HelpNow: odpowiedź na potrzebę bezpieczeństwa medycznego
Jesteśmy pierwszym tego typu prywatnym pogotowiem ratunkowym w Polsce i na świecie. Działamy na terenie Warszawy i okolic. Mamy do dyspozycji zespół medyków oraz specjalistyczne karetki, które dotrą do Pacjenta, gdy będzie potrzebna pomoc.
Jako HelpNow działamy od maja 2022 a naszą misją jest pomaganie wszędzie tam, gdzie trzeba szybko nieść pomoc medyczną.
Na miejscu u pacjenta wykonujemy niezbędne badania z wynikiem dostępnym od ręki, aby realne wsparcie i poprawa zdrowia nastąpiła jak najszybciej. W domu, bez konieczności wizyty w szpitalu. Dysponujemy sprzętem, który pomaga w podjęciu kluczowych decyzji terapeutycznych. Działamy 24/7, także w niedziele i święta.
Naszą ofertę stworzyliśmy na podstawie naszych doświadczeń z pacjentami, uwzględniając ich zróżnicowane potrzeby, dostępność pomocy medycznej na polskim rynku, ograniczenia i deficyty Państwowego Ratownictwa Medycznego.
Każda z naszych 5 karetek to koszt około miliona złotych – ponad 2 razy więcej, niż koszt karetki systemowej.
Dysponujemy 45 ratownikami oraz 3 lekarzami specjalistami w terenie.
Misją HelpNow jest świadczenie usług naszym Klientom oraz ich bliskim na najwyższym światowym poziomie, stale poszerzając zarówno kompetencje naszego personelu medycznego, jak i bazę sprzętową o najnowsze technologie, co czyni nas liderem na rynku Ratownictwa Medycznego.
Posiadamy sprawdzone rozwiązania, które dają naszym Klientom komfort bezpieczeństwa i świadomość, że błyskawiczna, profesjonalna opieka oraz pomoc medyczna jest zawsze na wyciągnięcie ręki, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.
W ramach naszego przyjazdu:
1) przyjeżdżamy karetką wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt
2) Ratownik bada Pacjenta
3) przeprowadzamy niezbędne badania na miejscu, w tym krwi i moczu lub USG
4) w razie potrzeby pobieramy próbki do badań laboratoryjnych
5) dzięki nowoczesnym rozwiązaniom telemedycznym lekarz postawi wstępną diagnozę
6) w razie potrzeby otrzymasz e-receptę oraz zalecenia
7) masz też możliwość skorzystania z transportu do szpitala, jeśli pojawią się ku temu wskazania
Wizyta obejmuje:
- badanie osłuchowe z użyciem stetoskopu
- ocenę pulsu
- badanie częstotliwości oddechów
- pomiar saturacji
- pomiar ciśnienia tętniczego
- pomiar temperatury ciała
- pomiar poziomu glukozy
HelpNow to nowa jakość medycyny mobilnej – przychodnia na kółkach. Chcemy, aby Pacjenci korzystali z komfortu leczenia w domu.
Nasza karetka 5G to połączenie technologii i wiedzy. Na jej wyposażenie składają się między innymi:
- analizator krwi EPOC – aparat, który oznacza 25 parametrów krytycznych pracy organizmu. Badanie dostarcza w 2 minuty cennych informacji o zaburzeniach pracy najważniejszych układów, m. in. oddechowego, pokarmowego, czy pracy nerek.
- analizator moczu Clinitek – aparat w standardzie laboratoryjnym. Pozwala na rozpoznanie zakażenia układu moczowego, kolki nerkowej, powikłań cukrzycy, czy chorób nerek w ciągu nawet 1 minuty.
- analizator kardiologiczny Cobas – przełomowe urządzenie, które określa istotne dla serca wskaźniki, dzięki czemu lekarz może na podstawie wyników stwierdzić lub wykluczyć zawał mięśnia sercowego, zatorowość płucną, zakrzepicę żył czy niewydolność mięśnia sercowego.
- mobilny aparat USG – w rękach doświadczonego zespołu pozwala na uwidocznienie stanów chorobowych. Dzięki jego zastosowaniu zespołu HelpNow zdolne są do podjęcia najlepszych możliwych decyzji terapeutycznych.
STATYSTYKI:
- 75 karetek pracuje w rejonie Warszawy i jej najbliższych powiatów (źródło: opracowanie własne na podstawie danych z placówek medycznych)
- 1:30 000 – oznacza to, że na około 30 tys. Pacjentów przypada jedna karetka systemowa
- 1:500 – jedna karetka w HelpNow obsługuje 500 Pacjentów
Liczba chorych i świadczeń w SOR (źródło : GUS) 2021:
- 3,1 mln interwencji – liczba udzielonych świadczeń w miejscu zdarzenia – wzrost interwencji o 11% w porównaniu do 2020 roku
- 3,4 mln Pacjentów – liczba pomocy ambulatoryjnej – wzrost liczby Pacjentów o 5,3% w porównaniu do 2020 roku
- 1,6 mln chorych leczonych na SOR – wzrost liczby chorych o 14,3% w porównaniu do 2020 roku
Ogólna liczba zgonów na SOR (źródło: GUS)
- 2014 – 6 tys. osób
- 2019 – 10 tys. Osób
Źródło HelpNow