-
„Long COVID” nie występuje u dzieci?
To MIT! Tzw. długi COVID, czyli utrzymywanie się objawów po przechorowaniu COVID-19 w okresie 3 i więcej miesięcy od choroby może dotykać także dzieci. Jest to szczególnie widoczne od czasu, gdy za sprawą wariantu Delta więcej dzieci zaraża się wirusem SARS-CoV-2, częściej mają one objawy infekcji i więcej z nich trafia do szpitali, w porównaniu do pierwszych dwóch fal pandemii.
4 minuty czytania -
Szczepionka przeciw COVID-19 może wywoływać PIMS u dzieci?
To MIT! PIMS występuje wyłącznie u dzieci, które zakaziły się koronawirusem, nie może więc być skutkiem ubocznym szczepienia! W praktyce, ponieważ szczepienie chroni dzieci przed zachorowaniem na COVID-19, to równocześnie chroni je też przed różnymi możliwymi następstwami i powikłaniami tej choroby, w tym m.in. przed PIMS.
3 minuty czytania -
Jak przebiega zakażenie nowym koronawirusem u dzieci
Generalnie u dzieci COVID-19 najczęściej przebiega łagodnie. Tylko w rzadkich przypadkach przebieg infekcji może być ciężki, a jeszcze rzadziej z powodu COVID-19 może dojść do śmierci młodego człowieka. Sprawdź, kto jest najbardziej zagrożony i co jeszcze warto wiedzieć na ten temat.
3 minuty czytania
NAJNOWSZE
-
Edukacja diabetologiczna 2D
Edukacja diabetologiczna ma wymiar nie tylko terapeutyczny. Kiedy powinna się zaczynać? – odpowiada prof. Leszek Czupryniak, kierownik Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
-
Zachowaj chłodną głowę
-
Kiedy rozpocząć ćwiczenia po porodzie?
-
Czy dieta wpływa na ADHD?
-
Polskie dzieci z szansą na refundację ultranowoczesnego leczenia białaczki