-
Szczepionka przeciwko HPV a aluminium
W szczepionkowym adiuwancie – substancji, dzięki której wzmocniona jest odpowiedź poszczepienna na zastosowany antygen - znajduje się związek glinu (aluminium). Nie jest to jednak pierwiastek, skądinąd szkodliwy dla zdrowia. Adiuwant w postaci związku glinu, w niewielkiej zresztą ilości, znajduje się w szczepionce przeciwko HPV. Nie stwarza jednak jakiegokolwiek zagrożenia dla pacjenta. Dowiedz się więcej.
-
Czy aluminium szkodzi?
Robisz grilla i pieczesz karkówkę na aluminiowej tacce, albo rybkę w aluminiowej folii? Panikować z tego powodu na pewno nie trzeba, choć lepiej ograniczać tego rodzaju materiały w kuchni. Nie chodzi tylko o ochronę środowiska.
-
Dezodoranty mogą zwiększać ryzyko raka piersi
Wielokrotne w ciągu dnia używanie dezodorantu, jeśli zawiera sole glinu, zwiększa szansę zachorowania na raka piersi wśród młodych kobiet.
NAJNOWSZE
-
Prozopagnozja – gdy twarz wygląda jak puzzle
Dla niektórych osób rozpoznanie czyjejś twarzy, nawet żony czy męża, to trudne i czasochłonne zadanie. Twarz innego człowieka jawi im się nie jako całość, ale jako wiele oddzielnych fragmentów. To objawy tzw. ślepoty twarzy.
-
Apteki w czasie wojny i kryzysu
Patronat Serwisu Zdrowie -
Choroba Parkinsona – świadomość, wsparcie i realne postępy w leczeniu
Materiał partnerski -
Objawy cukrzycy typu 1
-
Jak ludzki organizm rozpoznaje wroga