-
Depresja ma różne twarze. Nie zawsze smutku.
Sporo osób cierpiących z powodu depresji błąka się od jednego specjalisty do innego próbując wyleczyć kołatanie serca, bóle czy biegunki. O depresji maskowanej, przewlekłych chorobach i cechach osobowości, które zwiększają ryzyko depresji - opowiada prof. Piotr Gałecki.
Prof. Piotr Gałecki, psychiatra8 minut czytania -
Ból brzucha niejedno ma imię
Może być nagły lub przewlekły, umiejscowiony bardziej z prawej albo z lewej strony. Lepiej go nie lekceważyć, bo może sygnalizować zagrożenie życia.
5 minut czytania -
Depresja: różne objawy, ale przeszłość zawsze ciąży
Smutek i przygnębienie to częsty objaw depresji, ale może się ona manifestować zupełnie inaczej, np. wybuchami złości. Wydaje się, że wspólnym objawem dla depresji jest charakterystyczne dla tej choroby postrzeganie przeszłości.
4 minuty czytania
NAJNOWSZE
-
Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test
Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to jedna z najważniejszych chorób, z którymi boryka się okulistyka i najczęstsza przyczyną utraty wzroku w krajach rozwiniętych. Dla lekarzy to wyzwanie, bo pacjenci często zgłaszają się zbyt późno, a wystarczy wykonać prosty test – podkreśla prof. dr hab. n. med. Sławomir Teper, okulista, chirurg witreoretinalny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
-
Depresja może się przenosić z pokolenia na pokolenie. Można to przerwać
-
Szczęśliwi mają zdrowsze serce
-
Zaburzenia odżywiania – pustka i życie w czerni
-
Czy mamy dobrze wychowane fizycznie dzieci?