Marta Szarejko

zdj. Archiwum prywatne

Dziennikarka, reportażystka. Autorka książki o bezdomnych "Nie ma o czym mówić", za którą została nominowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus i zbioru reportaży "Zaduch" o kompleksach osób z małych miejscowości mieszkających w dużych miastach. Za bestsellerową książkę "Seksuolożki. Sekrety gabinetów" otrzymała studencką nagrodę Mediatory 2019, w kategorii ProwokaTOR. W 2020 roku ukazała się druga część wywiadów "Seksuolożki. Nowe rozmowy", a w 2021 zbiór wywiadów z psychiatrami dzieci i młodzieży "Stany ostre". Publikowała w "Dużym Formacie", "Wysokich Obcasach", "Dwutygodniku", "Nowych Książkach", "Bluszczu", "Chimerze", "Elle", "Pani", "Zwierciadle". Laureatka Konkursu Stypendialnego Fundacji im. Ryszarda Kapuścińskiego - Herodot.

Materiały Ekspertki

  • zdj. Prostock-studio, AdobeStock

    Terapia pary bywa trudna. Ale warto.

    Na terapii par odkrywamy najbardziej intymne rzeczy: pokazujemy w jaki sposób kochamy, w jaki sposób chcemy być kochani, ale też to, czego się boimy. I to bywa trudne. Ale jeśli jest choć cień szansy by uratować związek, warto to zrobić - przekonuje Marta Szarejko, autorka książki „Terapeuci par. Historie z gabinetów”.

    9 minut czytania

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock/Robert Przybysz

    Ćwicz dla siebie i dziecka

    Aktywność fizyczna przyszłej mamy to inwestycja w zdrowie nie tylko jej własne, ale również dziecka. To lepsze samopoczucie, zmniejszone ryzyko powikłań ciążowych i korzystniejszy przebieg porodu. Nawet gdy ciąża nie przebiega książkowo, odchodzi się w tej chwili od tzw. reżimu łóżkowego i nie zaleca leżenia, choć każdą sytuację należy skonsultować z lekarzem. Jakie są korzyści z ćwiczeń w ciąży, wyjaśniają specjaliści ginekologii i neonatologii.

  • Leczenie arytmii z mapowaniem serca w 3D

  • Leczenie nadciśnienia zaraz po diagnozie daje większe szanse na zdrowie

  • Onkologia i kardiologia jednym głosem o profilaktyce

  • Umieranie dopełnia życie

  • Adobe

    Źródło głosu

    Wydaje się czymś tak oczywistym: otwieramy usta i mówimy. Ale zanim wypowiemy choćby jedno słowo, w naszym ciele musi uruchomić się precyzyjna maszyneria. Głos nie powstaje bowiem ani w ustach, ani w głowie. Jego źródłem są płuca, krtań, układ nerwowy i złożona gra mięśni. To jeden z najbardziej fascynujących mechanizmów biologicznych.

  • Supermoce ludzkiego ciała

  • Ruch w ciąży

Serwisy ogólnodostępne PAP