Marta Szarejko

/sites/default/files/styles/portret_120x120/public/2024-10/Marta_Szarejko%20%28002%29.jpg.webp?itok=QiwNt1Yn

Dziennikarka, reportażystka. Autorka książki o bezdomnych "Nie ma o czym mówić", za którą została nominowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus i zbioru reportaży "Zaduch" o kompleksach osób z małych miejscowości mieszkających w dużych miastach. Za bestsellerową książkę "Seksuolożki. Sekrety gabinetów" otrzymała studencką nagrodę Mediatory 2019, w kategorii ProwokaTOR. W 2020 roku ukazała się druga część wywiadów "Seksuolożki. Nowe rozmowy", a w 2021 zbiór wywiadów z psychiatrami dzieci i młodzieży "Stany ostre". Publikowała w "Dużym Formacie", "Wysokich Obcasach", "Dwutygodniku", "Nowych Książkach", "Bluszczu", "Chimerze", "Elle", "Pani", "Zwierciadle". Laureatka Konkursu Stypendialnego Fundacji im. Ryszarda Kapuścińskiego - Herodot.

Materiały Ekspertki

  • zdj. Prostock-studio, AdobeStock

    Terapia pary bywa trudna. Ale warto.

    Na terapii par odkrywamy najbardziej intymne rzeczy: pokazujemy w jaki sposób kochamy, w jaki sposób chcemy być kochani, ale też to, czego się boimy. I to bywa trudne. Ale jeśli jest choć cień szansy by uratować związek, warto to zrobić - przekonuje Marta Szarejko, autorka książki „Terapeuci par. Historie z gabinetów”.

    9 minut czytania

NAJNOWSZE

  • mjowra/Adobe Stock

    Muzykoterapia – od ciszy do dźwięku

    Muzykoterapia ma spory potencjał terapeutyczny i nie jest – jak się potocznie zwykło myśleć – umuzykalnianiem pacjentów. Może być wsparciem rehabilitacji słuchu lub rozwoju mowy. To także realna pomoc w przepracowaniu traumy związanej z krzywdzącymi relacjami. Muzyka otwiera, ale po drugiej stronie musi być wykwalifikowany specjalista, który ma określone cele terapeutyczne.

  • Insulinooporność i stan przedcukrzycowy: co robić, by się ratować

  • Nawyki w dzieciństwie decydują o zdrowiu w dorosłości

  • Dobrostan nauczyciela przekłada się na uczniów

  • Seks nie ma terminu przydatności

  • Ilona/Adobe Stock

    Psychoterapeuta po budownictwie?

    Psychoterapeuta nie musi wcale mieć bazowego wykształcenia psychologicznego. Zgodnie z prawem takie usługi świadczyć może magister dowolnej dziedziny np. polonista, geolog, dziennikarz, ekonomista. Czy takie liberalne podejście ma uzasadnienie? Co sądzą o tym Polacy i eksperci, którzy dyskutowali o tym przy okazji ogłoszenia raportu pt. „Psychoterapia w Polsce... co dalej?”.

  • Jesteś w ciąży? Zaszczep się przeciw krztuścowi

  • Młodzi ludzie coraz częściej mają problemy z sercem