Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
18.12.2020 , 13:19 Aktualizacja: 19.12.2020, 09:32

Tenis to sport dla wszystkich – także dla seniorów!

To mit, że seniorzy powinni ograniczyć swoją aktywność ruchową jedynie do spacerów czy spokojnej gimnastyki. Trenerzy sportowi i fizjoterapeuci przekonują, że np. tenis mogą uprawiać również osiemdziesięciolatkowie! Oczywiście pod pewnymi warunkami i jeśli nie istnieją u kogoś konkretne przeciwwskazania.

Tenis ziemny może być przyjemnym i zdrowym sposobem spędzania wolnego czasu m.in. dla osób starszych. Oczywiście pod warunkiem, że chcący go uprawiać senior jest w dobrej kondycji fizycznej (pozwala mu na to ogólny stan zdrowia) i uprawia ten sport „z głową”, to znaczy stosuje się do podstawowych zasad bezpieczeństwa i zapobiegania kontuzjom. Chodzi m.in. o regularność zajęć i ostrożne, stopniowe zwiększanie ich intensywności, co zresztą najlepiej robić pod okiem profesjonalistów – trenera, fizjoterapeuty, a w razie jakichkolwiek poważniejszych wątpliwości także i lekarza.

Więcej praktycznych informacji na temat zalecanej aktywności fizycznej seniorów, ich przygotowania kondycyjnego do uprawiania sportów, w tym tenisa ziemnego, można znaleźć w poniższym materiale wideo.

Magdalena Żuk, vik, zdrowie.pap.pl

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 1908

TAGI:

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.