-
Powinno się zabronić promowania alkoholu!
– Czy robimy wszystko, żeby ograniczyć dostępność alkoholu? Bo to ona we wszystkich badaniach jest wskazywana jako podstawowa przyczyna rozpowszechnienia problemu. Łatwiej i więcej się kupuje, więc więcej się pije. A to powoduje więcej problemów zdrowotnych i społecznych – mówi dr Bohdan Woronowicz, psychiatra, certyfikowany specjalista i superwizor psychoterapii uzależnień.
11 minut czytania -
Nałogometr w walce z nałogami - wyniki badania
Alkohol, nikotyna, objadanie się – z tymi nałogami najczęściej zmagają się Polacy. Znamy wyniki Ogólnopolskiego Badania Nałogów 2022.
3 minuty czytania -
Jak pić, żeby sobie nie szkodzić
Czy istnieje bezpieczna dla zdrowia dawka alkoholu – dzienna lub tygodniowa? Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Sprawdź, kto i ile może wypić, aby utrzymać ryzyko szkód na niskim poziomie.
5 minut czytania -
Każdy kieliszek alkoholu przybliża Cię do raka
Alkohol ma działanie rakotwórcze. Nawet jedno piwo wypijane codziennie może zrujnować przewód pokarmowy. Im więcej drinków wyskokowych dziennie, tym wyższe ryzyko. Tymczasem Europejczycy piją najwięcej alkoholu na świecie.
4 minuty czytania
NAJNOWSZE
-
Test na HIV w gabinecie lekarza POZ
Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej może już zlecić bezpłatny test na HIV. Taki ruch zwiększy dostęp pacjentów do diagnostyki i pozwoli wcześniej wykrywać ewentualne zakażenie oraz skuteczniej je leczyć. To tym istotniejsze, że średnio 5–6 Polaków dziennie dowiaduje się, że jest nosicielem wirusa. Mimo to blisko co piąta zakażona osoba pozostaje nieświadoma.
-
Trzy „P” dla zdrowia psychicznego
-
W leczeniu astmy są możliwości, zawodzi system
-
Fototerapia – światło, które leczy
-
Czy sztuczna inteligencja jest bezpieczna dla psychiki?