COVID-19: profilaktyka, leczenie, konsekwencje – cykl trzech webinarów

Co kryje się pod pojęciem post-COVID? Kto narażony jest najbardziej na ryzyko wystąpienia tego zespołu? Czy ciężki przebieg choroby zwiększa ryzyko wystąpienia tych dolegliwości? Jakie dysfunkcje organizmu powoduje i jakie objawy mogą o nim świadczyć? To jedne z wielu pytań, z którymi zmierzą się specjaliści w cyklu „Eksperckich rozmów PAP”.

Infografika PAP
Infografika PAP

Do studia zaprosiliśmy: prof. Andrzeja M. Fala z Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego, biologa prof. Piotra Rzymskiego z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz dr Michała Sutkowskiego z Kolegium Lekarzy Rodzinnych.

Rozmowy wyemitujemy w dniach: 5, 12 i 19 lipca o godz. 10.00. Transmisja dostępna będzie na naszej stronie: https://zdrowie.pap.pl.

Eksperci w trzech odcinkach odpowiedzą m.in. na pytania, w którym momencie epidemii jesteśmy i co może czekać nas w najbliższej przyszłości. Jaki wariant wirusa SARS-CoV-2 w tej chwili dominuje oraz jakimi środkami dysponujemy w walce z COVID-19? 

Partnerem cyklu jest Pfizer Polska.

tor, zdrowie.pap.pl
 

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock

    Polio: to ta choroba okaleczyła Fridę Kahlo… Czy może wrócić?

    Wizerunek znanej malarki kojarzy się z długimi spódnicami. Pod nimi skrywała defekt ciała, który pojawił się po przebyciu w dzieciństwie zakaźnej choroby – poliomyelitis. Wywołuje ją podstępny wirus. W Europie praktycznie już nie występuje; jednak w listopadzie w próbce ścieków komunalnych pobranej w Warszawie wykryto zmutowanego wirusa. Główny Inspektor Sanitarny określił, że to "sytuacja alertowa", choć niegroźna dla osób zaszczepionych.

  • PAP/M. Kmieciński

    Ruszają szczepienia przeciw COVID-19

    Jesień to czas infekcji układu oddechowego. Szczepienia przeciw grypie już trwają, teraz ruszają przeciw COVID-19. Warto to zrobić w czasie jednej wizyty w punkcie szczepień - w przychodni lub aptece. Eksperci zapewniają, że to zupełnie bezpieczne.

  • AdobeStock

    Jesteś w ciąży? Zaszczep się przeciw krztuścowi

    Szczepienie przeciw krztuścowi chroni kobietę zarówno w ciąży, jak i po porodzie oraz noworodka przed zachorowaniem i hospitalizacją w pierwszych miesiącach życia. Od dziś (15 października 2024 r.) ciężarne mogą bezpłatnie zaszczepić się w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

  • Fot.Kmieciński/PAP

    Skuteczna broń w walce z pneumokokami

    Pneumokoki są odpowiedzialne za najwyższą śmiertelność w grupie zakażeń bakteryjnych, a co gorsza - stają się oporne na antybiotyki. To właśnie te drobnoustroje doprowadzają m.in. do zapalenia płuc. A można się zaszczepić i zyskać dobrą ochronę.

NAJNOWSZE

  • Konferencja o zdrowiu mózgu

    We wtorek, o godz. 10.00 zapraszamy na konferencję i debatę pt. „Zdrowie mózgu niezbędnym priorytetem polskiej polityki zdrowotnej”. Zapraszamy do Centrum Prasowego PAP lub transmisję w Serwisie Zdrowie.

  • Otyłość – przez żołądek do…mózgu

  • "Kamizelki" mocujące głowę do ciała dla dwóch chłopców

  • Kongo zmaga się z nową epidemią, ale służby uspokają

  • Sztuczna inteligencja pomaga w operacjach oczu

  • AdobeStock

    Sezon chorobowy w pełni

    To, że w okresie jesienno-zimowym odnotowujemy wzrost zachorowań na nieżyt górnych dróg oddechowych to żadna nowość. W tym roku zaskakujące są jednak liczby zachorowań – wielokrotnie większe niż analogicznie w ubiegłych sezonach. „Osoby wrażliwe, które idą w tłum, w kolejkę, w szaleństwo zakupów powinny uważać” – ostrzega prof. Joanna Zajkowska.

  • Zgryz ze zgryzem, czyli jak prostowano zęby

  • Enzybiotyki – następcy antybiotyków?