-
Zdrowie kobiet w centrum uwagi. Rusza V edycja konkursu „Grant na zdrowie”
Materiał promocyjnyZdrowie kobiet w Polsce zyskuje ważne wsparcie dzięki kolejnej edycji konkursu „Grant na zdrowie”, organizowanego przez Gedeon Richter Polska we współpracy z Instytutem Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Ruszyła 5. edycja programu, w ramach którego dwie zwycięskie organizacje otrzymają granty w wysokości 20 000 zł na realizację swoich projektów, które przyczynią się do poprawy jakości życia Polek.
4 minuty czytania -
Ponad 2/3 pacjentów pozytywnie ocenia opiekę koordynowaną
Materiał promocyjnyMijają właśnie dwa lata od wprowadzenia w pierwszych przychodniach jednej z najważniejszych reform w ochronie zdrowia w ostatnich dekadach: opieki koordynowanej. Jej cel był jasny: umożliwienie pacjentom kompleksowego leczenia w POZ, prowadzonego przez zaufany personel medyczny i specjalnego koordynatora. Najnowsze badanie przeprowadzone przez Fundację MY PACJENCI pokazuje, że program spełnia pokładane w nim nadzieje.
4 minuty czytania -
Eksperci: potrzebne odwrócenie piramidy świadczeń zdrowotnych, by naprawić system
Materiał promocyjnySystem ochrony zdrowia w Polsce wymaga odwrócenia piramidy świadczeń, czyli m.in. przeniesienia ciężaru ich realizacji z lecznictwa szpitalnego do ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz POZ - ocenili eksperci podczas inauguracji VIII Kongresu Wizja Zdrowia - Diagnoza i Przyszłość - Foresight Medyczny organizowanego przez Wydawnictwo Termedia.
6 minut czytania -
3 tys. uczestników drugiej edycji Centralnego Klubu Pacjenta
Materiał promocyjnyPonad trzy tysiące uczestników, liczne stanowiska do bezpłatnych badań medycznych, ciekawe prelekcje, spotkania z lekarzami i gwiazdami sportu.
1 minuta czytania -
Niemal 3000 uczestników drugiej edycji Centralnego Klubu Pacjenta
Materiał promocyjnyFundacja „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland po raz drugi zorganizowała Centralny Klub Pacjenta dla mieszkańców z całej Polski, 24 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Przeprowadzono kilkaset badań oraz rozmów z ekspertami, specjalistycznych warsztatów, udzielono porad medycznych. Wszystko bezpłatnie, po to, by wpierać w profilaktyce oraz codziennej trosce o zdrowie.
4 minuty czytania -
Sztuczna inteligencja w medycynie
Rozwojowi sztucznej inteligencji (SI), zdaniem prof. Marcina Moniuszko, rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, towarzyszy szereg nieuzasadnionych lęków. Tymczasem jest ona bliżej nas, niż nam się wydaje: w telefonach, bankowości, algorytmach kierujących mediami społecznościowymi. Jest, oczywiście, i w medycynie.
4 minuty czytania -
II Kongres Zdrowia Dzieci i Młodzieży
Materiał promocyjnyFundacja Żyjmy Zdrowo serdecznie zaprasza na II Kongres Zdrowia Dzieci i Młodzieży, którego hasło przewodnie brzmi „Przyszłość - Zdrowie - Inwestycja”.
2 minuty czytania -
„Zejdź z fotela, przyjdź do nas” - Centralny Kub Pacjenta już we wrześniu
Materiał promocyjny35 stanowisk z badaniami, 28 punktów eksperckich, 18 stanowisk edukacyjnych, warsztaty, rozmowy z lekarzami - Fundacja "Z sercem do Pacjenta" przedstawiła program tegorocznego Centralnego Klubu Pacjenta.
2 minuty czytania -
Pracodawcy RP rekomendują zmiany systemowe w ochronie zdrowia publicznego
System ochrony zdrowia powinien być zawsze skupiony na potrzebach pacjenta, na wynikach leczenia, na jakości opieki medycznej i dynamicznie rozwijających się innowacjach – wskazali eksperci w panelu dyskusyjnym Pracodawców RP podczas Termedia Forum „Priorytety w Ochronie Zdrowia 2024”.
5 minut czytania -
Kongres Rzecznicy Zdrowia 2023 – wspólnie dla zmian w systemie ochrony zdrowia
Dwa dni pogłębionych dyskusji nad zmianami w ochronie zdrowia oraz szkolenia dla szerokiego grona interesariuszy – tak już teraz zapowiada się pierwsza edycja Kongresu Rzecznicy Zdrowia. Na wydarzenie, które w dniach 18-19 kwietnia 2023 r. odbędzie się w Warszawie, zapraszają Fundacja Rzecznicy Zdrowia oraz redakcja portalu Cowzdrowiu.pl. Udział w Kongresie jest bezpłatny.
3 minuty czytania
NAJNOWSZE
-
Uzależnienia u dzieci i młodzieży – na co należy zwrócić uwagę?
Za występowanie uzależnień wśród dzieci i młodzieży w dużej mierze odpowiadają czynniki środowiskowe, czyli to, co dzieje się w najbliższym otoczeniu tych dzieci. Nastolatki przyznają, że sięgają po substancje psychoaktywne albo z ciekawości albo dlatego, że nie radzą sobie ze stresem, z wyzwaniami, że czują się samotni, przeciążeni presją wywieraną przez osoby dorosłe. O tym jakie są objawy uzależnienia u dziecka czy nastolatka - mówi dr n. med. Aleksandra Lewandowska Ordynator oddziału psychiatrycznego dla dzieci w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Łodzi, Krajowa konsultant w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży.
-
Kiedy zacząć myć zęby dziecku?
-
Niejadki. Kiedy trudności w jedzeniu mają podłoże sensoryczne
-
Morfologia trwa krócej niż zapuszczanie wąsów
-
"Niepełnosprawny" czy "osoba z niepełnosprawnością"?