Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
28.04.2017 , 16:40 Aktualizacja: 02.01.2019, 14:00

Nie daj się nabrać! Szczepienia działają!

Jedna choroba zakaźna została całkowicie wyeliminowana na świecie dzięki szczepieniom, inne przestały już masowo zabijać. Wciąż jednak nie można zaniechać szczepień - nie są idealnym, ale też jedynym dobrym narzędziem do zwalczania chorób zakaźnych i ich groźnych powikłań.

25 kwietnia odbyła się konferencja organizowana z okazji Europejskiego Tygodnia Szczepień, w której wzięli udział zarówno eksperci, jak i rodzice szczepionych dzieci.

Zobacz film, z którego dowiesz się:

  • jaka jest historia szczepień;
  • dlaczego minister zdrowia Konstanty Radziwiłł doprowadził w ubiegłym roku do zaszczepienia przeciwko grypie wszystkich swoich dzieci, wnuków, synowych i zięciów;
  • dlaczego dr Ewa Duszczyk z Kliniki Chorób Zakaźnych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaszczepiła się ponownie, kiedy dowiedziała się, że zostanie babcią;
  • dlaczego szerzone przez ruchy antyszczepionkowe mity są nieprawdziwe;
  • skąd bierze się lęk przed szczepieniami;
  • jakie są nowości w kalendarzu szczepień na 2017 rok;
  • czy niepożądane odczyny poszczepienne są groźne;
  • jak ważyć ryzyko do korzyści w medycynie i nie tylko;
  • dlaczego prof. Andrzej Radzikowski nie zaniechał szczepień, mimo że jego syn był w bardzo nielicznej grupie, która doświadczyła ciężkiej reakcji po szczepieniu.

Justyna Wojteczek

 

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 243

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.