-
Fakty i mity o kobiecych hormonach
Ileż seksistowskich dowcipów i lekceważących uwag opiera się na tym, że kobieta właśnie ma, miała lub będzie miała okres. Ale nie tylko hormony determinują nasze zachowanie. O kobiece hormony i ich wpływie na życie, w tym seksualne, Serwis Zdrowie zapytał dr hab. Aleksandrę Szymków- Sudziarską, profesor Uniwersytetu SWPS, kierującą Centrum Badań nad Biologicznymi Podstawami Funkcjonowania Społecznego.
7 minut czytania -
5 rzeczy, których nie wiesz o hormonach
Jeśli sądzisz, że jesteś w stanie kontrolować swoje życie, po tym tekście zmienisz zdanie. Hormony sterują naszym zachowaniem, w stopniu wręcz niewyobrażalnym.
5 minut czytania -
Naukowy argument przeciwko seksizmowi
Wiele kobiet zna z doświadczenia lekceważące uwagi typu: „To hormony!” na przykład w reakcji na przejęzyczenie. Uwaga! Cykl menstruacyjny, związany naturalnie z wahaniami hormonów, raczej nie wpływa na funkcje poznawcze!
3 minuty czytania
NAJNOWSZE
-
Mięśnie dna miednicy – nieodkryta część ciała
Mięśnie dna miednicy wymagają ćwiczeń. Świadomość tego miejsca w ciele okazuje się nieoceniona, gdy mierzymy się z chorobami ginekologicznymi. Kiedy i jak ćwiczyć dno miednicy – wyjaśnia mgr Katarzyna Grodzica, fizjoterapeutka uroginekologiczna.
-
Pracodawcy wciąż zbyt mało zaangażowani w promocję zdrowia
-
Operacje bariatryczne w większości dają dobre wyniki
-
Nie tylko kobiety mają latem problem z pęcherzem
-
Ludzkie ciało z termostatem