Nowy Rok witamy nową stroną Serwisu Zdrowie

Szanowni Czytelnicy, w Nowy Rok wchodzimy z nowym wyglądem i funkcjami Serwisu Zdrowie. Przez najbliższy tydzień będzie możliwy dostęp do dwóch wersji portalu – w starym i nowym wydaniu. Potrzebujemy tego czasu, aby sprawdzić nowe funkcje i uzyskać Wasze opinie na temat nowości.

Fot. PAP
Fot. PAP

Użytkownicy, którzy zarejestrowali się w starej wersji Serwisu, nie muszą nic robić: loginy i hasła pozostają te same. Jeśli któryś z czytelników chciałby się zarejestrować (do czego zapraszamy), prosimy o zrobienie tego już w nowej wersji portalu.

Stara wersja portalu dostępna jest pod adresem zdrowie2.pap.pl

Dlaczego zmiany?

Jest kilka powodów. Najważniejszy jest taki, że przy projektowaniu nowej wersji serwisu zdrowie.pap.pl wdrożyliśmy poszerzone zasady dostępności treści publikowanych w internecie (WCAG 2.0). 

Naszym celem było stworzenie użytecznego serwisu internetowego, aby był intuicyjny i łatwy w obsłudze dla jak największej grupy użytkowników - wśród nich także osób starszych i niepełnosprawnych. Kluczowa jest tutaj spójna i logiczna nawigacja oraz atrakcyjna szata graficzna. 

Staramy się tak redagować materiały dziennikarskie, by artykuły publikowane w Serwisie były napisane w miarę możliwości w jak najprostszy i jak najbardziej zrozumiały sposób. Teksty są podzielone na paragrafy i uzupełnione o nagłówki. Zwracamy też uwagę na kontrast kolorystyczny wszystkich elementów przekazujących treść. 

Wzmocniliśmy domyślnego „fokusa”, który pozwala, za pomocą klawisza TAB, poruszać się po stronie tylko z użyciem klawiatury. Taka funkcja jest przydatna m.in. dla osób niedowidzących oraz tych, dla których dużą trudnością jest korzystanie z myszki. 

Na tym nie koniec – wkrótce wdrożymy nowe funkcje, które będą spełniać kolejne wymagania WCAG 2.0. Wkrótce pojawią się też nowe moduły w Serwisie Zdrowie – m.in. będziemy blogować.

Jako redakcja zajmująca się zdrowiem w szerokim ujęciu wiemy, że zmiany są czasami konieczne, nawet jeśli ich wprowadzanie to spory wysiłek (wie o tym każdy, kto np. podjął trud odchudzania się czy regularnych ćwiczeń). Jednak zmiany, które są podejmowane zespołowo to zarówno wyzwanie, jak i przyjemność. Liczymy więc, że włączycie się w nasze wspólne prace nad ulepszaniem Serwisu Zdrowie. Wszelkie uwagi prosimy kierować na adres: zdrowie@pap.pl

A z okazji Nowego Roku składamy wszystkim czytelnikom, ekspertom, partnerom i współpracownikom życzenia radości, zdrowia i… pozytywnych zmian! 

Redakcja Serwisu Zdrowie

ZOBACZ PODOBNE

  • grafika: Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”

    Większość seniorów chciałoby apteki dyżurującej w ich okolicy

    Materiał promocyjny

    Środowisko pacjenckie coraz częściej zwraca uwagę na pogarszającą się dostępność aptek. Ten problem dotyka, szczególnie osoby starsze oraz mieszkańców mniejszych miejscowości. 90 proc. respondentów w wieku powyżej 56 lat chciałoby, by dyżurująca apteka była w ich najbliższej okolicy. Z kolei 80 proc. badanych przy wyborze apteki kieruje się kryterium odległości - wynika z najnowszego ogólnopolskiego badania Koalicji „Na pomoc niesamodzielnym” oraz Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.

  • zdj. Stanisław Błachowicz, Adocbe Stock

    Słodko-cukierkowe e-papierosy jednorazowe plagą wśród młodzieży

    Aż 75 proc. 16-17 latków inicjację nikotynową przeszło przed 15. rokiem życia. Większość z nich – 58 proc. - sięgnęła po e-papierosy, głównie z ciekawości smaku. Największym wzięciem cieszą się te o smakach owocowych lub w typie słodyczy. Dlatego państwo polskie powinno podjąć zdecydowane kroki w kierunku ograniczenia dostępności tej używki.

  • Fot. Adobe Stock; Angelov

    Dlaczego w Polsce pacjenci wciąż mają kolejki a szpitale technologię?

    Pieluchomajki z sensorem, wojskowe kombajny medyczne, tomografia spektralna umożliwiająca analizę pierwiastków w ciele - w tej chwili na świecie mamy ok. 0,5 mln różnych cyfrowych wyrobów medycznych. W Polsce wartość tego rynku w 2020 r wyniosła 10 mld zł, jego światowa wartość w 2024 - 0,5 biliona dolarów. Jest się, o co bić. Tylko czy zawsze wygranym w tej bitwie jest pacjent?

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Nieproste mechanizmy reakcji na przemoc

    Dlaczego jedne ofiary napaści na tle seksualnym się bronią, a inne nie? Jakie mechanizmy psychologiczne stoją za postawą czynną lub bierną? Po dokonanym w centrum Warszawy brutalnym gwałcie na 25-letniej Białorusince Lizie rozgorzała dyskusja: dlaczego nie krzyczała? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Mięśnie dna miednicy – nieodkryta część ciała

    Mięśnie dna miednicy wymagają ćwiczeń. Świadomość tego miejsca w ciele okazuje się nieoceniona, gdy mierzymy się z chorobami ginekologicznymi. Kiedy i jak ćwiczyć dno miednicy – wyjaśnia mgr Katarzyna Grodzica, fizjoterapeutka uroginekologiczna.

  • Pracodawcy wciąż zbyt mało zaangażowani w promocję zdrowia

  • Operacje bariatryczne w większości dają dobre wyniki

  • Nie tylko kobiety mają latem problem z pęcherzem

  • Mikrobiom mózgu. Kontrowersyjna hipoteza, która może zmienić neurologię

  • AdobeStock

    Szkodliwy pocałunek? Czasem lepiej go unikać.

    Podczas pocałunku partnerzy wymieniają się mniej więcej 80 milionami bakterii – policzyli to holenderscy naukowcy z muzeum mikroorganizmów Micropia w Amsterdamie i Netherlands Organisation for Applied Scientific Research (TNO). Taki kontakt z innym, zdrowym mikrobiomem buduje naszą odporność. Niestety, czasami „w pakiecie” dostajemy chorobotwórcze drobnoustroje.

  • Klimatyzacja w aucie? Tak, ale rozsądnie.

  • Sprawdź, czy umiesz korzystać bezpiecznie ze słońca

Serwisy ogólnodostępne PAP