Materiał promocyjny

„Podróż do Krainy Zdrowia” uczy, jak wspólnie budować zdrową przyszłość dzieci

Banki Żywności i Fundacja Auchan startują z nową akcją edukacyjną „Podróż do Krainy Zdrowia”. Inicjatywa ma na celu promowanie zdrowego stylu życia wśród rodzin, a także edukację dzieci i rodziców w zakresie prawidłowego odżywiania i niemarnowania żywności, a także wspieranie nauczycieli przedszkolnych w prowadzeniu zajęć na ten temat.

zdj.Federacja Polskich Banków Żywności
zdj.Federacja Polskich Banków Żywności

W ramach programu „Podróż do Krainy Zdrowia” rodziny mogą korzystać z darmowych ebooków i materiałów edukacyjnych, które pokazują, jak krok po kroku wprowadzać zdrowsze nawyki. Treści te zostały zaprojektowane w sposób angażujący zarówno dzieci, jak i dorosłych, a oferowane zadania i aktywności mają na celu uczynić zdrowy styl życia przyjemnym i dostępnym dla każdego.

„Podróż do Krainy Zdrowia” to również wsparcie dla nauczycieli, którzy odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu zdrowych nawyków u dzieci. Program oferuje nauczycielom gotowe scenariusze lekcji oraz materiały dydaktyczne, które krok po kroku uczą przedszkolaków podstaw zdrowego odżywiania. Każda lekcja obejmuje tematy związane z komponowaniem wartościowych posiłków, minimalizowaniem marnowania żywności oraz spożywaniem zdrowych przekąsek. Dodatkowo, materiały dydaktyczne są wzbogacone o atrakcyjne karty pracy i prezentacje, a także grę planszową „Dobry dzień”, która wprowadza dzieci w temat zdrowego stylu życia poprzez zabawę. W grze mali uczestnicy podejmują decyzje, które kształtują ich „zdrowy dzień”, ucząc się, jak wybierać zdrowe posiłki i aktywność fizyczną.

W ramach projektu dzieci mają również możliwość wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych, prowadzonych przez specjalistów z Banków Żywności. Dzięki nim najmłodsi dowiedzą się, jak samodzielnie przygotowywać zdrowe posiłki i dlaczego warto włączyć do diety więcej warzyw. Warsztaty te to także doskonała okazja, by nauczyć dzieci, jak efektywnie ograniczać marnowanie jedzenia. Aby jeszcze bardziej wesprzeć nauczycieli w realizacji zajęć, każdy z nich otrzymuje bon o wartości 200 zł na zakupy potrzebnych produktów, co umożliwia wprowadzenie zdobytej wiedzy w praktyczne działania w przedszkolach.

„Podróż do Krainy Zdrowia” to doskonała okazja, by rodzice i dzieci wspólnie odkrywali, jak małe zmiany w diecie mogą wpłynąć na zdrowie całej rodziny. Wprowadzając proste nawyki, jak wybór zdrowych przekąsek czy regularne wspólne posiłki, rodziny mogą tworzyć zdrową przyszłość i unikać marnowania jedzenia – krok po kroku. Darmowe materiały do pobrania są dostępne na stronie https://krainazdrowia.edu.pl/


O Federacji Polskich Banków Żywności


Federacja Polskich Banków Żywności to organizacja pożytku publicznego zrzeszająca 31 Banków Żywności w całej Polsce. Każdy z nich codziennie odbiera ze sklepów i od producentów niesprzedane, dobre jakościowo produkty, które następnie trafiają do organizacji pomocowych, np. jadłodajni, świetlic środowiskowych, hospicjów, domów dziecka czy ośrodków wsparcia dla samotnych matek.

www / Facebook / Instagram


Źródło informacji: Federacja Polskich Banków Żywności

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock/Photographee.eu

    Kiedy wybrać się po raz pierwszy z córką do ginekologa?

    Pierwsza wizyta dziewczynki u ginekologa to duże przeżycie, ale lepiej jej nie odkładać. Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje, to można pojawić się w gabinecie po roku od pierwszego krwawienia, nie później jednak niż do ukończenia przez młodą pacjentkę 15 lat. Przed wizytą warto porozmawiać o tym, co czeka ją w gabinecie – radzi dr n. med. Ewa Kuś, konsultant ds. ginekologii i położnictwa Grupy Luxmed.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

    Niedobór jodu może wywołać chorobę charakteryzującą się głębokim ubytkiem możliwości intelektualnych. To właśnie on odpowiadał w dawnych czasach za występowanie na terenie Szwajcarii tzw. kretynizmu endemicznego. Polska ustrzegła się tego losu, bo w 1935 roku wprowadzono skuteczną profilaktykę - do soli kuchennej dodawany był jodek potasu.

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

NAJNOWSZE

  • Adobe

    Chrzan – świąteczny superfood

    Gdy w Wielkanoc zasiadamy do stołu, chrzan pojawia się w wielu domach jako konieczny dodatek do jaj, białej kiełbasy czy żurku. Ten ostry, wyrazisty w smaku korzeń ma właściwości, którym zawdzięcza uznanie nie tylko smakoszy, lecz także lekarzy i naukowców. 

  • Komórki macierzyste – nadzieja w leczeniu cukrzycy

  • Czy rządzi nami „gadzi mózg”?

  • Równowaga energetyczna klucz do zdrowia

  • Etykiety alkoholu powinny ostrzegać o ryzyku raka

  • AdobeStock

    Trendy na TikToku: szkodliwe, a nawet niebezpieczne

    Obserwujemy dziś 10 tys. dzieci w wieku od 10 do 18 lat, które publikują niepokojące i niebezpieczne treści w aplikacji TikTok. Ich wspólne motto to „nie radzę sobie z życiem". Dzielą się smutkiem, żalem, treściami autoagresywnymi czy suicydalnymi. Gdy sytuacja jest krytyczna (np. dziecko siedzi na moście lub na torach), zawiadamiamy odpowiednie organy – mówi Kinga Szostko, twórczyni portalu bezpiecznedziecko.org, w którym edukuje rodziców przed zagrożeniami czyhającymi na najmłodszych w sieci.

  • Wielkanocna rzeżucha kontra złogi amyloidu

  • Bullying karmi się ciszą i samotnością