zespołu jelita drażliwego. Pozornie niewielkie dolegliwości mogą przerodzić się w poważne problemy, jeśli nie zadbamy o zdrowie w terminie.

80% przypadków cukrzycy typu 2 można zapobiec - wystarczy tylko podjąć odpowiednie kroki.

W ramach kampanii „Zakochaj się na zdrowie” DOZ.pl przygotował 20 e-booków edukacyjnych, w których każdy znajdzie mnóstwo wiedzy o wybranych problemach zdrowotnych. Można w nich znaleźć porady dotyczące radzenia sobie z bólem, zrozumienia kłopotów z trawieniem, a także informacji na temat cukrzycy, zdrowia tarczycy i zdrowia intymnego. To prawdziwe kompendium wiedzy opracowane przez ekspertów, które dostępne jest w formie przystępnych artykułów oraz e-booków, całkowicie za darmo. Wystarczy pobrać darmowe e-booki i dowiedzieć się jak zadbać o zdrowie.

Pamiętajmy, że zdrowie to nasz największy skarb. Z okazji walentynek warto zainwestować w siebie, nauczyć się czegoś nowego i odpowiedzieć na pytania dotyczące naszego zdrowia. Kampania „Zakochaj się na zdrowie” to idealna okazja, by postawić zdrowie na pierwszym miejscu. Niech każda walentynka, którą dostaniemy, będzie przypomnieniem, że warto dbać o siebie, aby cieszyć się pełnią życia.

Zróbmy krok ku lepszemu - zakochaj się na zdrowie!

Źródło informacji: Agencja Media dla Zdrowia
 

Źródła

K. Adrych, Zespół jelita drażliwego w świetle najnowszych wytycznych, Varia Medica 2019;3(2):89-95.

R. J. Nowicki i in. Atopowe zapalenie skóry. Interdyscyplinarne rekomendacje diagnostyczno-terapeutyczne PTD, PTA, PTP oraz PTMR. Część I. Profilaktyka, leczenie miejscowe i fototerapia, Dermatology Review/Przegląd Dermatologiczny 2019; 106: 354-371.

K. Maasumi, SJ. Tepper, JS. Kriegler, Menstrual Migraine and Treatment Options: Review. Headache. 2017 Feb;57(2):194-208

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe

    Rodzina w podróży

    Materiał promocyjny

    O szczepionkowym wirusie polio, który w ściekach nabiera zjadliwości, bagatelizowanych meningokokach i o zapomnianej wściekliźnie. Ale przede wszystkim o tym, jak bezpiecznie wyjechać na egzotyczne wakacje rozmawiamy z dr Joanną Stryczyńską-Kazubską, lekarzem pediatrą ze Steps Clinic Poznań.

  • iStock

    Tak klimat uderza w nasze zdrowie

    Materiał promocyjny

    Zmiana klimatu oznacza realne zagrożenia dla zdrowia Polek i Polaków. Rosnąca liczba i długość fal upałów, ekstremalne zjawiska pogodowe i coraz częstsze przypadki chorób wektorowych to tylko wierzchołek góry lodowej. Ale dobra wiadomość jest taka, że wiemy, jak się na to przygotować.

  • fot. kadr z filmu

    Szczepienia ochronne kluczowe dla bezpieczeństwa epidemiologicznego kraju

    Materiał promocyjny

    Sytuacja epidemiologiczna w kraju zależy od wielu czynników, najważniejsze z nich to biologiczne, środowiskowe i społeczno-ekonomiczne.

  • AdobeStock

    Nie tylko kobiety mają latem problem z pęcherzem

    Wakacje to okres, w którym znacząco rośnie liczba problemów urologicznych: odwodnienie, nadmierne pocenie się i zmiany nawyków higienicznych tworzą idealne warunki do rozwoju bakterii w układzie moczowym. I choć fizjologicznie kobiety częściej narażone są na zakażenia, latem problem ten często dotyczy także mężczyzn.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Mięśnie dna miednicy – nieodkryta część ciała

    Mięśnie dna miednicy wymagają ćwiczeń. Świadomość tego miejsca w ciele okazuje się nieoceniona, gdy mierzymy się z chorobami ginekologicznymi. Kiedy i jak ćwiczyć dno miednicy – wyjaśnia mgr Katarzyna Grodzica, fizjoterapeutka uroginekologiczna.

  • Pracodawcy wciąż zbyt mało zaangażowani w promocję zdrowia

  • Operacje bariatryczne w większości dają dobre wyniki

  • Nie tylko kobiety mają latem problem z pęcherzem

  • Mikrobiom mózgu. Kontrowersyjna hipoteza, która może zmienić neurologię

  • AdobeStock

    Szkodliwy pocałunek? Czasem lepiej go unikać.

    Podczas pocałunku partnerzy wymieniają się mniej więcej 80 milionami bakterii – policzyli to holenderscy naukowcy z muzeum mikroorganizmów Micropia w Amsterdamie i Netherlands Organisation for Applied Scientific Research (TNO). Taki kontakt z innym, zdrowym mikrobiomem buduje naszą odporność. Niestety, czasami „w pakiecie” dostajemy chorobotwórcze drobnoustroje.

  • Klimatyzacja w aucie? Tak, ale rozsądnie.

  • Sprawdź, czy umiesz korzystać bezpiecznie ze słońca

Serwisy ogólnodostępne PAP