Materiał promocyjny

Zakochaj się na zdrowie - walentynki z DOZ.pl

40 proc. Polaków boi się o swoje zdrowie psychiczne, 4 miliony osób w Polsce zmaga się z migreną, 1,2 mln cierpi na łuszczycę.

Canva
Canva

W świecie pełnym wyzwań i codziennych obowiązków, zdrowie często staje się jedynie tłem naszych zmartwień. Czasem zapominamy, jak ważne jest, aby o nie dbać. Z tej właśnie perspektywy rusza kampania edukacyjna DOZ.pl pod hasłem „Zakochaj się na zdrowie”, która ma na celu przypomnienie, jak istotne jest dbanie o siebie każdego dnia.

Walentynki to idealny moment, aby zastanowić się nad tym, co tak naprawdę dla nas ważne. Oczywiście, życzymy sobie zdrowia w różnych okolicznościach, ale czy to życzenie przekłada się na konkretne działania?

Jak to często w życiu bywa, rzeczywistość jest mniej różowa niż nam się wydaje. Statystyki dotyczące zdrowia Polaków są alarmujące - 4 miliony osób zmaga się z migreną, a wśród 30-40-latków rośnie liczba przypadków zespołu jelita drażliwego. Pozornie niewielkie dolegliwości mogą przerodzić się w poważne problemy, jeśli nie zadbamy o zdrowie w terminie.

80% przypadków cukrzycy typu 2 można zapobiec - wystarczy tylko podjąć odpowiednie kroki.

W ramach kampanii „Zakochaj się na zdrowie” DOZ.pl przygotował 20 e-booków edukacyjnych, w których każdy znajdzie mnóstwo wiedzy o wybranych problemach zdrowotnych. Można w nich znaleźć porady dotyczące radzenia sobie z bólem, zrozumienia kłopotów z trawieniem, a także informacji na temat cukrzycy, zdrowia tarczycy i zdrowia intymnego. To prawdziwe kompendium wiedzy opracowane przez ekspertów, które dostępne jest w formie przystępnych artykułów oraz e-booków, całkowicie za darmo. Wystarczy pobrać darmowe e-booki i dowiedzieć się jak zadbać o zdrowie.

Pamiętajmy, że zdrowie to nasz największy skarb. Z okazji walentynek warto zainwestować w siebie, nauczyć się czegoś nowego i odpowiedzieć na pytania dotyczące naszego zdrowia. Kampania „Zakochaj się na zdrowie” to idealna okazja, by postawić zdrowie na pierwszym miejscu. Niech każda walentynka, którą dostaniemy, będzie przypomnieniem, że warto dbać o siebie, aby cieszyć się pełnią życia.

Zróbmy krok ku lepszemu - zakochaj się na zdrowie!

Źródło informacji: Agencja Media dla Zdrowia
 

Źródła

K. Adrych, Zespół jelita drażliwego w świetle najnowszych wytycznych, Varia Medica 2019;3(2):89-95.

R. J. Nowicki i in. Atopowe zapalenie skóry. Interdyscyplinarne rekomendacje diagnostyczno-terapeutyczne PTD, PTA, PTP oraz PTMR. Część I. Profilaktyka, leczenie miejscowe i fototerapia, Dermatology Review/Przegląd Dermatologiczny 2019; 106: 354-371.

K. Maasumi, SJ. Tepper, JS. Kriegler, Menstrual Migraine and Treatment Options: Review. Headache. 2017 Feb;57(2):194-208

ZOBACZ PODOBNE

  • AdobeStock

    Dlaczego warto zainwestować w pakiet medyczny?

    Materiał promocyjny

    Choć publiczny system ochrony zdrowia w Polsce zapewnia dostęp do świadczeń finansowanych przez NFZ, to rzeczywistość pokazuje, że pacjenci coraz częściej szukają alternatyw - często nie z powodu braku zaufania, lecz ze względu na czas, jakość obsługi i elastyczność, której ten system zwyczajnie nie zawsze jest w stanie zagwarantować.

  • Adobe Stock

    Zwiastuny choroby nowotworowej – pewna złota zasada

    Jeśli określone objawy utrzymują się powyżej 2-3 tygodni i nie mijają, mimo leczenia objawowego, należy pogłębić diagnostykę w kierunku chorób onkologicznych. To złota zasada – przypomina dr n. med. Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii. Dodaje, że 70 proc. Polaków pojawia się u lekarza już w zaawansowanym stadium choroby nowotworowej.

  • Adobe Stock

    Czy rak szyjki macicy przejdzie do historii?

    Patronat Serwisu Zdrowie

    Włoszka, która trzykrotnie zlekceważy zaproszenie na cytologię, może spodziewać się wizyty położnej środowiskowej w domu. Szwedka musi "odhaczyć" badanie, bo to jej zobowiązanie wobec ubezpieczyciela. Brytyjka dostaje pocztą zestaw do samodzielnego pobrania wymazu. A jak wygląda profilaktyka raka szyjki macicy i innych nowotworów kobiecych w Polsce? O to pytamy dr hab. n. med. Iwonę Gabriel – ginekolog-onkolog ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • AdobeStock

    Sektor zdrowia wzywa do pilnej zmiany regulacji w sprawie chemikaliów

    Materiał promocyjny

    Health and Environment Alliance (HEAL), wspólnie z przedstawicielami środowisk medycznych, naukowych oraz organizacji społecznych, apeluje do decydentów o opracowanie krajowego planu działania na rzecz ograniczenia wpływu szkodliwych chemikaliów na zdrowie oraz o rewizję unijnych przepisów. Apel został zaprezentowany 10 czerwca w Warszawie podczas „I Międzynarodowej Konferencji: Profilaktyka chorób przez ograniczenie narażenia na szkodliwe chemikalia”.

NAJNOWSZE

  • AdobeStock

    Szybka reakcja może uratować życie

    Choć większość osób wie, że anoreksja jest trudna w leczeniu, to już nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jest to choroba, która może skończyć się przedwczesną śmiercią. Tymczasem zdaniem specjalistów szybka reakcja na pierwsze sygnały psychiczne - zanim jeszcze pojawią się widoczne objawy fizyczne - może zwiększyć szanse na skuteczne leczenie aż o 50 proc.

  • Triada w chorobach zakaźnych

  • Dziecięca otyłość szkodzi na całe życie

  • Choroba Zalewu Wiślanego – tajemniczy rozpad mięśni

  • Polski lekarz wśród 100 najlepszych na świecie

  • Adobe Stock

    Zwiastuny choroby nowotworowej – pewna złota zasada

    Jeśli określone objawy utrzymują się powyżej 2-3 tygodni i nie mijają, mimo leczenia objawowego, należy pogłębić diagnostykę w kierunku chorób onkologicznych. To złota zasada – przypomina dr n. med. Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii. Dodaje, że 70 proc. Polaków pojawia się u lekarza już w zaawansowanym stadium choroby nowotworowej.

  • Anafilaksja – gdy życie zależy od adrenaliny

  • Taniec jest dobry dla mózgu

Serwisy ogólnodostępne PAP