Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Zapisz się na newsletter
Do góry


06.10.2022 , 16:36 Aktualizacja: 07.10.2022, 10:23

Zakrzepicy można uniknąć i można ją leczyć. Jeśli się o niej wie.

Z powodu zakrzepicy rocznie w Polsce umiera więcej osób niż powodu raka piersi czy płuca. Społeczna świadomość jej objawów jest raczej niska, zwłaszcza że często bywają łagodne. Ta niewiedza może kosztować życie lub sprawność, a da się zakrzepicę leczyć. Problematyce tej choroby poświęcona będzie konferencja zorganizowana z okazji Światowego Dnia Zakrzepicy 13 października tego roku.

Fot. PAP/P. Werewka Fot. PAP/P. Werewka

O tym, jakie są najważniejsze problemy związane z leczeniem i profilaktyką żylnej choroby zatorowo-zakrzepowej, jaka jest skala świadomości problemu tak po stronie pacjentów, jak i lekarzy, co można zrobić, by ją poprawić, a w efekcie uratować więcej istnień ludzkich, dyskutować będą:

  • prof. dr hab. n. med. Zbigniew Krasiński, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu;
  • prof. dr hab. n. med. Piotr Pruszczyk, Warszawski Uniwersytet Medyczny;
  • prof. dr hab. n. med. Tomasz Urbanek, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach;
  • oraz prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

Konferencję prasową, która rozpocznie się w Hotelu Arche, przy al. Krakowskiej 237, w Warszawie 13 października o godz. 10:00., prowadzić będzie Justyna Wojteczek kierująca portalem Serwis Zdrowie. Jej organizatorem jest wiodące medyczne wydawnictwo Medycyna Praktyczna. Konferencja poprzedzać będzie duże wydarzenie – konferencję medyczną dla praktyków z wykładami i warsztatami czołowych ekspertów w dziedzinie diagnostyki i leczenia choroby zatorowo-zakrzepowej.

Konferencja prasowa jest planowana na około 1 godzinę.

Akredytacje: https://centrumprasowe.pap.pl/form/formularz-akredytacyjny

jw, zdrowie.pap.pl
 

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki wideo) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Treści publikowane na portalu „Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę!” mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media pod warunkiem spełnienia postanowień regulaminu „Serwisu Zdrowie. Postaw na Wiedzę!”. „Portal Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę” ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie może być traktowany jako źródło porad medycznych. W sytuacji problemów ze zdrowiem należy udać się po pomoc do odpowiedniego profesjonalisty medycznego.
Id materiału: 2633

TAGI:

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.