Materiał promocyjny

Abbott zdobywa nagrodę Prix Galien Polska

Abbott otrzymał prestiżową nagrodę Prix Galien Polska 2024 w kategorii „Najlepsza technologia medyczna” za swój system monitorowania glikemii FreeStyle Libre® 2.

 Abbott
Abbott

Nagroda Prix Galien, ustanowiona przez Fundację Galien w 1970 roku, jest uznawana za odpowiednik Nagrody Nobla w dziedzinie badań biofarmaceutycznych i docenia doskonałość w badaniach medycznych i innowacjach naukowych. System FreeStyle Libre otrzymał także tytuł „Najlepszej technologii medycznej ostatnich 50 lat” podczas gali Prix Galien Golden Jubilee Awards w Nowym Jorku w 2022 r., zorganizowanej przez Fundację Galien.

„Zdobycie nagrody Prix Galien Polska jest dowodem naszego zaangażowania w projektowanie przystępnych cenowo i innowacyjnych technologii, które mogą pomóc większej liczbie osób z cukrzycą żyć pełnią życia i zdrowiem - mówi Sylwia Borowska-Kurek, dyrektor generalna Abbott w Polsce. - FreeStyle Libre 2 to nie tylko system monitorujący stężenie glukozy, ale to także narzędzie telemedyczne, które umożliwia dostęp do danych glikemicznych w czasie rzeczywistym za pośrednictwem chmury internetowej LibreView. Dodatkowo członkowie rodziny mogą stale monitorować poziom cukru u swoich bliskich, co jest szczególnie ważne w leczeniu cukrzycy u dzieci i osób starszych”.

Według niezależnej rady naukowej, która przyznała nagrodę, „system FreeStyle Libre 2 to przełomowa innowacja, która pomaga poprawić zdrowie i jakość życia pacjentów na całym świecie”.

Coraz więcej dowodów klinicznych potwierdza skuteczność systemu FreeStyle Libre w redukcji ostrych zdarzeń związanych z cukrzycą i hospitalizacji u osób z cukrzycą typu 1 i typu 2 stosujących intensywną insulinoterapie jak również stosujących jedynie insulinę bazalną [1, 2].

Technologia ta wyznaczyła nowy standard w leczeniu cukrzycy, potwierdzony zarówno przez krajowe, jak i międzynarodowe diabetologiczne towarzystwa naukowe, które zalecają stosowanie systemów ciągłego monitorowania glikemii osobom z cukrzycą.
O systemie FreeStyle Libre 2

System FreeStyle Libre 2 dostarcza dane dotyczące stężenia glukozy co minutę do kompatybilnego smartfona lub czytnika. Dzięki skanowaniu za pomocą czytnika lub automatycznemu przesyłaniu odczytów do kompatybilnego smartfona z sensora noszonego na tylnej części ramienia przez okres do 14 dni, użytkownicy widzą aktualizowany co jedną minutę poziom glukozy w czasie rzeczywistym, historyczne trendy i wzorce zmian stężenia glukozy oraz strzałki wskazujące, w jakim tempie i w jakim kierunku zmienia się poziom glukozy, wszystko bez konieczności nakłuwania palca [3, 4, 5, 6]. Użytkownik może na podstawie tych informacji podjąć odpowiednie działania dotyczące podawania leków, stosowanej diety, podejmowanego wysiłku. System FreeStyle Libre 2 oferuje opcjonalne alarmy ostrzegające w przypadku zbyt niskiego lub zbyt wysokiego poziomu glukozy.

O firmie Abbott

Abbott jest światowym liderem w dziedzinie opieki zdrowotnej, który pomaga żyć pełniej na wszystkich etapach życia, a jego portfolio technologii zmieniających życie obejmuje całe spektrum opieki zdrowotnej, oferując wiodące produkty w zakresie diagnostyki, urządzeń medycznych, środków odżywczych i markowych leków generycznych. 114000 pracowników firmy służy ludziom w ponad 160 krajach.

Znajdź Abbott na www.abbott.com oraz na LinkedIn, Facebook, Instagram, X i YouTube.

FreeStyle Libre 2 system monitorowania glikemii flash (czujnik), wyrób medyczny używany wraz ze zgodnym czytnikiem lub aplikacją do monitorowania poziomu glukozy w płynie śródtkankowym u osób z cukrzycą i zaprojektowany, aby zastąpić oznaczanie stężenia glukozy we krwi w samodzielnym kontrolowaniu cukrzycy, w tym w dawkowaniu insuliny. Producent: Abbott Diabetes Care Ltd., Upoważniony przedstawiciel: Abbott B.V., Reklamodawca: Abbott Laboratories Poland Sp. z o.o. Obudowa czujnika, FreeStyle, Libre oraz powiązane z nimi znaki są własnością firmy Abbott.

© 2024 Abbott.ADC-104903 v1.0

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Źródła

Bibliografia
[1] Roussel R, Riveline J-P, Vicaut E, et al. Important Drop Rate of Acute Diabetes Complications in People With Type 1 or Type 2 Diabetes After Initiation of Flash Glucose Monitoring in France: The RELIEF Study. Diabetes Care 2021; dc201690; doi: 10.2337/dc20-1690.
[2] Nathanson D, Eeg-Olofsson K, Spelman T, Bülow E, Kyhlstedt M, Levrat-Guillen F, Bolinder J. Intermittently scanned continuous glucose monitoring compared with blood glucose monitoring is associated with lower HbA1c and a reduced risk of hospitalisation for diabetes-related complications in adults with type 2 diabetes on insulin therapies. Diabetologia. 2024 Oct 26. doi: 10.1007/s00125-024-06289-z. Epub ahead of print. PMID: 39460755.
[3] Aplikacje FreeStyle Libre 2 i LibreLinkUp są kompatybilne tylko z niektórymi urządzeniami mobilnymi i systemami operacyjnymi. Przed użyciem aplikacji sprawdź na naszej stronie internetowej www.freestylelibre.pl informacje dotyczące kompatybilności urządzeń. Korzystanie z aplikacji LibreLinkUp wymaga rejestracji w LibreView.
[4] Konieczne jest przeprowadzanie testów za pomocą nakłuwania palca i glukometru, gdy odczyty [i alarmy] nie odpowiadają objawom i oczekiwanym wartościom.
[5] Dane niepublikowane. Abbott Diabetes Care. W porównaniu do poprzednich wersji systemu.
[6] Urządzenie użytkownika musi mieć połączenie z Internetem, aby dane dotyczące glukozy mogły być automatycznie przesyłane do LibreView.

Źródło informacji: Abbott

ZOBACZ PODOBNE

  • PAP-kadr z filmu

    Prezes Sandoz w Polsce: rozwój Sandoz w Polsce przede wszystkim z korzyścią dla pacjenta

    Materiał promocyjny

    Obecność Sandoz na 10. Kongresie Wyzwań Zdrowotnych (HCC 2025) w Katowicach nie była przypadkowa: firma ta jest jednym z liderów leków generycznych i biologicznych biorównoważnych. Posiada swoje zakłady w Polsce i w Europie, a w portfolio ma ok. 1300 produktów leczniczych, w tym ok. 500 dedykowanych dla rynku polskiego.

  • AdobeStock/Minerva Studio

    Nowoczesne monitorowanie cukrzycy daje świadomość własnej choroby

    Materiał promocyjny

    Wraz z postępem medycyny i zmianami, jakie zachodzą w opiece nad pacjentem diabetologicznym, wszyscy uświadamiamy sobie rolę i znaczenie właściwego monitorowania glikemii. Nie chodzi już tylko o sprawdzenie poziomu cukru, ale również - poprzez podniesienie poziomu wiedzy osoby chorej oraz jej zaangażowania w proces leczenia - uniknięcie niebezpiecznych powikłań takich jak: retinopatia, nefropatia, neuropatia i choroby sercowo-naczyniowe.

  • AdobeStock/Felix/peopleimages.com

    Brak apetytu może być winą nowotworu

    „Pacjenci chorzy onkologicznie często mają problem z jedzeniem. Ważne jest, aby zrozumieć, że to nie ich wina. Guz nowotworowy produkuje związki, które informują nasz mózg: „jesteś najedzony”. Do tego dochodzą dolegliwości bólowe, wymioty, zaparcia albo biegunki. Trudno myśleć wtedy o jedzeniu” - tłumaczy dr n. med. Aleksandra Kapała Kierownik Działu Żywienia Klinicznego w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

  • Adobe

    Polska bioniczna trzustka gotowa do przeszczepu

    Polska bioniczna trzustka przeszła pomyślnie testy na zwierzętach, a pierwszy przeszczep u człowieka planowany jest na 2026 rok. Zespół prof. Michała Wszoły wydrukował w technologii 3D narząd, który ma rozwiązać problem braku dawców narządów i zrewolucjonizować leczenie cukrzycy. 

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Nadmiar soli sprzyja nie tylko nadciśnieniu i chorobom nerek

    Oprócz problemów z układem krwionośnym i nerkami, nadmiar soli może sprzyjać różnym zaburzeniom ciała oraz umysłu. Naukowcy donoszą o zwiększonym ryzyku cukrzycy, alergii czy depresji.

  • Rozmawiajmy szczerze z dzieckiem o śmierci

  • Sylkistyna i rezylastyna – nowe białka z polskiego laboratorium

  • Niebieskie Igrzyska przekraczają Atlantyk

  • Wstęp do diagnozy autyzmu w bilansie dwulatka

  • AdobeStock

    Szkoła przyszpitalna oferuje coś więcej niż edukację

    Niemal 30 proc. dzieci w wieku szkolnym choruje przewlekle, spora część z nich wiele czasu spędza w szpitalu. Częsta lub dłuższa hospitalizacja sprawia, że po powrocie do szkoły mają zaległości, które trudno im nadrobić. Aby tego uniknąć, mogą uczestniczyć w zajęciach szkoły przyszpitalnej. Ale edukacja to nie jedyna rola tych placówek.

  • Czego nie wiecie o wit. B

  • Szybki test diagnozujący endometriozę