-
Przeciwwskazań do znieczulenia przy porodzie tak naprawdę niewiele
Są tylko dwa przeciwwskazania do podania pacjentce znieczulenia zewnątrzoponowego i wbrew obiegowej opinii nie jest nim „wydłużenie porodu” – zaznacza lek. med. Marek Korożan, specjalista położnictwa i ginekologii z gdańskiego szpitala Grupy LUX MED. Równocześnie podkreśla, że znieczulenie powinno być szeroko dostępne, bo to również sposób na ograniczenie narodzin poprzez cesarskie cięcie.
4 minuty czytania -
Sposoby na zmniejszenie bólu porodowego
Ośrodki położnicze mają prawny obowiązek łagodzenia bólu porodowego. Stosowane są różne metody. Przyszła matka może zapytać o stosowane w danym ośrodku metody jeszcze przed datą porodu.
2 minuty czytania -
Kiedy można wykonać farmakologiczne znieczulenie bólu porodowego
Nie u każdej rodzącej może być wykonane znieczulenie bólu porodowego, powszechnie nazywane znieczuleniem zewnątrzoponowym. Jest to metoda uznawana za bezpieczną zarówno dla matki, jak i dziecka, ale jak każda procedura medyczna – niesie za sobą pewne ryzyko.
1 minuta czytania
NAJNOWSZE
-
Naukowcy o mineralnym panaceum stosowanym w medycynie alternatywnej
Chloryn sodu stosowany w medycynie alternatywnej doustnie jako „mineralne panaceum” (MMS) w kontakcie m.in. z kwasem żołądkowym uwalnia silnie żrący tlenek chloru, w przemyśle wykorzystywany do uzdatniania wody pitnej i wybielania tkanin. W efekcie niszczy komórki organizmu i uszkadza błony śluzowe. Jest zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia – wynika z publikacji polskich naukowców w czasopiśmie „Scientific Reports”.
-
Przemoc relacyjna u dziewcząt to uderzenie w splot słoneczny
-
Młode influencerki na TikToku promują szkodliwą pielęgnację skóry
-
Choroby przyzębia infekują cały organizm
-
Cukrzyca szkodzi na krążenie