Grupa LUX MED otwiera ultranowoczesne Centrum Chirurgii Robotycznej

Grupa LUX MED inwestuje w najnowszy model robota chirurgicznego, by za jego pomocą leczyć chorych na nowotwory. Zabiegi będą odbywać się w dwóch warszawskich placówkach. W Szpitalu Św. Elżbiety medycy zaopiekują się pacjentami, u których zdiagnozowano raka prostaty, natomiast w Szpitalu Św. Wincentego LUX MED Onkologia pacjentkami z rozpoznanym rakiem endometrium.

PAP/ Kadr z filmu
PAP/ Kadr z filmu

System robotyczny do chirurgii małoinwazyjnej umożliwia mikroskopijną precyzję ruchów i niweluje drżenia rąk lekarza operującego. Zapewnia również bardzo wysoką jakość obrazu w czasie rzeczywistym, lepsze trójwymiarowe widzenie oraz łatwiejszy dostęp i wizualizację trudno dostępnych przestrzeni.

„Grupa LUX MED inwestuje w nowoczesne technologie ponieważ chcemy, by nasi pacjenci mieli jak najlepszą i najbardziej profesjonalną opiekę. Takiego kierunku rozwoju oczekują również nasi eksperci, którzy chcą pracować z wykorzystaniem nowoczesnego robota. Wierzymy, że w tym kierunku podążać będzie cała opieka medyczna” - mówiła na otwarciu nowego Centrum Anna Rulkiewicz, prezeska Grupy LUX MED.

W Polsce odnotowuje się ponad 6 tys. zachorowań na raka endometrium rocznie. To najczęściej rozpoznawany nowotwór złośliwy narządu rodnego - najwięcej zachorowań przypada u kobiet między 55. a 70. rokiem życia, jednym z czynników ryzyka jest otyłość.

„W Szpitalu LUX MED Onkologia kompleksowe leczenie onkologiczne, w tym leczenie metodą chirurgii robotycznej, prowadzone jest w ramach umowy z NFZ” - mówił dr Maciej Olszewski, ginekolog-onkolog z Grupy LUX MED.

Rekonwalescencja po zabiegu przeprowadzonym z wykorzystaniem robota chirurgicznego jest znacznie szybsza, niż ta, kiedy lekarz operuje samodzielnie.

„Operacja jest tak samo rozległa jak w przypadku innych metod, usuwa wszystkie chore tkanki. Natomiast dzięki formule mało inwazyjnej, pacjentka wychodzi ze szpitala w ciągu dnia, dwóch po operacji” - dodał dr Maciej Olszewski.

Drugim z nowotworów, którym będą zajmować się specjaliści w Centrum Chirurgii Robotycznej jest rak prostaty. To najczęstszy z nowotworów występujących obecnie u mężczyzn, każdego roku ponad 14 tys. z nich otrzymuje właśnie taką diagnozę.

„Świadczenia medyczne w zakresie robotyki jeśli chodzi o urologię, są oferowane w Szpitalu św. Elżbiety, a jeśli chodzi o ginekologię - w szpitalu przy ul. Św. Wincentego, to jest placówka onkologiczna. Ale to nie znaczy, że na tym kończymy. Będziemy udoskonalać i rozszerzać zakres naszych usług szpitalnych. Coraz więcej obszarów będzie się otwierało na działania robotyczne. Jestem przekonana, że rozszerzenie listy wykonywanych przez nas procedur z wykorzystaniem robotów medycznych to tylko kwestia czasu” - podsumowała Anna Rulkiewicz, prezeska Grupy LUX MED.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock/Photographee.eu

    Kiedy wybrać się po raz pierwszy z córką do ginekologa?

    Pierwsza wizyta dziewczynki u ginekologa to duże przeżycie, ale lepiej jej nie odkładać. Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje, to można pojawić się w gabinecie po roku od pierwszego krwawienia, nie później jednak niż do ukończenia przez młodą pacjentkę 15 lat. Przed wizytą warto porozmawiać o tym, co czeka ją w gabinecie – radzi dr n. med. Ewa Kuś, konsultant ds. ginekologii i położnictwa Grupy Luxmed.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

    Niedobór jodu może wywołać chorobę charakteryzującą się głębokim ubytkiem możliwości intelektualnych. To właśnie on odpowiadał w dawnych czasach za występowanie na terenie Szwajcarii tzw. kretynizmu endemicznego. Polska ustrzegła się tego losu, bo w 1935 roku wprowadzono skuteczną profilaktykę - do soli kuchennej dodawany był jodek potasu.

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock/digicomphoto

    Malaria – gotowi do diagnozy i leczenia?

    Osoby wracające z tropików i mające objawy chorobowe powinny być prowadzone przez ośrodki kliniczne. Malaria to pierwsza choroba, która powinna przyjść lekarzowi do głowy, gdy pacjent wraca z Afryki. Na dzień dobry powinno się wykonać diagnostykę potwierdzającą lub wykluczającą tę chorobę – twierdzi prof. Krzysztof Korzeniewski, specjalista medycyny morskiej i tropikalnej, epidemiologii, dermatologii i wenerologii.

  • Szkoła przyszpitalna oferuje coś więcej niż edukację

  • Rozmawiajmy szczerze z dzieckiem o śmierci

  • Sylkistyna i rezylastyna – nowe białka z polskiego laboratorium

  • Szybki test diagnozujący endometriozę

  • Adobe

    Sezon na kleszczowe zapalenie mózgu

    W Polsce rośnie liczba zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM). W odróżnieniu od boreliozy, przeciwko KZM można się zaszczepić. Specjaliści zachęcają do immunizacji, bo choroba może mieć dramatyczny przebieg. A roznoszących KZM kleszczy, ze względu na ciepłe zimy, jest coraz więcej. 

  • Nadmiar soli sprzyja nie tylko nadciśnieniu i chorobom nerek

  • Czego nie wiecie o wit. B