Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
30.11.2023 , 12:11 Aktualizacja: 30.11.2023, 12:22
Informacja prasowa

X Kongres Zdrowia Publicznego

W imieniu Instytutu Ochrony Zdrowia oraz Katedry Zdrowia Publicznego i Środowiskowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego organizatorzy zapraszają na X edycję Kongresu Zdrowia Publicznego, która odbędzie się 7-8 grudnia 2023 roku w Centrum Dydaktycznym WUM w Warszawie.

W nowej politycznej rzeczywistości Polski po wyborach parlamentarnych, to wydarzenie staje się platformą do debaty na najwyższym poziomie, gromadząc kluczowe postaci z dziedziny medycyny i polityki.

Dzień pierwszy Kongresu rozpocznie się od powitania przez prof. Zbigniewa Gacionga, rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, oraz prof. Mariusza Gujskiego, kierownika Zakładu Zdrowia Publicznego. Następnie wystąpienie specjalne wygłosi dr Beata Małecka-Libera, przewodnicząca senackiej komisji zdrowia, prezentując wizję przyszłości zdrowia publicznego w Polsce.

Ważnym punktem programu będzie panel dyskusyjny na temat polityki państwa w dziedzinie zdrowia publicznego na najbliższe 4 lata, z udziałem takich ekspertów jak dr Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, dr Tomasz Latos z Prawa i Sprawiedliwości, Izabela Leszczyna, poseł RP, prof. Jarosław Pinkas, konsultant krajowy ds. zdrowia publicznego, oraz dr Marek Rutka z Uniwersytetu Gdańskiego.

Kongres poruszy także kluczowe tematy, takie jak Krajowy Plan Transformacji dla Zdrowia, choroby rzadkie jako narastający problem społeczny, czy wpływ zmian demograficznych na zdrowie psychiczne Polaków. W tych panelach wezmą udział znani eksperci, w tym prof. Leszek Czupryniak, kierownik Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dr Jerzy Gryglewicz z Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego, prof. Artur Mamcarz, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, poseł Rajmund Miller, dr Andrzej Silczuk, kierownik Zakładu Psychiatrii Środowiskowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Bolesław Samoliński, kierownik Katedry Zdrowia Publicznego i Środowiskowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także Bernard Waśko, dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-PZH.

Dzień drugi rozpocznie się od wystąpienia specjalnego dr Nino Berdzuli, dyrektor Biura Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce. Nie zabraknie dyskusji dotyczących współpracy zawodów medycznych, zagrożeń środowiskowych i chorób cywilizacyjnych, z udziałem takich postaci jak prof. Robert Gałązkowski, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dr Łukasz Jankowski, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, Mariola Łodzińska, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy i wielu innych.

Podczas Kongresu odbędzie się również uroczystość wręczenia nagród z okazji 10-lecia Kongresu Zdrowia Publicznego. Komu Kapituła Kongresu Zdrowia Publicznego wręczy nagrody za całokształt zawodowych osiągnięć na rzecz zmian w ochronie zdrowia?

Obecność zebranych wzbogaci dyskusje i pomoże szerzyć wiedzę na temat kwestii zdrowia publicznego.

Bezpłatna rejestracja udziału jest możliwa pod linkiem: https://zdrowiepubliczne.org

PROGRAM WYDARZENIA

Organizator - Instytut Ochrony Zdrowia

ul. Filtrowa 70/5, 02-057 Warszawa

KONTAKT:

Biuro prasowe kongresu

tel. 501 941 073

e-mail: biuro@ioz.org.pl

Źródło informacji: Instytut Ochrony Zdrowia
 

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki wideo) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Za materiał opublikowany jako "informacja prasowa" w „Serwisie Zdrowie. Postaw na Wiedzę!” odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jej nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji prasowej”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. Zdjęcie załączone do informacji prasowej można bezpłatnie wykorzystać wyłącznie z treścią niniejszej informacji. Materiały oznaczone jako „materiał partnerski” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami, instytucjami lub organizacjami w ramach umów na obsługę medialną. „Portal Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę” ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie może być traktowany jako źródło porad medycznych. W sytuacji problemów ze zdrowiem należy udać się po pomoc do odpowiedniego profesjonalisty medycznego.
Id materiału: 3540

TAGI:

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.