-
Uchodźcy i migranci - chorzy i straumatyzowani
Niemal 300 milionów osób na świecie nie mieszka w kraju swojego pochodzenia. Migrują za pracą, bliskimi, lepszymi warunkami życia. Przynajmniej 35 milionów osób na całym świecie nie wybrało swojego losu: to uchodźcy, których z własnego kraju wypędziły wojny, prześladowania lub katastrofy naturalne. Stan ich zdrowia bywa zatrważający. Dziś, 18 grudnia - Międzynarodowy Dzień Migrantów.
3 minuty czytania -
Nie chodzi tylko o to, że mówimy tym samym językiem
Uchodźcy, którzy są pracownikami ochrony zdrowia i mediatorami kulturowymi, odgrywają szczególną rolę w zaspakajaniu potrzeb zdrowotnych społeczności uchodźczych.
6 minut czytania -
Szczepienia dla dzieci uchodźców – ważne informacje
Szczepienia dla dzieci uchodźców są bezpłatne i obowiązuje je polski kalendarz szczepień. Brakujące można szybko uzupełnić. Pediatra dr n. med. Alicja Karney z Instytutu Matki i Dziecka, ekspertka kampanii „Powiedz TAK szczepieniom”, wyjaśnia, dlaczego warto zachęcać naszych gości do szczepień.
7 minut czytania -
Adresy i telefony dla przyjaciół z Ukrainy
Sytuacja wojny u naszych wschodnich sąsiadów bardzo nas wszystkich poruszyła. Po spontanicznych akcjach zbierania ubrań i żywności, organizowaniu noclegu dla przybywających do naszego kraju uchodźców, przyszedł czas na bardziej zorganizowaną pomoc medyczną i psychologiczną. Poniżej zebraliśmy dla was przydatne adresy i telefony.
5 minut czytania
NAJNOWSZE
-
Rozmawiajmy szczerze z dzieckiem o śmierci
Warto dziecku wyjaśniać od samego początku, czym jest śmierć, nazywając rzeczy wprost. Dziecko może nie zrozumieć, co znaczy „odeszła”, „jest w niebie” – mówi Serwisowi Zdrowie Milena Pacuda, psycholożka i psychoterapeutka zajmująca się m.in. traumą i żałobą.
-
Niebieskie Igrzyska przekraczają Atlantyk
-
Wstęp do diagnozy autyzmu w bilansie dwulatka
-
Brak apetytu może być winą nowotworu
-
Nieswoiste Choroby Zapalne Jelit spychają pacjentów na drugi tor