-
Rak płuca - nowe możliwości chirurgii i leczenia okołooperacyjnego
Materiał promocyjnyLeczenie raka płuca, ze względu na biologiczną heterogenność oraz przeważającą liczbę przypadków diagnozowanych w stadiach zaawansowanych, wymaga kompleksowego podejścia. Co istotne, pierwotne leczenie chirurgiczne o założeniu radykalnym jest możliwe jedynie u ok. 20 proc. chorych na niedrobnokomórkowego raka płuca (NDRP). U 30-50 proc. chorych po resekcji występują nawroty choroby i przerzuty w odległych narządach, co stanowi wskazanie do stosowania okołooperacyjnego.
5 minut czytania -
Przeciwciała monoklonalne zmieniły medycynę
Przeciwciała monoklonalne to jedno z najważniejszych osiągnięć współczesnej medycyny i biotechnologii. Ich unikalna zdolność do precyzyjnego rozpoznawania i wiązania się z określonymi antygenami czyni je niezastąpionymi zarówno w diagnostyce, jak i terapii wielu schorzeń – w chorobach zakaźnych, w onkologii czy neurologii.
6 minut czytania
NAJNOWSZE
-
Operacja bariatryczna to nie koniec choroby otyłościowej
Operacja bariatryczna, którą wykonuje się u pacjentów z otyłością, by leczyć ją skuteczniej, nie jest końcem choroby. Kluczowa jest praca pacjenta, która nabiera coraz większego znaczenie wraz z upływem czasu – przyznaje Aldona Żukowska, przedstawicielka Fundacji FLO - Fundacji na Rzecz Leczenia Otyłości.
-
Deepfake medyczny to poważne zagrożenie dla zdrowia
-
Zaszczep się! To naprawdę ma sens.
-
Przesilenie wiosenne to żadna choroba, ale…
-
Statyny – leki niedoceniane, a jednak ratujące życie