Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Zapisz się na newsletter Pobierz powiadomienia
Do góry

Serwis zdrowie.pap.pl

21.04.2021 , 15:54 Aktualizacja: 30.04.2021, 13:01

Pandemia, restrykcje, szczepienia. Teoria i praktyka. Dokąd zmierzamy?

Zapraszamy na ekspercką debatę z udziałem specjalistów nauk biologicznych i medycznych poświęconą najważniejszym zagadnieniom dotyczącym szczepień i pandemii COVID-19. Odbędzie się we wtorek, 27 kwietnia o godz. 10.00 i będzie transmitowana na stronie Serwisu Zdrowie.

Fot. PAP/M. Kmieciński Fot. PAP/M. Kmieciński

Czego do tej pory nauczyła nas pandemia COVID-19? Czy okresowe lockdowny staną się częścią naszego życia? Jaki jest potencjał technologii mRNA? Czy będziemy się szczepić co rok? Jak zmaksymalizować ochronny potencjał szczepień? Na te i inne tematy będą dyskutować:

  • Prof. Andrzej M. Fal – specjalista chorób wewnętrznych i alergologii, kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych w Szpitalu MSWiA w Warszawie;
  • Prof. Joanna Zajkowska – specjalistka chorób zakaźnych, epidemiologii i zdrowia publicznego, zastępca ordynatora Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
  • Prof. Jacek Jemielity – chemik z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, który wraz z zespołem od prawie 20 lat prowadzi badania nad terapeutycznym wykorzystaniem mRNA 
  • Dr hab. Piotr Rzymski – biolog i popularyzator nauki, adiunkt w Zakładzie Medycyny Środowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
  • Lek.  Anna Krzeszowska-Kamińska – specjalistka medycyny rodzinnej.

Moderatorem spotkania będzie Justyna Wojteczek z Serwisu Zdrowie.

Debata realizowana jest w ramach edukacyjnego projektu „Science will win”, którego mecenasem jest firma Pfizer.
 

Id materiału: 2046

Najnowsze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.