Materiał promocyjny

Oświadczenie producentów i przedsiębiorców z branży EIN

W odpowiedzi na ostatnie doniesienia, dotyczące problemu używania jednorazowych papierosów elektronicznych przez osoby nieletnie, jako polscy niezależni producenci i przedsiębiorcy z branży EIN, wyrażamy nasz stanowczy sprzeciw wobec sprzedaży nieletnim jakichkolwiek wyrobów nikotynowych, w tym zarówno „jednorazówek”, jak i podgrzewaczy, czy saszetek nikotynowych.

zdj. Unsplash
zdj. Unsplash

Alternatywne wyroby nikotynowe stanowią przede wszystkim alternatywę dla tradycyjnych papierosów i są one skierowane wyłącznie do pełnoletnich konsumentów wyrobów tytoniowych. Chcemy z całą stanowczością podkreślić, że wyżej wymienione produkty nie były i nigdy nie będą dystrybuowane przez nas wśród osób nieletnich, ani też kierowane do osób pełnoletnich, które wcześniej nie używały nikotyny.

Jako polskie małe i średnie przedsiębiorstwa działające legalnie w ramach branży regulowanej, ale także jako rodzice, jesteśmy głęboko zaniepokojeni narastającym problemem używania jednorazowych elektronicznych inhalatorów nikotyny przez młodzież i wyrażamy gotowość do współpracy z rządem, instytucjami państwowymi oraz organizacjami pozarządowymi w celu skutecznego ograniczenia dostępu do tych produktów.

Przy tym chcemy zdecydowanie zaznaczyć, że ww. problem dotyczy nie tyle legalnych punktów sprzedaży, ile przede wszystkim tzw. szarej strefy. Z naszych informacji wynika, że znacząca część ww. produktów trafia w ręce nieletnich właśnie za pośrednictwem nielegalnej dystrybucji, nieobjętej jakąkolwiek kontrolą czy podatkiem akcyzowym.

Jednocześnie pragniemy wyrazić nasze ubolewanie z powodu wielu nieprawdziwych informacji dotyczących naszej branży, które krążą w mediach przy okazji niezwykle ważnej dyskusji na temat dostępu osób niepełnoletnich do wyrobów nikotynowych. Uważamy, że nieścisłości i dezinformacje nie przysłużą się ani sprawie, ani konsumentom, a jedynie poszczególnym grupom interesów.

Do czasu wprowadzenia odpowiednich zmian legislacyjnych, apelujemy do wszystkich przedsiębiorców, w tym sprzedawców detalicznych, o wzmożenie odpowiedzialnych działań mających na celu zapobieżenie sprzedaży e-papierosów jednorazowych nieletnim oraz wspieranie inicjatyw mających na celu ochronę młodzieży przed szkodliwymi skutkami używania produktów nikotynowych.

Fusion Labs, CK Complex, Manso, VAPE TECH POLAND, SOFLY, U Waperów, Bolt Dominika Bartocha, King Vape, VapeOn, Cloud Heaven, Cloud Club, Vapers Lokalnie, Captain Smoke, Chmurka Vape Shop, Cig4You, Under Clouds, Lavo Labs, Bomami, Diamond Vape, Waper.

Źródło informacji: Fusion Labs
 

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock/Photographee.eu

    Kiedy wybrać się po raz pierwszy z córką do ginekologa?

    Pierwsza wizyta dziewczynki u ginekologa to duże przeżycie, ale lepiej jej nie odkładać. Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje, to można pojawić się w gabinecie po roku od pierwszego krwawienia, nie później jednak niż do ukończenia przez młodą pacjentkę 15 lat. Przed wizytą warto porozmawiać o tym, co czeka ją w gabinecie – radzi dr n. med. Ewa Kuś, konsultant ds. ginekologii i położnictwa Grupy Luxmed.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

    Niedobór jodu może wywołać chorobę charakteryzującą się głębokim ubytkiem możliwości intelektualnych. To właśnie on odpowiadał w dawnych czasach za występowanie na terenie Szwajcarii tzw. kretynizmu endemicznego. Polska ustrzegła się tego losu, bo w 1935 roku wprowadzono skuteczną profilaktykę - do soli kuchennej dodawany był jodek potasu.

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Mięśnie dna miednicy – nieodkryta część ciała

    Mięśnie dna miednicy wymagają ćwiczeń. Świadomość tego miejsca w ciele okazuje się nieoceniona, gdy mierzymy się z chorobami ginekologicznymi. Kiedy i jak ćwiczyć dno miednicy – wyjaśnia mgr Katarzyna Grodzica, fizjoterapeutka uroginekologiczna.

  • Pracodawcy wciąż zbyt mało zaangażowani w promocję zdrowia

  • Operacje bariatryczne w większości dają dobre wyniki

  • Nie tylko kobiety mają latem problem z pęcherzem

  • Mikrobiom mózgu. Kontrowersyjna hipoteza, która może zmienić neurologię

  • AdobeStock

    Szkodliwy pocałunek? Czasem lepiej go unikać.

    Podczas pocałunku partnerzy wymieniają się mniej więcej 80 milionami bakterii – policzyli to holenderscy naukowcy z muzeum mikroorganizmów Micropia w Amsterdamie i Netherlands Organisation for Applied Scientific Research (TNO). Taki kontakt z innym, zdrowym mikrobiomem buduje naszą odporność. Niestety, czasami „w pakiecie” dostajemy chorobotwórcze drobnoustroje.

  • Klimatyzacja w aucie? Tak, ale rozsądnie.

  • Sprawdź, czy umiesz korzystać bezpiecznie ze słońca

Serwisy ogólnodostępne PAP