-
O leki i korytarze humanitarne apelują ukraińscy psychiatrzy
Chorującym psychicznie w Ukrainie brakuje leków i podstawowych środków do życia, zmuszeni do izolacji w schronach często nie rozumieją, co się dzieje. To jedna z najbardziej wrażliwych grup doświadczających wojny. Dlatego musimy upomnieć się o ich podstawowe prawa i zorganizować systemową pomoc – podkreślali specjaliści podczas konferencji zorganizowanej 17 marca przez Serwis Zdrowie.
5 minut czytania -
Dramatyczna sytuacja pacjentów psychiatrycznych i ich bliskich w Ukrainie
W ogromie wojennego nieszczęścia są grupy szczególnie wrażliwe i bezbronne – to m.in. osoby z zaburzeniami psychicznymi. O ich dramatycznej sytuacji w Ukrainie, ich bliskich i personelu medycznego, a także o możliwościach pomocy mówili podczas konferencji zorganizowanej przez Serwis Zdrowie psychiatra ze Lwowa dr Jurij Zakał, szefowa ukraińskiego NGO Lidia Martynowa z Kijowa oraz polscy psychiatrzy: prof. Jerzy Samochowiec i dr Marek Balicki. Obejrzyj.
1 minuta czytania -
Zaproszenie na konferencję o sytuacji pacjentów psychiatrycznych w Ukrainie
Wojna w Ukrainie w szczególny sposób dotyka osoby z zaburzeniami psychicznymi, ich bliskich i lekarzy. O ich sytuacji na konferencji Serwisu Zdrowie opowiedzą przebywający w Kijowie i Lwowie psychiatrzy: Semen Gluzman i Jurij Zakał oraz Lidia Martynowa z organizacji pacjenckiej. O tym, czy i jak można pomóc, opowie prof. Jerzy Samochowiec, o tym, dlaczego to powinno nas interesować - dr Marek Balicki. Zapraszamy 17 marca o 11.00.
2 minuty czytania
NAJNOWSZE
-
Czy dieta wpływa na ADHD?
Choć nadal brakuje jednoznacznych naukowych dowodów łączących zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) ze sposobem odżywiania, coraz więcej przesłanek skłania badaczy do uważniejszego przyglądania się temu zagadnieniu.
-
Polskie dzieci z szansą na refundację ultranowoczesnego leczenia białaczki
-
Zanim kupisz przeczytaj skład
-
Proste sposoby na upały
-
Kiedy rozpocząć ćwiczenia po porodzie?