-
E-recepta na tak, e-porada - raczej na nie
Gdy w pandemii dostęp do lekarzy był szczególnie utrudniony, „lekarski” charakter pisma wyparły e-recepty, e-skierowania i inne rozwiązania poprzedzone „e”. Jak oceniają to pacjenci i na co jeszcze liczą? Odpowiada na to badanie Fundacji MY PACJENCI przeprowadzonej we współpracy z Centrum e- Zdrowia. Ciekawostką jest to, że badanie pokazuje obawę przed interakcjami między lekami.
3 minuty czytania -
Smartfony w leczeniu psychiatrycznym: blaski i cienie
Zdaniem WHO technologie mobilne mogą wspomóc leczenie zaburzeń psychicznych. Badań na ten temat – z wykorzystaniem urządzeń mobilnych – jest mnóstwo, bo teoretycznie mierzyć można bardzo wiele stanów psychicznych. Ale są też pułapki, dylematy i… na razie stosunkowo niska skuteczność. Dowiedz się więcej.
7 minut czytania -
E-recepta pozwala czuć się bezpiecznie
Kontynuacja i monitorowanie leczenia często odbywa się teraz w ramach teleporady. Komfort pacjenta z korzystania z opieki zdrowotnej zwiększa e-recepta. Konsultacje on-line i e-recepty to szczególnie duże ułatwienie dla pacjentów zmagających się z chorobami przewlekłymi.
3 minuty czytania -
Blaski i cienie e-zdrowia
Mnożą się ostatnio różne cyfrowe innowacje służące do samodzielnego diagnozowania lub monitorowania chorób. Polskie doświadczenia wskazują, że w przypadku cukrzycy cyfrowa rewolucja pomaga skuteczniej trzymać chorobę w ryzach, ale w wielu innych chorobach przydatność takich rozwiązań budzi wciąż wątpliwości.
5 minut czytania -
Sprawdź ryzyko choroby przez telefon
Czy wiesz, jakie masz ryzyko zachorowania na raka? A może jesteś w ciąży i zmagasz się z cukrzycą? Są aplikacje mobilne, które oszacują zagrożenie, pomogą dobrać dietę i przypomną o badaniach – specjalnie dla Ciebie.
3 minuty czytania
NAJNOWSZE
-
W górach lęk może przerodzić się w panikę. To śmiertelnie niebezpieczne!
W górach, szczególnie tych wysokich, nawet mały błąd czy drobna niedyspozycja mogą kosztować zdrowie lub życie. Dlatego nie należy lekceważyć żadnego sygnału ostrzegawczego płynącego z ciała. To może być niewielki lęk czy ból. Co zrobić jednak, gdy już dojdzie do kryzysu, np. dopadnie nas lub kogoś z naszego otoczenia panika? Przede wszystkim: nie czekać z wezwaniem pomocy – radzą eksperci medycyny i ratownictwa.
-
Bezpłatne szczepienia przeciwko krztuścowi w ciąży: co warto wiedzieć?
-
Rehabilitacja domowa – co dalej?
-
Jak skutecznie poradzić sobie z bezsennością
-
Suplementy białkowe nie dla nastolatków