Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
04.11.2022 , 09:55 Aktualizacja: 04.11.2022, 10:34
Informacja prasowa

HelpNow: odpowiedź na potrzebę bezpieczeństwa medycznego

Jesteśmy pierwszym tego typu prywatnym pogotowiem ratunkowym w Polsce i na świecie. Działamy na terenie Warszawy i okolic. Mamy do dyspozycji zespół medyków oraz specjalistyczne karetki, które dotrą do Pacjenta, gdy będzie potrzebna pomoc. 

źródło: HelpNow źródło: HelpNow

Jako HelpNow działamy od maja 2022 a naszą misją jest pomaganie wszędzie tam, gdzie trzeba szybko nieść pomoc medyczną. 

Na miejscu u pacjenta wykonujemy niezbędne badania z wynikiem dostępnym od ręki, aby realne wsparcie i poprawa zdrowia nastąpiła jak najszybciej. W domu, bez konieczności wizyty w szpitalu. Dysponujemy sprzętem, który pomaga w podjęciu kluczowych decyzji terapeutycznych. Działamy 24/7, także w niedziele i święta.

Naszą ofertę stworzyliśmy na podstawie naszych doświadczeń z pacjentami, uwzględniając ich zróżnicowane potrzeby, dostępność pomocy medycznej na polskim rynku, ograniczenia i deficyty Państwowego Ratownictwa Medycznego.
Każda z naszych 5 karetek to koszt około miliona złotych – ponad 2 razy więcej, niż koszt karetki systemowej.
Dysponujemy 45 ratownikami oraz 3 lekarzami specjalistami w terenie.

Misją HelpNow jest świadczenie usług naszym Klientom oraz ich bliskim na najwyższym światowym poziomie, stale poszerzając zarówno kompetencje naszego personelu medycznego, jak i bazę sprzętową o najnowsze technologie, co czyni nas liderem na rynku Ratownictwa Medycznego.

Posiadamy sprawdzone rozwiązania, które dają naszym Klientom komfort bezpieczeństwa i świadomość, że błyskawiczna, profesjonalna opieka oraz pomoc medyczna jest zawsze na wyciągnięcie ręki, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

W ramach naszego przyjazdu:

1) przyjeżdżamy karetką wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt
2) Ratownik bada Pacjenta
3) przeprowadzamy niezbędne badania na miejscu, w tym krwi i moczu lub USG
4) w razie potrzeby pobieramy próbki do badań laboratoryjnych
5) dzięki nowoczesnym rozwiązaniom telemedycznym lekarz postawi wstępną diagnozę
6) w razie potrzeby otrzymasz e-receptę oraz zalecenia
7) masz też możliwość skorzystania z transportu do szpitala, jeśli pojawią się ku temu wskazania

Wizyta obejmuje:

- badanie osłuchowe z użyciem stetoskopu
- ocenę pulsu
- badanie częstotliwości oddechów
- pomiar saturacji
- pomiar ciśnienia tętniczego
- pomiar temperatury ciała
- pomiar poziomu glukozy

HelpNow to nowa jakość medycyny mobilnej – przychodnia na kółkach. Chcemy, aby Pacjenci korzystali z komfortu leczenia w domu. 

Nasza karetka 5G to połączenie technologii i wiedzy. Na jej wyposażenie składają się między innymi:

- analizator krwi EPOC – aparat, który oznacza 25 parametrów krytycznych pracy organizmu. Badanie dostarcza w 2 minuty cennych informacji o zaburzeniach pracy najważniejszych układów, m. in. oddechowego, pokarmowego, czy pracy nerek.
- analizator moczu Clinitek – aparat w standardzie laboratoryjnym. Pozwala na rozpoznanie zakażenia układu moczowego, kolki nerkowej, powikłań cukrzycy, czy chorób nerek w ciągu nawet 1 minuty.
- analizator kardiologiczny Cobas – przełomowe urządzenie, które określa istotne dla serca wskaźniki, dzięki czemu lekarz może na podstawie wyników stwierdzić lub wykluczyć zawał mięśnia sercowego, zatorowość płucną, zakrzepicę żył czy niewydolność mięśnia sercowego.
- mobilny aparat USG – w rękach doświadczonego zespołu pozwala na uwidocznienie stanów chorobowych. Dzięki jego zastosowaniu zespołu HelpNow zdolne są do podjęcia najlepszych możliwych decyzji terapeutycznych.

STATYSTYKI:

  • 75 karetek pracuje w rejonie Warszawy i jej najbliższych powiatów (źródło: opracowanie własne na podstawie danych z placówek medycznych)
  • 1:30 000 – oznacza to, że na około 30 tys. Pacjentów przypada jedna karetka systemowa
  • 1:500 – jedna karetka w HelpNow obsługuje 500 Pacjentów

Liczba chorych i świadczeń w SOR (źródło : GUS) 2021:

  • 3,1 mln interwencji – liczba udzielonych świadczeń w miejscu zdarzenia – wzrost interwencji o 11% w porównaniu do 2020 roku
  • 3,4 mln Pacjentów – liczba pomocy ambulatoryjnej – wzrost liczby Pacjentów o 5,3% w porównaniu do 2020 roku
  • 1,6 mln chorych leczonych na SOR – wzrost liczby chorych o 14,3% w porównaniu do 2020 roku

Ogólna liczba zgonów na SOR (źródło: GUS)

  • 2014 – 6 tys. osób
  • 2019 – 10 tys. Osób

 

Źródło HelpNow

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki wideo) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Za materiał opublikowany jako "informacja prasowa" w „Serwisie Zdrowie. Postaw na Wiedzę!” odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jej nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji prasowej”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. Zdjęcie załączone do informacji prasowej można bezpłatnie wykorzystać wyłącznie z treścią niniejszej informacji. Materiały oznaczone jako „materiał partnerski” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami, instytucjami lub organizacjami w ramach umów na obsługę medialną. „Portal Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę” ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie może być traktowany jako źródło porad medycznych. W sytuacji problemów ze zdrowiem należy udać się po pomoc do odpowiedniego profesjonalisty medycznego.
Id materiału: 2691

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.