Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Zapisz się na newsletter Pobierz powiadomienia
Do góry

Serwis zdrowie.pap.pl

31.12.2018 , 14:01 Aktualizacja: 31.12.2018, 16:22

Nowy Rok witamy nową stroną Serwisu Zdrowie

Szanowni Czytelnicy, w Nowy Rok wchodzimy z nowym wyglądem i funkcjami Serwisu Zdrowie. Przez najbliższy tydzień będzie możliwy dostęp do dwóch wersji portalu – w starym i nowym wydaniu. Potrzebujemy tego czasu, aby sprawdzić nowe funkcje i uzyskać Wasze opinie na temat nowości.

Fot. PAP Fot. PAP

Użytkownicy, którzy zarejestrowali się w starej wersji Serwisu, nie muszą nic robić: loginy i hasła pozostają te same. Jeśli któryś z czytelników chciałby się zarejestrować (do czego zapraszamy), prosimy o zrobienie tego już w nowej wersji portalu.

Stara wersja portalu dostępna jest pod adresem zdrowie2.pap.pl

Dlaczego zmiany?

Jest kilka powodów. Najważniejszy jest taki, że przy projektowaniu nowej wersji serwisu zdrowie.pap.pl wdrożyliśmy poszerzone zasady dostępności treści publikowanych w internecie (WCAG 2.0). 

Naszym celem było stworzenie użytecznego serwisu internetowego, aby był intuicyjny i łatwy w obsłudze dla jak największej grupy użytkowników - wśród nich także osób starszych i niepełnosprawnych. Kluczowa jest tutaj spójna i logiczna nawigacja oraz atrakcyjna szata graficzna. 

Staramy się tak redagować materiały dziennikarskie, by artykuły publikowane w Serwisie były napisane w miarę możliwości w jak najprostszy i jak najbardziej zrozumiały sposób. Teksty są podzielone na paragrafy i uzupełnione o nagłówki. Zwracamy też uwagę na kontrast kolorystyczny wszystkich elementów przekazujących treść. 

Wzmocniliśmy domyślnego „fokusa”, który pozwala, za pomocą klawisza TAB, poruszać się po stronie tylko z użyciem klawiatury. Taka funkcja jest przydatna m.in. dla osób niedowidzących oraz tych, dla których dużą trudnością jest korzystanie z myszki. 

Na tym nie koniec – wkrótce wdrożymy nowe funkcje, które będą spełniać kolejne wymagania WCAG 2.0. Wkrótce pojawią się też nowe moduły w Serwisie Zdrowie – m.in. będziemy blogować.

Jako redakcja zajmująca się zdrowiem w szerokim ujęciu wiemy, że zmiany są czasami konieczne, nawet jeśli ich wprowadzanie to spory wysiłek (wie o tym każdy, kto np. podjął trud odchudzania się czy regularnych ćwiczeń). Jednak zmiany, które są podejmowane zespołowo to zarówno wyzwanie, jak i przyjemność. Liczymy więc, że włączycie się w nasze wspólne prace nad ulepszaniem Serwisu Zdrowie. Wszelkie uwagi prosimy kierować na adres: zdrowie@pap.pl

A z okazji Nowego Roku składamy wszystkim czytelnikom, ekspertom, partnerom i współpracownikom życzenia radości, zdrowia i… pozytywnych zmian! 

Redakcja Serwisu Zdrowie

Id materiału: 1055

Najnowsze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.