Materiał promocyjny

Oświadczenie producentów i przedsiębiorców z branży EIN

W odpowiedzi na ostatnie doniesienia, dotyczące problemu używania jednorazowych papierosów elektronicznych przez osoby nieletnie, jako polscy niezależni producenci i przedsiębiorcy z branży EIN, wyrażamy nasz stanowczy sprzeciw wobec sprzedaży nieletnim jakichkolwiek wyrobów nikotynowych, w tym zarówno „jednorazówek”, jak i podgrzewaczy, czy saszetek nikotynowych.

zdj. Unsplash
zdj. Unsplash

Alternatywne wyroby nikotynowe stanowią przede wszystkim alternatywę dla tradycyjnych papierosów i są one skierowane wyłącznie do pełnoletnich konsumentów wyrobów tytoniowych. Chcemy z całą stanowczością podkreślić, że wyżej wymienione produkty nie były i nigdy nie będą dystrybuowane przez nas wśród osób nieletnich, ani też kierowane do osób pełnoletnich, które wcześniej nie używały nikotyny.

Jako polskie małe i średnie przedsiębiorstwa działające legalnie w ramach branży regulowanej, ale także jako rodzice, jesteśmy głęboko zaniepokojeni narastającym problemem używania jednorazowych elektronicznych inhalatorów nikotyny przez młodzież i wyrażamy gotowość do współpracy z rządem, instytucjami państwowymi oraz organizacjami pozarządowymi w celu skutecznego ograniczenia dostępu do tych produktów.

Przy tym chcemy zdecydowanie zaznaczyć, że ww. problem dotyczy nie tyle legalnych punktów sprzedaży, ile przede wszystkim tzw. szarej strefy. Z naszych informacji wynika, że znacząca część ww. produktów trafia w ręce nieletnich właśnie za pośrednictwem nielegalnej dystrybucji, nieobjętej jakąkolwiek kontrolą czy podatkiem akcyzowym.

Jednocześnie pragniemy wyrazić nasze ubolewanie z powodu wielu nieprawdziwych informacji dotyczących naszej branży, które krążą w mediach przy okazji niezwykle ważnej dyskusji na temat dostępu osób niepełnoletnich do wyrobów nikotynowych. Uważamy, że nieścisłości i dezinformacje nie przysłużą się ani sprawie, ani konsumentom, a jedynie poszczególnym grupom interesów.

Do czasu wprowadzenia odpowiednich zmian legislacyjnych, apelujemy do wszystkich przedsiębiorców, w tym sprzedawców detalicznych, o wzmożenie odpowiedzialnych działań mających na celu zapobieżenie sprzedaży e-papierosów jednorazowych nieletnim oraz wspieranie inicjatyw mających na celu ochronę młodzieży przed szkodliwymi skutkami używania produktów nikotynowych.

Fusion Labs, CK Complex, Manso, VAPE TECH POLAND, SOFLY, U Waperów, Bolt Dominika Bartocha, King Vape, VapeOn, Cloud Heaven, Cloud Club, Vapers Lokalnie, Captain Smoke, Chmurka Vape Shop, Cig4You, Under Clouds, Lavo Labs, Bomami, Diamond Vape, Waper.

Źródło informacji: Fusion Labs
 

ZOBACZ PODOBNE

  • M.Kmieciński/PAP

    Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

    Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to jedna z najważniejszych chorób, z którymi boryka się okulistyka i najczęstsza przyczyną utraty wzroku w krajach rozwiniętych. Dla lekarzy to wyzwanie, bo pacjenci często zgłaszają się zbyt późno, a wystarczy wykonać prosty test – podkreśla prof. dr hab. n. med. Sławomir Teper, okulista, chirurg witreoretinalny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    "Niepełnosprawny" czy "osoba z niepełnosprawnością"?

    Język jest materią żywą. Słowo potrafi z jednej strony krzywdzić i ranić, z drugiej uskrzydlać i wspierać. Niektóre zwroty czy pojedyncze słowa odchodzą do lamusa, nabierają innego znaczenia lub są zastępowane innymi, bo wydają nam się stygmatyzujące. Czy dlatego coraz częściej słyszymy wyrażenie: „osoba z niepełnosprawnością” zamiast: „osoba niepełnosprawna”?

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

  • AdobeStock

    Jąkanie – gdy mowa nie nadąża za myślami

    Nawet aktorzy czy politycy się jąkają, ale przypadłość ta potrafi mocno utrudniać życie. Pojawia się zwykle w dzieciństwie. Szczęśliwie w większości przypadków ustępuje samoczynnie. Czasami potrzebna jest jednak pomoc specjalistów, więc trzeba być czujnym.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Ratownik medyczny: na polu walki nikt się nie przejmuje bakteriami

    Zasada jest prosta: na polu walki nie ma bakterii; podstawowe zadanie: dowieźć żywego poszkodowanego do bezpiecznej strefy, do szpitala - mówi Marek, doświadczony ratownik, prowadzący dla studentów WUM zajęcia z medycyny pola walki.

  • Dekalog zdrowych piersi

  • Zdrowie potrzebuje czystych gleb

  • Rak płuca od podejrzenia do leczenia – pacjent jak listonosz

  • Operacja bariatryczna to coś więcej niż zmiana budowy przewodu pokarmowego

  • Adobe Stock

    Uwaga, wścieklizna!

    Wścieklizna w Polsce nie stwarza dużego zagrożenia epidemiologicznego, ale pojawiają się pojedyncze przypadki tej choroby u zwierząt. Ostatnio wykryto ją w Lubelskiem – u psa, lisa i sarny. Gdy dojdzie do pogryzienia, oślinienia rany lub zadrapania przez zwierzę, u którego podejrzewamy tę chorobę, trzeba jak najszybciej udać się do lekarza. Żadna inna choroba nie jest tak śmiertelna.

  • Insulinooporność to synonim nadwagi lub otyłości, a nie choroba

  • Praca na stojąco przy biurku jednak szkodliwa dla zdrowia