HelpNow: odpowiedź na potrzebę bezpieczeństwa medycznego

Jesteśmy pierwszym tego typu prywatnym pogotowiem ratunkowym w Polsce i na świecie. Działamy na terenie Warszawy i okolic. Mamy do dyspozycji zespół medyków oraz specjalistyczne karetki, które dotrą do Pacjenta, gdy będzie potrzebna pomoc. 

źródło: HelpNow
źródło: HelpNow

Jako HelpNow działamy od maja 2022 a naszą misją jest pomaganie wszędzie tam, gdzie trzeba szybko nieść pomoc medyczną. 

Na miejscu u pacjenta wykonujemy niezbędne badania z wynikiem dostępnym od ręki, aby realne wsparcie i poprawa zdrowia nastąpiła jak najszybciej. W domu, bez konieczności wizyty w szpitalu. Dysponujemy sprzętem, który pomaga w podjęciu kluczowych decyzji terapeutycznych. Działamy 24/7, także w niedziele i święta.

Naszą ofertę stworzyliśmy na podstawie naszych doświadczeń z pacjentami, uwzględniając ich zróżnicowane potrzeby, dostępność pomocy medycznej na polskim rynku, ograniczenia i deficyty Państwowego Ratownictwa Medycznego.
Każda z naszych 5 karetek to koszt około miliona złotych – ponad 2 razy więcej, niż koszt karetki systemowej.
Dysponujemy 45 ratownikami oraz 3 lekarzami specjalistami w terenie.

Misją HelpNow jest świadczenie usług naszym Klientom oraz ich bliskim na najwyższym światowym poziomie, stale poszerzając zarówno kompetencje naszego personelu medycznego, jak i bazę sprzętową o najnowsze technologie, co czyni nas liderem na rynku Ratownictwa Medycznego.

Posiadamy sprawdzone rozwiązania, które dają naszym Klientom komfort bezpieczeństwa i świadomość, że błyskawiczna, profesjonalna opieka oraz pomoc medyczna jest zawsze na wyciągnięcie ręki, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

W ramach naszego przyjazdu:

1) przyjeżdżamy karetką wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt
2) Ratownik bada Pacjenta
3) przeprowadzamy niezbędne badania na miejscu, w tym krwi i moczu lub USG
4) w razie potrzeby pobieramy próbki do badań laboratoryjnych
5) dzięki nowoczesnym rozwiązaniom telemedycznym lekarz postawi wstępną diagnozę
6) w razie potrzeby otrzymasz e-receptę oraz zalecenia
7) masz też możliwość skorzystania z transportu do szpitala, jeśli pojawią się ku temu wskazania

Wizyta obejmuje:

- badanie osłuchowe z użyciem stetoskopu
- ocenę pulsu
- badanie częstotliwości oddechów
- pomiar saturacji
- pomiar ciśnienia tętniczego
- pomiar temperatury ciała
- pomiar poziomu glukozy

HelpNow to nowa jakość medycyny mobilnej – przychodnia na kółkach. Chcemy, aby Pacjenci korzystali z komfortu leczenia w domu. 

Nasza karetka 5G to połączenie technologii i wiedzy. Na jej wyposażenie składają się między innymi:

- analizator krwi EPOC – aparat, który oznacza 25 parametrów krytycznych pracy organizmu. Badanie dostarcza w 2 minuty cennych informacji o zaburzeniach pracy najważniejszych układów, m. in. oddechowego, pokarmowego, czy pracy nerek.
- analizator moczu Clinitek – aparat w standardzie laboratoryjnym. Pozwala na rozpoznanie zakażenia układu moczowego, kolki nerkowej, powikłań cukrzycy, czy chorób nerek w ciągu nawet 1 minuty.
- analizator kardiologiczny Cobas – przełomowe urządzenie, które określa istotne dla serca wskaźniki, dzięki czemu lekarz może na podstawie wyników stwierdzić lub wykluczyć zawał mięśnia sercowego, zatorowość płucną, zakrzepicę żył czy niewydolność mięśnia sercowego.
- mobilny aparat USG – w rękach doświadczonego zespołu pozwala na uwidocznienie stanów chorobowych. Dzięki jego zastosowaniu zespołu HelpNow zdolne są do podjęcia najlepszych możliwych decyzji terapeutycznych.

STATYSTYKI:

  • 75 karetek pracuje w rejonie Warszawy i jej najbliższych powiatów (źródło: opracowanie własne na podstawie danych z placówek medycznych)
  • 1:30 000 – oznacza to, że na około 30 tys. Pacjentów przypada jedna karetka systemowa
  • 1:500 – jedna karetka w HelpNow obsługuje 500 Pacjentów

Liczba chorych i świadczeń w SOR (źródło : GUS) 2021:

  • 3,1 mln interwencji – liczba udzielonych świadczeń w miejscu zdarzenia – wzrost interwencji o 11% w porównaniu do 2020 roku
  • 3,4 mln Pacjentów – liczba pomocy ambulatoryjnej – wzrost liczby Pacjentów o 5,3% w porównaniu do 2020 roku
  • 1,6 mln chorych leczonych na SOR – wzrost liczby chorych o 14,3% w porównaniu do 2020 roku

Ogólna liczba zgonów na SOR (źródło: GUS)

  • 2014 – 6 tys. osób
  • 2019 – 10 tys. Osób

 

Źródło HelpNow

ZOBACZ PODOBNE

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

NAJNOWSZE

  • Adobe

    Brukiew: zdrowy symbol strasznych czasów

    Brukiew jest niskokaloryczna i sycąca, ma niskie IG, mnóstwo makro i mikroelementów, a także przeciwnowotworowe glukozynolany. Mimo to Polacy niemal jej nie jadają, bo wciąż jest postrzegana jako symbol biedy i wojny. 

  • Halitoza – oddech, który nie pachnie miętą

  • Gdy mleko kobiece staje się darem

  • Kotlet sojowy kontra schabowy

  • Dlaczego pamięć płata nam figle

  • AdobeStock/motortion

    Atak paniki to jak utrata zmysłów

    Atak paniki to reakcja organizmu na przeciążenie stresem, nadmiarem bodźców lub traumatycznych przeżyć sprzed lat. Może być też objawem choroby somatycznej. Jeżeli takie intensywne napady lęku nawracają, lepiej zgłosić się po pomoc do specjalisty. Mamy dziś wiele możliwości, by pomóc w takiej sytuacji - mówi psychiatra dr n. med. Ewa Drozdowicz-Jastrzębska, Kierownik Poradni Nerwic i Lęku w Poradni Dialog.

  • Lek na potencję – okazjonalnie, nie regularnie

  • Melatonina nie tylko na sen. To hormon regeneracji