-
Cukrzyca typu 2 – poważne powikłanie choroby otyłościowej
Materiał promocyjnyNa cukrzycę choruje co najmniej 3,2 mln Polaków, a 5 mln ma tzw. stan przedcukrzycowy. Aż 85-90 proc. chorych, czyli prawie 3 mln Polaków, cierpi na cukrzycę typu 2. Specjaliści podają, że blisko 90 proc. dorosłych pacjentów z cukrzycą typu 2 zmaga się też z nadwagą lub otyłością. Okazuje się, że nawet nieduża redukcja masy ciała, może znacząco wpłynąć na remisję tej groźnej choroby a nadzieje dają również nowoczesne metody leczenia obu chorób.
3 minuty czytania -
Długo leczyłam powikłania, a nie otyłość
Patronat Serwisu ZdrowieNie zdawałam sobie sprawy, że choruję na otyłość. Leczyłam powikłania, ale pojawiały się kolejne. Dopiero, gdy trafiłam do chirurga bariatry dotarło do mnie, że to biologia, a nie ja jestem winna – opowiada Aldona Żukowska, przedstawicielka Fundacji FLO - Fundacji na Rzecz Leczenia Otyłości.
1 minuta czytania -
Otyłość to nie defekt kosmetyczny
Epidemiologia choroby otyłościowej, sytuacja chorych na otyłość w Polsce, wpływ otyłości na rozwój innych chorób, jej koszty, standardy leczenia, znaczenie zespołu terapeutycznego oraz rola mediów w przekazywaniu wiedzy nt. otyłości w oparciu o wyniki badań naukowych – o tych zagadnieniach dyskutowali eksperci w czasie konferencji z okazji Światowego Dnia Otyłości zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Leczenia Otyłości.
10 minut czytania -
Otyłość można i da się leczyć
Otyłość to poważna choroba, która rozwija się z powodu splotu różnych czynników. Na szczęście należy i da się ją leczyć. O dostępnych metodach, także farmakologicznych, opowiada kardiolog prof. Artur Mamcarz, kierownik III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Prof. dr hab. med. Artur Mamcarz, kardiolog,6 minut czytania -
Dietetyczny zawrót głowy: modne diety kontra nauka
Co jeść żeby uniknąć chorób i zapewnić sobie długie życie? Jak skutecznie walczyć z nadwagą i otyłością? Teraz każdy może się tego dowiedzieć – w bezpłatnej poradni dietetycznej online.
5 minut czytania
NAJNOWSZE
-
Operacje bariatryczne w większości dają dobre wyniki
Jednym ze sposobów pomocy osobom z poważną otyłością są operacje bariatryczne, które polegają na zmniejszeniu objętości żołądka lub zmianie przebiegu przewodu pokarmowego. Stosowane metody są coraz lepsze, a naukowcy coraz dokładniej analizują długotrwałe skutki takich zabiegów. W większości efekty są pozytywne – wynika z badań.
-
Nie tylko kobiety mają latem problem z pęcherzem
-
Ludzkie ciało z termostatem
-
WHO ostrzega przed upałami: zachowaj chłodną głowę
-
Dieta planetarna wydłuża życie