-
E-recepta przekracza granice państwowe. A na tym nie koniec
Obecnie dziewięć krajów UE może między sobą wymieniać e-recepty, a Polska stanie się 10. już w przeciągu około trzech miesięcy. Kwestiom tego, jakie jeszcze zmiany czekają nas w e-dokumentacji na poziomie unijnym, poświęcone będzie trzecie spotkanie prasowe z cyklu „Środy o zdrowiu z Komisją Europejską”. A czeka nas w dziedzinie cyfryzacji na poziomie Unii Europejskiej naprawdę wiele!
1 minuta czytania -
Jakie korzyści przyniesie Europejski Plan Walki z Rakiem
Różnice we wskaźniku przeżyć po leczeniu raka piersi między poszczególnymi krajami UE wynoszą 20 proc., a wskaźnik 5-letnich przeżyć w raku jelita grubego waha się od 49 proc. do 68 proc. Wyrównanie szans w przypadku choroby nowotworowej, rozwój badań naukowych w onkologii i poprawa wskaźników zdrowotnych w tej dziedzinie to jedne z licznych celów, jakie postawiła Komisja Europejska w wartym miliardy euro wieloletnim Europejskim Planie Walki z Rakiem. O Planie będą już 20 października mówić zaproszeni eksperci w kolejnym spotkaniu z cyklu „Środy o Zdrowiu z Komisją Europejską”.
1 minuta czytania
NAJNOWSZE
-
Malaria – gotowi do diagnozy i leczenia?
Osoby wracające z tropików i mające objawy chorobowe powinny być prowadzone przez ośrodki kliniczne. Malaria to pierwsza choroba, która powinna przyjść lekarzowi do głowy, gdy pacjent wraca z Afryki. Na dzień dobry powinno się wykonać diagnostykę potwierdzającą lub wykluczającą tę chorobę – twierdzi prof. Krzysztof Korzeniewski, specjalista medycyny morskiej i tropikalnej, epidemiologii, dermatologii i wenerologii.
-
Rozmawiajmy szczerze z dzieckiem o śmierci
-
Szybki test diagnozujący endometriozę
-
Niebieskie Igrzyska przekraczają Atlantyk
-
Wstęp do diagnozy autyzmu w bilansie dwulatka